Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Nissana Murano 2006 r.


Guest przemo77390

Recommended Posts

Guest przemo77390

Panowie nadarza się okazja zakupu Nissana Murano, który jest z 2006 r. 3,5L AWD.

Pytanie czy warto takie coś kupić.

 

Jak z awaryjnością takiego auta?

Jak współpracuje to z instalacją LPG?

 

Czytałem o awaryjności jakiegoś reduktora - czy to się często zdarza i czy jeśli auto jest z USA to duże prawdopodobieństwo że się za chwilę wydarzy?

Przeczytałem tez trochę info, które podaje poniżej - co wy na to?

 

Jak wygląda sprawa oświetlenia, ponieważ reflektory i żarówki HB5 aut pochodzących ze Stanów Zjednoczonych nie posiadają europejskiej homologacji?

 

 

Jak jest z wymiana oleju w przekładni? - Sprawa dotyczy głównie oleju przekładniowego, który zdaniem polskiego przedstawicielstwa nie jest wymienny natomiast w wozach z USA podlega wymianie po przejechaniu 30 000 mil.

 

 

Sprawa z radiem, ponieważ ponoć w Amerykańskich autach radia nie odbierają stacji nadających na nieparzystych częstotliwościach.?

 

 

W modelach z lat 2003-2004 często występował problem wycieku oleju ze skrzyni rozdzielczej spowodowany niewłaściwym ustawieniem rozdziału napędu w komputerze. Czy w tym modelu tez takie cos występuje? - Ponoć koszty jej usunięcia będą wahały się od 20 000 do 25 000 złotych.

Kolejną charakterystyczną awarią dla tego modelu był niesprawny alternator?

Niektórzy użytkownicy Murano narzekają również na awarie sondy lambda.

Polscy posiadacze tego modelu zauważają problemy z ogrzewaniem wnętrza, a także opóźnioną zmianę przełożeń bądź jej brak podczas pracy skrzyni CVT zaraz po uruchomieniu silnika.

Kolejną typową usterką tego modelu jest kapryśna regulacja fotela kierowcy.?

Ponoć nie poleca się zakupu Nissana Murano z instalacją gazową chyba, że jest to instalacja sekwencyjna z dodatkowym systemem smarowania zaworów?

Czy auto za cenę 39 tyś zł z 2006 r. to nie jest auto ze zbyt niska cenę.

Na co jeszcze trzeba uważać – jak koszty eksploatacyjne, części – słyszałem że jest dużo zamienników?

Proszę o poradę czy warto kupić tegoż nissana czy szukać jakiegoś innego nissanka?

Link to comment
Share on other sites

czesc .jak dasz rade zadzwon pogadamy .mam murano zza wielkiej wody .sam zakladalem lpg,odpowiem na pytania 604-518-886

Link to comment
Share on other sites

Sam użytkuję Murano z 2006 roku w wersji USA. Większych problemów nie ma z autem. Gaz też sprawuje się ok.

To co wymieniłeś to są problemy raczej jednostkowe.Jakby tak zacząć wypisywać problemy trapiące np. BMW to ta lista byłaby znacznie dłuższa.

Problemy w rocznikach 2003-2004 ponoć się zdażały, szczególnie z alternatorem. W późniejszych modelach nie ma problemu.

Odnośnie oświetlenia, to żarówki bez problemu kupiłem od ręki w najbliższym sklepie z częściami do samochodów, więc z tą homologacją to chyba nie jest prawda.

Odnośnie wymiany oleju w skrzyni, to raczej jest to czynność praktykowana we wszystkich samochodach.

W temacie radia - niestety jest tak jak piszesz, odbiera na częstotliwościach nieparzystych. Wybór stacji zdecydowanie ograniczony, ale jakiś tam jest.

Sonda lambda - jak w każdym samochodzie. Ja np. nie miałem problemu z sondą w Murano, miałem za to taki problem niedawno w Outlanderze.

Ogrzewanie wnętrza uważam za bardzo wydajne jak na wielkość budy - jest ok. Regulacja fotela nie jest kapryśna, za to może się pojawić problem z mocowaniem fotela. Za parę złotych mój mechanik mi to poprawił, bo fotel zaczął się ruszać. Jakiś wspornik pękł, czy coś takiego - drobna sprawa. Odnośnie instalacji LPG to musi być dobra, ale przede wszystkim dobrze wyregulowana. To już loteria jak sam nie zakładasz. Każdy silnik zniszczysz złą mieszanką.

Odnośnie części eksploatacyjnych to wybór jest moim zdaniem niezbyt szeroki, ale do tej pory co potrzebowałem, to udało mi się kupić. Ceny też nie są specjalnie niskie, no ale to nie jest almera. Czy warto kupić Murano? Moim zdaniem warto- pod warunkiem, że auto które kupujesz jest w nienagannym stanie technicznym. Cena 39 tyś zł wydaje mi się zbyt atrakcyjna, trzeba by się dokładnie przyjrzeć temu smokowi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...