Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LPG-poradnik


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

odświeżam 

Wiatam  auto to: qashqai+2     2.0 benzyna 2010 r

instalacja : sekwencyjna 4 generacji   - na tej instalacji auto zrobiło ok 75tys.

zbiornik Bormech TW-200 specjalny, toroidalny 58l

wielozawór - Tomasetto Achille AT.02

reduktor - ZWM Czaja FL01

urzadzenie wtrysku gazu - AC W01

elektroniczna jednostka sterujaca AC-STAG-300-4

PYTANIE  CZY PRZY TAKIM PRZEBIEGU WYMIENIĆ LISTWE WTRYSKOWĄ /DODAM IŻ WSZYSTKO DOBRZE DZIAŁA /   a jeśli tak to co polecacie do tego układu ?

jeden gazownik mówł cos o 450 zł za listwe ale jak patrzę na aukcje to AC 3 można za niecałe 300  kupić :) nie lubię jak sie mnie naciaga więc pytam fachowców :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz samemu wymienić listwę to kup taką samą i przełóż dysze. Jak kupisz inną trzeba od nowa stroić instalację. Jeśli auto na zimnym jak i na gorącym silniku (na wolnych obrotach) przełącza się na gaz nieodczuwalnie oraz korekty obd są w normie to ja bym nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chce samemu wymieniać, sam chce ją kupić :) nie ma żadnych efektów świadczacych o złym działaniu listwy ale warto zapytać na co i ile czasu mniej wiecej jeszcze mi zostało :) skoro auto na obecnej instalacji zrobiło 75tys. km - to mój pierwszy wóz z instalacja LPG więc wszystko jest dla mnie nowością :)

Najbardziej interesuje mnie jaka listwa była by najlepsza pod te konfiguracje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACW01 to dolna półka, ACW02/03, Barracuda. Yeti te wszystkie wtryskiwacze będą dokładniejsze niż ACW01, ale pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego i jak trafisz na słabego gazownika to zmiana wtrysków (wraz ze strojeniem) odbije Ci się czkawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to czekam....mam jednego gazownika ale 100km od domu /u szwagra gaz obsługuje, więc wiem że jest dobry/ - tak to nie mam pojęcia czy ktoś mnie w jajo nie robi :)

Ale przynajmniej wiem czego szukać i sprawdzić ceny mogę - osobiście myslałem o ACW03 - ale to jak piszesz nie będę przeginał , jesli działa niech działa :)

a jest jakaś granica po której można się spodziewać kłopotów z listwą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od zastosowanych filtrów (jeśli dobre filtry listwa polata dłużej, jak słabe to wystarczy jedno tankowanie brudnego gazu i zaczynają się kłopoty). No i trzeba mieć też szczęście jednym podziała 120kkm innym 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyg. temu byłem na przegladzie i wymianie filtrów / gazownik założył MIMAR /tak się chyba nazywają/ da sie na tym jeździć czy będę zmuszony wczesniej je wymienić ?

i jakie polecasz  albo jakie są najlepsze /tu cena akurat nie gra roli bo na częściach do LPG w moim aucie nie zamierzam oszczędzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz Stagowskie waldemary :D są lepsze ale to nadal elektrozawory, filtr akurat w tym przypadku zadziała każdy 

jak:

3 godziny temu, Arcanius napisał:

/tu cena akurat nie gra roli bo na częściach do LPG w moim aucie nie zamierzam oszczędzać :)

Barakuda, i np. ALEX ultra 360, 

W dniu 12.07.2018 o 20:27, Arcanius napisał:

elektroniczna jednostka sterujaca AC-STAG-300-4

 

to bardzo stary ster

 

W dniu 12.07.2018 o 20:27, Arcanius napisał:

PYTANIE  CZY PRZY TAKIM PRZEBIEGU WYMIENIĆ LISTWE WTRYSKOWĄ /DODAM IŻ WSZYSTKO DOBRZE DZIAŁA / 

jak działa i user zadowolony zostawić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino jak by to dla siebie robił ...co byś zmienił i na co ? i kiedy ? :) czekać jak sie rozwali czy wczesniej systematycznie wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście zaczął bym od wtrysków i wsadził Barakudy, ale jak działa to niech działa na tym też będzie jeździć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...