Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tanie oleje


Gość Borofik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Borofik

Witam koledzy, co sadzicie o olejach K2... tylko konkretnie i merytorycznie... i bez linczu icon_smile.gif proszę

Zawsze byłem zadowolony z jakości produktów tej firmy, szczególnie kosmetyków.

Osobiście nie mam zamiaru lać ich oleju do silnika, ale bardzo zaciekawił mnie ich olej do skrzyni ręcznej 75W90 GL-5 cena jest BARDZO interesująca no i skoro spełnia normy i jest dopuszczony

na rynku... co Wy na to?

 

Dodam że marnie stoję z kasą i mogę zmienić na nowy olej za 50 zł, albo jeździć na 5-cio letniej

smole... gdyby było mnie stać na Castrol taf-x nie zakładał bym tego wątku icon_curve.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego auta chcesz zalać ten olej? Bo jak do Nissana to GL5 nie jest odpowiednim olejem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Borofik

n16 QG15, no właśnie... chyba lepiej nie ryzykować... wszyscy mówiż że musi być GL4, ale jeszcze sie nie spotkałem z osobą która zalała GL5 i padła by skrzynia... może to tylko mit...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w P11 oleju się nie wymienia (w N16 może też), ja przejechałem 100kkm i oleju w skrzyni nie ruszałem a wszystko jest ok, więc na moje lepiej nie ruszać niż zala GL5. I nie jest to mit, skrzynie zalane GL5 padają, pomijając, że w N16 1,5 bardzo często padają łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w P11 oleju się nie wymienia (w N16 może też), ja przejechałem 100kkm i oleju w skrzyni nie ruszałem a wszystko jest ok, więc na moje lepiej nie ruszać niż zala GL5. I nie jest to mit, skrzynie zalane GL5 padają, pomijając, że w N16 1,5 bardzo często padają łożyska.

 

Olej się wymienia co dwa lata lub co 80 tys. (chyba że samochód pracuje w ciężkich warunkach to częściej. W instrukcjach jest napisane, że olej dożywotni, jednakże, ktokolwiek łyknął chemii to wie dlaczego trzeba wymieniać. Jeśli ktoś lubi nabijać kabzę serwisom to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz przypadek, że komuś padła skrzynia ponieważ nie wymienił oleju (nie mówię o automatach i skrzyniach, gdzie producent nakazuje wymianę oleju)? Ja znam kilka przypadków, gdzie ludzie w P11 i N15 wymienili olej po długim czasie (więcej niż 100kkm bez wymiany) i w niedługim czasie skrzynia do remontu. Olej w skrzyni można wymieniać jak się ma auto od nowości i wtedy wg zaleceń producenta. Jeśli ktoś długo oleju nie wymieniał, powinno się sprawdzić poziom i jak ok to nie wymieniać, lepsze jest wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie polecam wymiany oleju w skrzyni manualnej - wymiana tylko w automacie.

 

Manual - co jakiś czas sprawdzanie stanu oleju, jak nie ma wycieków to nie ruszać. U mnie w N15 na budziku już 220tys. km i nikt nigdy oleju jeszcze nie ruszał. Biegi wchodzą rewelacyjnie, zimą nie ma efektu wajchowania w maśle. Po wymianie na nowy mogą się zacząć problemy.

 

A oleje firmy K2 zostawię bez komentarza... Chemię i kosmetyki do aut robią kiepskie, oleje nie są ich produkcji tylko ktoś im to robi a oni sprzedają pod swoją nazwą. Już lepiej kupić olej Lotos czy Orlen, niż K2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniam co 60 tys. tak jak jest napisane w instrukcji do P12 z silnikem 1.8, co do innych modeli to trzeba zerknąć do instrukcji czy sie wymienia czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem po prawie 160tys. i jest zauważalnie lepiej, z tym, że nie żałowałem i wlałem Motula. Przed wymianą miewałem problemy (bardzo rzadkie ale jednak) z wbiciem trójki (2 -> 3), taka szybka zmiana i czasem jakbym musiał szukać biegu (poduszki silnika i skrzyni sprawne). Teraz, od wymiany (od października, około 6 tys. km) nie mam z tym problemu, do tego skrzynia chodzi hmm precyzyjniej, lżej się wrzuca biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemu, bo wlałeś dobry olej - ale jak niektórzy zaleją skrzynię jakimś K2 albo innym "bo tani" i potem w mrozy marudzą "no kur.. gdzie jest ta jedynka?", to niech lepiej go nie wymieniają wcale :) Nic się nie stanie, bo skrzynia to nie silnik, olej pracuje w środowisku zamkniętym i nie ma kontaktu ze spalaniem ani nie nagrzewa się do wysokich temperatur.

 

Z tego, co mi nieoficjalnie wiadomo od osoby, która ma powiązania z ASO Nissana - Nissan skrzynie zalewał olejem 75W80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyoszczędzisz na oleju a potem bedziesz musiał dołożyć, wynik końcowy będzie to kosztoało drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem Valvollinkę półsyntetyk cena 33 zł i co prawda skrzynia była "nowa" to wchodziło wszystko idealnie

 

 

to prawda że olej w skrzyni sie nie zużywa tak jak w silniku ale napewno wymiana na dobry nie zaszkodzi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja byłem zmuszony do wymieniany przy okazji ukręconej półosi, zalałem castrolem - syntetyk, wcześniej miałem Petro Canada - syntetyk

i powiem szczerze ze różnicy nie widzę żadnej nowy czy stary (120 tys na starym)

 

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

 

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...