Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

paka navara


Gość metal1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrol 260

Już ludzie się z tym szarpali,części zamienne są nie osiągalne a jak już to za jakieś dziwne kwoty, lepiej wymontuj i zanieś do kluczykarza do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, ma ktoś może jakiś patent na klamkę od zabudowy? Ja mam zabudowę S-II (nie wiem co to - Snugtop?). Klamka jeszcze jest cała ale cała reszta już popękała i zaczęła się lekko ruszać. Poprzedni właściciel już coś rzeźbił i obawiam się, że ja nie będę miał z czego rzeźby zrobić. Klamka wygląda jak w niektórych samochodach - pociąga się ją ku górze. Może ktoś już przerabiał na jakiś inny patent? Zależy mi także na możliwości zakluczenia budy.

 

Koledzy, ma ktoś może jakiś patent na klamkę od zabudowy? Ja mam zabudowę S-II (nie wiem co to - Snugtop?). Klamka jeszcze jest cała ale cała reszta już popękała i zaczęła się lekko ruszać. Poprzedni właściciel już coś rzeźbił i obawiam się, że ja nie będę miał z czego rzeźby zrobić. Klamka wygląda jak w niektórych samochodach - pociąga się ją ku górze. Może ktoś już przerabiał na jakiś inny patent? Zależy mi także na możliwości zakluczenia budy.

A więc stało się - klamka się rozsypała. Będąc zmuszony coś z tym faktem zrobić zacząłem przeglądać klamki od wszystkich samochodów na allegro i znalazłem. W zabudowie która posiadam jest zamontowana klamka od drzwi kierowcy z toyoty hilux rocznik 89-97, z niewielkimi przeróbkami - jak ktoś ma chwilę czasu, szlifierkę kątowa z tarczka do cięcia (ewentualnie brzeszczot) to robota na jakieś 2h z montażem. Nowy zamiennik kupiłem za 30 zł (używany oryginał znalazłem za 150zł). Myślę, że na kilka lat problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja mam zabudowę S-II (nie wiem co to - Snugtop? (...)

 

To zabudowa Sunny Sport, model o nazwie S-II lub outlander w zależności od rynku na którym była oferowana. Produkowana w Tajlandii, rozprowadzana w Europie przez przedstawiciela na Węgrzech. Zabudowa oferowana przez niektórych dealerów nissana jako fabryczna. Wymieniałem na gwarancji relingi do tej zabudowy w Nissan Centrum Toruńska i właśnie z Węgrzech były ściągane części.

 

Strona producenta: http://www.sunnysportthailand.com/prd_nissan-SII-01.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabudowa Sunny Sport, model o nazwie S-II lub outlander w zależności od rynku na którym była oferowana. Produkowana w Tajlandii, rozprowadzana w Europie przez przedstawiciela na Węgrzech. Zabudowa oferowana przez niektórych dealerów nissana jako fabryczna. Wymieniałem na gwarancji relingi do tej zabudowy w Nissan Centrum Toruńska i właśnie z Węgrzech były ściągane części.

 

Strona producenta: http://www.sunnyspor...ssan-SII-01.php

Dzięki luk, informacje które podałeś mogą przydać się w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zabudowe firmy Carryboy i tez mam problemy ze znalezieniem silownikow i zamkow moze ktos mial juz podobny problem i go jakos rozwiazal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zabudowe firmy Carryboy i tez mam problemy ze znalezieniem silownikow i zamkow moze ktos mial juz podobny problem i go jakos rozwiazal ?

Odnośnie siłowników - spróbuj dopasować w sklepie, powinieneś znaleźć - ja tak zrobiłem, dodatkowo przerobiłem w zabudowie uchwyty siłownika po obu stronach na kulkowe i teraz ewentualna wymiana siłownika to kwestia minuty, koszt około 50 zł za 2 sztuki w lokalnym sklepie motoryzacyjnym. Gdzieś już pisałem o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz co bylem z tym silownikiem w firmie Intercars ale nic nie dobrali ;( i stracilem juz wiare ze cos znajde nawet lokalni dystrybutorzy tez maja problem i mnie zbywaja ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz co bylem z tym silownikiem w firmie Intercars ale nic nie dobrali ;( i stracilem juz wiare ze cos znajde nawet lokalni dystrybutorzy tez maja problem i mnie zbywaja ;(

Ja kupowałem w firmie FOTA S.A. - mają sporo oddziałów. Ewentualnie możesz napisać do producenta zabudowy, może do producenta siłowników (jeżeli mają jakieś oznaczenia). Raczej są to typowe siłowniki (wątpię aby producent zabudowy zamówił sobie specjalny model siłownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też temat siłowników przerabiałem kilka razy wystarczają na rok zamontowałem trochę krótsze

co do zamka to któregoś dnia poprostu został mi w ręku zgniła blacha zatopiona w laminacie do której przykręcony był zamek

wydłubałem resztki tej rdzt i zalałem zamek laminatem teraz będzie działał długie lata

ogólnie ta zabudowa to szmelc wykonanie na rok lakier na laminacie pęka przecieka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz co bylem z tym silownikiem w firmie Intercars ale nic nie dobrali ;( i stracilem juz wiare ze cos znajde nawet lokalni dystrybutorzy tez maja problem i mnie zbywaja ;(

 

jezeli masz mocowanie siłowników na kulke to kup od skody octavia kombi od tylnej klapy.

ja tak zrobiłem w swojej i jest o.K. Koszt naprawdę niewielki.

Inne rozwiazanie to siłowniki firmy KROSNO tak tak nasze.

poszukaj w internecie na stronie amortyzatory Krosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

co do zamka to któregoś dnia poprostu został mi w ręku zgniła blacha zatopiona w laminacie do której przykręcony był zamek

wydłubałem resztki tej rdzt i zalałem zamek laminatem teraz będzie działał długie lata

ogólnie ta zabudowa to szmelc wykonanie na rok lakier na laminacie pęka przecieka itp.

 

Kolego @alkaspaw, jestem w tej samej sytuacji, że zgniły mi od rdzy te blaszki na których trzymał się zamek w zabudowie.

Mało tego, to jeszcze rozsypała się klamka, a dokładnie te elementy, gdzie zatopione były nakrętki śrub mocujących.

 

Muszę dokupić klamkę od toyoty hilux 89-97 i przełożyć mechanizm, bo niestety zamiennik klamki jest bez mechanizmu zamka.

 

Po zastanowieniu stwierdziłem, że nie będę dorabiałał wewnątrz klapy takich metalowych uchwytów jakie były, tylko zrobię

otwory od zewnątrz w tej metalowej blaszce z rączką. Użyję dłuższych nierdzewnych śrub i przez całą grubość klapy przykręcę zamek.

 

Niestety, to miejsce gdzie wchodzi cała klamka, jest znacznie obrobione i ukroszone. Mam w związku z tym pytanie, jakiego kleju

użyć, aby to poprawić, a zarazem wkleić klamkę z zamkiem na sztywno ?

Edytowane przez luk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...