Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 wymiana oleju w skrzyni cvt


Gość paweltop

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweltop

Witam interesuje mnie czy ktoś wymieniał już olej w skrzyni biegów CVT 6-cio biegowej i jaki olej lał? Czy ktoś próbował już zastosować jakiś zamiennik oleju NS-1 i jakie to miało skutki. Ponadto chciałbym się dowiedzieć ile oleju można spuścić ze skrzyni podczas wymiany? Bo oleju do tej skrzyni wg. katalogu wchodzi 8,1 litra, a dużo osób pisze ze wchodzi 5 l? Więc stąd pytanie czy olej nie splynie w całości 8,1l i czy uzupełnia się tylko poziom oleju o to co udało nam się spuścić? Potrzebuję szczegółowych informacji dotyczących wymiany tego oleju, oraz tego czy wymienia się jakiś filtr i jak to wygląda? Może ktoś ma jakiś filmik albo foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez przygotowuje sie psychicznie do wymiany :)

fakt w skrzyni jest 8,1 ale da się zlać niecałe 6, wiec 6 literków trzeba mieć.

olej tylko NS-1, ale niedawno pojawił sie zamiennik z tym że w tej samej cenie :) a mianowicie Comma Hypertronic RE0F06A: AQCVT ale tylko słyszalem

z rozmowy z szefem servisu nissana poznan wnioski mam takie:

wymiane można przeciągać pod warunkiem że olej wygląda jak nowy tzn. jasno żółty, klarowny bez sladów jakiś osadów i nie może smierdzić spalenizną.

sprawdzam co 1kkm i smigam :)

z informacji w manualu wynika że po wymianie pierwsze włączenie D wykonuje się z przednimi kołami w powietrzu !

kilkakrotne wcisniecie gazu (koła w powietrzu) i po wymianie.

 

Może trochę pomogłem, w razie wymiany prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...