Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup głośników


kazimierzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nissana sunny n14 95r diesel 5drzwi hatchback, i siadły w nim oryginalne głośniki. Założyłem do niego fajne radio kenwooda z wejsciem na usb, i chciał bym kupić jakieś lepsze głośniki aby uzyskać lepszy efekt aniżeli było to w oryg - a nie chciał bym niewiadomo ile pieniedzy wydawać bo nie bardzo mi się kalkuluje do starego auta inwestycja, prosił bym o rade jakie glosniki wstawić oczywiście w rozsądnej cenie. Czy do przednich drzwi muszą być identyczne jeżeli chodzi o wymiary i jakimi wymiarami powinienem sie kierować przy zakupie? W aucie mam zamontowane seryjnie tylko 2 głośniki w przednich drzwiach, czy oryginalnie były również montowane 2 głośniki w rogach tylnej półki i czy ew. powinna być już fabrycznie rozporowadzona instalacja pod te głośniki. Prosze o pomoc i poradę. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

patrząc na podstawie mojego to tył ma fabryczne głośniki i fabryczną instalację

przód ktoś juz wymieniał i w drzwi powinno pasować 165mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Ja się u siebie nie doszukałem kabli do tylnych głośników i mam tam tylko zaślepki. Co do przednich, to na styk wchodzą 165mm (można większe ale wtedy trzeba kombinować z cięciem blachy). Jedyny problem to to że orginalne są mocowane na 3 a nowe na 4 śrubki i trzeba wywiercić dodatkowe otworki w głośniku. Jakość dźwięku z nowych jest dużo lepsza ale nie licz na cuda - 165 to niewielkie głośniki i szyby trząść się nie będą. Jak chcesz więcej chałasu to musisz wyciąć otwory w tylnej półce i kupić coś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, zapraszam na odsłuch do mojego słoneczka i zobaczysz co potrafi 165 mm woofer, zamocowany solidnie i w wygłuszonych drzwiach. Mój woofer ma 100 RMS na stronę, jest zasilany wzmacniaczem Kenwood PS301T i byś zobaczył jak wsteczne lustereczko pracuje i jak nogawkami trzęsie :) Odradzam ładowanie jajek w tylną półkę, bo jajka dobrze wyglądają na patelni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś konkretne głośniki które warto by było zakupić- oczywiście w granicach rozsądku haha, a co do woofera nie jestem w posiadaniu ani tez nie zamierzam kupować - to zbędny koszt do starego auta. A odnośnie głośników do przodu powinienem zrezygnować z jajkowatych i założyć okrągłe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer to nie subwoofer :) To zwykły głośnik jednodrożny. Pod radio proponuję zakupić coś w rozmiarze starych głośników, coś taniego i z jakąś nazwą (zawsze wykananie i niezawodność jakaś będzie), nazw nie wymieniam, bo to bez znaczenia tak naprawdę przy takich głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zestaw Helix Dark Blue 52.1 w swoim n13. Z zestawu jestem zadowolony, gra jak na swoja klasę dobrze. Kokosów wiadomo nie ma ale zawsze można subwoofer do bagażnika dołożyć:) Zestaw był najczęściej polecany na forach w tamtym czasie (ok 1,5) roku temu. Teraz już jest jakiś nowy model ale nic na ten temat nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Pewnie każdy będzie chwalił swoje głośniki ale mam porównanie - mam radio i głośniki pioneer a żonka ma radio i głośniki sony (jakieś explode czy coś). Głośniki są podobnej wielkości ale dźwięk z tych sony jest dużo gorszy niż z pioneera. W poprzedniej furze miałem jajka pioneer z tyłu (6x9) i dawało czadu bez dodatkowych wzmacniaczy. Uważam że cięcie półki to nie najlepsze rozwiązanie ale wolę pociętą półkę niż wożenie beczki na suba w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam

pytanko - czy głośniki od Primery P12 będą pasowały do Sunnego'93 - wiadomo allegro

po wymontowaniu okazało się jednak, że głośniki mają średnicę 180mm - wszyscy piszą o 165 - jakiś nietypowy wymiar? Z nowych znalazłem 170mm Sony np. XS-F1737SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...