Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z uruchomieniem silnika


JacekJQ

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dzisiaj kłopot z uruchomieniem silnika. A było to tak:

Odpaliłem, pojechałem do sklepu, zrobiłem zakupy, wsiadłem przekręciłem kluczyk - zaświeciły się kontrolki, zaczęło grać radio - przekręciłem dalej aby odpalić i ... nic!. Jeszcze raz i to samo. Podniosłem maskę, popatrzyłem, porobiłem uczone miny i chwilę później odpalił bez problemu!

Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj kłopot z uruchomieniem silnika. A było to tak:

Odpaliłem, pojechałem do sklepu, zrobiłem zakupy, wsiadłem przekręciłem kluczyk - zaświeciły się kontrolki, zaczęło grać radio - przekręciłem dalej aby odpalić i ... nic!. Jeszcze raz i to samo. Podniosłem maskę, popatrzyłem, porobiłem uczone miny i chwilę później odpalił bez problemu!

Jaka może być przyczyna?

1 czy słychać było rozrusznik? jeśli nie to na 100% zawiecha bendiksa, czyli elektromagnesu zazębiającego rozrusznik .Jesli będzie się powtarzac to warto rozebrać i przesmarowac elementy.Jesli przygasały kontrolki to akumulator(ale wtedy otwarcie maski i madre miny by nie pomogły raczej ) :devil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak już rozbierzesz to sprawdź luzy wirnika czyli łożyska albo tulejki i długość szczotek dobre mycie i będzie latał ,,

 

objawy są takie że na ciepłym będzie świrować a na zimnym jeszcze da radę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Akumulator jest ok czyli pewnie rozrusznik. Na razie działa ale dobrze wiedzieć co.

Ponieważ mało znam się na samochodach to nawet nie bardzo wiem gdzie jest rozrusznik :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...