Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15]Zabezpieczenie skrzyni basowej przed kradzieżą.


cinek200

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio skradziono mi skrzynie basową z bagażnika, wybili boczna szybe od strony kierowcy, otwozyli bagaznik pociagajac za dzwignie przy fotelu, wyrwali skrzynie razem z kablami i tyle.

Sprzęt udało mi się odzyskać i chciałbym teraz to zabezpieczyć tak aby nie skradziono tego ponownie, co mam na myśli? Kupić łańcuch lub grubą linę stalową, obwiązać tym skrzynie i poprzykręcać do blachy wewnątrz bagażnika w paru miejscach tę linę / łańcuch, dodam że skrzynia zajmuje 3/4 szerokości bagażnika.

 

Moje pytanie brzmi: Czy jeśli wywiercę otwory na śruby w miejscach zaznaczonych na zdjęciu poniżej, to nic się nie stanie? Mam na myśli czy wiercąc nie uszkodze żadnych przewodow, baku lub czegoś innego? Lub macie jakies inne pomysły?

 

15365821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMiPlis

Otwory to bym proponował wiercić od spodu bo będziesz miał dokładny pogląd gdzie jest pusta blacha, wystarczy pionowo postawić deskę przy zderzaku i od niej odmierzyć odległość w bagażniku a potem pod autem i masz pewność, że nic nie uszkodzisz. Tak zapytam, to skrzynia jest z głośnikiem na zewnątrz czy może jakiś band-pass. Bo w sumie to przetwornik jest najdroższa część skrzyni i jak całej nie wyrwą to się dobiorą do samego głośnika. I wystarczy jedna śruba, bo skrzynia swoje warzy i jak będzie w jednym miejscu przewiązana łańcuchem czy linką stalową to nikt jej w krótkim czasie nie wyrwie. Można też wrzucić syrenę alarmową 120dB do bagażnika i nikomu nie będzie się chciało w takich warunkach kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vixo

Kątowniki odpadaja bo pod spodem jest koło zapasowe.

 

@ToMiPlis

Jest to normalna skrzynia zamknięta z dwoma glosnikami 30cm. A wzmacniacz mam przykręcony do ściany skrzyni, wartość tego to ponad 1100zł. Z tą syreną to nawet dobry pomysł, przemyśle to tylko czy na allegro dostane taką syrene i jak to wszystko zamontować ?

A samą skrzynie wolałbym obwiązać przynajmniej w dwóch miejscach, tak dla pewności, na zdjeciu podałem tyle miejsc bo myslalem o pięciu śrubach tak dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to ma sens ? kolega też tworzył takie rzeczy i co ? skrzyni nie zabrali, ale porozowalali cały sprzęt ze złości, więc wyszło jemu na to samo co by kupił nowy :) musiałeś komuś świecić tym sprzętem, albo ktoś podpatrzył. Ja mam u siebie n 16 sprzęt za ponad 4 tys i nikt jeszcze się nie dobierał :D kwestia pewnie kolegów lub jakiś szpiegów na osiedlu. Wg mnie to pomysł bez sensu, może to wzbudzić niepotrzebną agresję u złodzieja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...