Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Bagażnik nie zamyka się z centralnego


senegal_rulez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja Almera od pewnego czasu borykała sie z problemem zamykania bagaznika z centalnego zaskakującego raz na jakiś czas ( po wielu próbach)

 

. W końcu bagaznik zupełnie przestał się otwierać/zamykać z centralnego. Za szczeście za wczasu rozkrecilem plastiki w klapie, żeby mieć jakiś dostęp do tego zamka. Myslałem że jest to wina siłownika, jednak po wykreceniu siłownika i podpięciu go pod 12v wszystko działa, natomiast w kablach które oryginalnie zasilały siłownik nie ma napięcia. Wnioskuje że kable te się gdzieś po prostu przetarły ( pomóc mogło to że Almera jest po kolizji, wlasnie od strony bagaznika)

 

W związku z tym kieruje następujące pytanie:

 

- w którym miejscu znajduje się w tym aucie sterownik centralnego zamka i jak wygląda jego schemat abym mógł pociągnąć nowe kable do siłownika z tyłu? Lub ewentualnie - czy da się w domowych warunkach sprawdzić w którym miejscu kabel mógł się przetrzeć ( uzyskałem dostęp tylko do miejsca gdzie wiązka kabli wchodzi do klapy bagażnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Sterownik centralnego, jest między innymi w module komfortu. Klapa-karoseria, to w tym właśnie miejscu najczęściej kable się urywają, przecierają, pękają a i często się zdarza, że izolacja cała a przewód przerwany w środku. Po kolorze kabla od zamka musisz po kolei np. co 10 cm sprwadzać napięcie na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na bank popękane przewody w przelotce tylnej klapy.Zdejmij gumę tak ,żeby kable były widoczne i szczypcami ciągnij po kolei

jeżeli są poprzerywane poprostu zostanie Ci w ręce uszkodzony przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...