Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka pytan Note 1.4 spalanie, zmiana czujnika deszczu


michalson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy Notków, od kilku dni też jestem użytkownikiem Note 1.4 2008 rok.

Mam pytanie jakie wam pokazuje spalanie komputer ? Bo ja jeżdzać po mieście mam 9.9 do około 10.3 średnia. Co mi sie wydaje troche za duzo jak na silnik 1.4 co o tym sądzicie jaie są u was wyniki?

Chciałbym sie jescze dowiedzieć czy ktoś przerabiał u siebie czujnik deszczu tak by mieć normalną przerywaną wycieraczke. Zmieniłem już przełącznik na taki z przerywaniem ale na pozycji gdzie jest przerywanie niedziała wogóle wycieraczka czyli pewnie jescze do wymiany będzie przekażnik od wycieraczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy spalania. Z mojej obserwacji poradzić mogę wyzerowanie w komputerze wskazań dot. spalania. Raz na jakiś czas trzeba to zrobić ponieważ może się tak dziać, że wskazanie zatrzyma się na jakiejś wartości i tak zostaje. Dlatego wskazania mogą odbiegać od normy i błędnie informować kierowcę. Mój notek palił w zimie 6,4l/100kmi tak stało cały czas. Obecnie po wyzerowaniu komp. pokazuje 5,9-6,1l/100km.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy spalania. Z mojej obserwacji poradzić mogę wyzerowanie w komputerze wskazań dot. spalania. Raz na jakiś czas trzeba to zrobić ponieważ może się tak dziać, że wskazanie zatrzyma się na jakiejś wartości i tak zostaje.

 

To nie jest tak, że jakaś tam wartość zostaje i się już nie zmienia. Wartość spalania podawanego przez komputer Note jest wartością średnią. Jeżeli wartość średnia ustali się na jakimś poziomie po przejechaniu np. 2000 km, to później aby uległa ona zmianie (a ciągle jest to średnia) trzeba przejechać sporo kilometrów ze spalaniem znacząco innym niż wyliczona średnia. Im dłużej jeździmy bez zerowania tego parametru, tym wartość "bardziej się uśrednia" i mniej się zmienia, bo jeździmy przeważnie w podobnych warunkach na podobnych odcinkach.

Dlatego warto zerować wartość średniego zużycia paliwa np. w momencie tankowania lub przed każdą trasą.

 

Szkoda, że komputer Note nie podaje spalania chwilowego. Dało by to lepszy i pełniejszy obraz zużycia paliwa.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda, że komputer Note nie podaje spalania chwilowego. Dało by to lepszy i pełniejszy obraz zużycia paliwa.

 

Ja tam się cieszę że nie ma :) Te wartości spowodowały by zawał serca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę że nie ma :) Te wartości spowodowały by zawał serca :)

 

Nie koniecznie ;). Żeby wprowadzić w stan zawału trzeba trochę czasu a parametr spalania chwilowego bardzo szybko się zmienia. Ale fakt, podawane parametry - szczególnie podczas rozruchu zimą, mogą zwalić z nóg ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że chwilowe można wymusić samemu.Kasujemy licznik,odpalamy , czekamy te naście sekund i mamy chwilowe itd. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już gdzieś pisałem,że chwilowe po zapłonie w zimę potrafiło pokazać nawet 37l!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Ja już gdzieś pisałem,że chwilowe po zapłonie w zimę potrafiło pokazać nawet 37l!!! :D

Dokładnie tak jest. Tak właśnie mi pokazuje w Sedici i prawdę mówiąc to spalanie chwilowe tylko "denerwuje" a nie pomaga wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bzdura nie potrzebna nikomu.

Lepszy patent jest w renuarze, pokazuje mi, ile litrów paliwa już spaliłem z baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...