Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Kontrolka "check engine" podczas jazdy


skypablo

Rekomendowane odpowiedzi

ALMERA 2.0D [N15]

 

Witam!

 

Co to może oznaczać zapalenie się kontrolki podczas jazdy na jakieś 60s, później smoczynnie gaśnie.

 

Zauważyłem, to jak mocniej wchodzę w zakręt tzn. szybką prędkością i ostro to się zapali, czy jak mocniej przyhamuje...

Może to mieć jakiś związek z wcześniejszą wymianą rozrządu? Bo jak zauważyłem wcześniej takich cyrków nie było...

 

Auto nie traci na mocy podczas jazdy i odpala prawidłowo po nagrzaniu świeczek.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tak więc po diagnostyce okazało się że to wina filtra paliwa. Był cały zasyfiony i faktycznie sporo wody się w nim zgromadziło.

 

Tylko ciekawi mnie dlaczego nie zaświeciła wcześniej kontrolka od czujnika wody w filtrze paliwa??

 

Jak wcześniej pisałem obroty (moc) nie spadała, teraz jakby się polepszyła.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ok. Wszystko dobrze, po wymianie filtra paliwa musiał się po prostu nowy przepalić :)

 

A co powiecie koledzy na temat braku kontrolki "wody w filtrze paliwa" ??? Możliwe że Almerki N15 tak miały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...