Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proszę o opinię Primera 2002r - kupno samochodu


Gość borsucze2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do prywatnego użytku kratka jest niepotrzebna ( w działalności gospodarczej do odliczenia VAt-u tak ) a 105 tys. przebiegu przez 8 lat to chyba jeżdził własciciel w niedzielę do kościoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką od półtora roku, tylko że w kombii i z gazem

spisuje się rewelacyjnie

 

ale, mam uraz do polskich salonowców, kiedyś kupiłem Vectrę i miala być malinka salonowa a była padaka, więc uważnie sprawdź stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prywatnego użytku kratka jest niepotrzebna ( w działalności gospodarczej do odliczenia VAt-u tak ) a 105 tys. przebiegu przez 8 lat to chyba jeżdził własciciel w niedzielę do kościoła

Mam taki sam tylko, że w sedanie. Od pierwszego właściciela, polska salonówka, ten pierwszy właściciel to koleżanka z pracy (zakupiła nową Avensis), sam widziałem jak przyjechała Primerką od nowości do pracy, więc JESTEM PEWNY przebiegu :) Ten rocznik i ma u mnie 115 tysięcy...

borsucze2 - ja bym się decydował, 1,8 to nie wyścigowa jednostka, ale w tym roczniku bardzo solidna. Mam już 2 lata i nie narzekam, sam zepsułem elektryczny podnośnik szyb i to był właściwie jedyny wydatek. Zero, absolutne zero problemów z silnikiem, odpukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już pisano w innych postach kupuj rozumem weź kogoś i niech ci go odradzi jak go kupisz to bedziesz zadowolony tylko z siebie i swojego wyboru

Loteria

Poproś kogoś z okolicy umówcie się pojedźcie obejżyjcie

dajcie znać co i jak :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość mario_z

Nie wiem czy zakupiłeś P12 ?. Ja jeżdżę P12 2,2 dci z 2002r ( kupiona w 2005r jako 3 letnie autko ) i szczerze mówiąc to mam jej dość. Nie wiem czy mam pecha ponieważ w 100% potwierdzają się usterki opisane w powyższym artykule http://autokult.pl/2010/12/23/awarie-i-problemy-nissan-primera-p12.

"Awaryjny centralny zamek, przepalanie się tylnej wiązki świateł, a także wariujące kontrolki ...", " ... Ci, którzy użytkowali poprzednią generację tego samochodu, będą się czuli mocno zawiedzeni wysoką usterkowością zarówno elektroniki, jak i elementów mechanicznych.

Wielkim plusem tego auta jest wysoki komfort podczas jazdy "...niezwykle przydatna kamera cofania oraz duża dostępność na rynku tanich części zamiennych." Znam jednak takich, którzy są bardzo zadowoleni z tego modelu i nie maja najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Entuzjaści ropy naftowej powinni zdecydować się na 2,2-litrowe dCi, które pali mniej ropy niż mniejsze 1,9 dCi ..."

Faktycznie poznali doglebnie ten model :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile palą te 1.9 ? mój kiedyś spalał 6.4 l/100km

Edytowane przez Pilot9314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi średnio na trasia 5.2 do 5.5 najmniejsze miałem jak wyzerowałem i jechałem autostrada 4,5 . Średnio na miasto licze 7l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ja jeżdżę po swoim mieście (miasteczku w zasadzie bo za duże nie jest) to też mi pali ok 7.2l/100 z tym że u mnie jest już 270k nalotu jak go sprowadzałem palił pół litra mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi średnio na trasia 5.2 do 5.5 najmniejsze miałem jak wyzerowałem i jechałem autostrada 4,5 . Średnio na miasto licze 7l/100

mi w trasie raz spalil 5,4 a zwykle ok.6.miasto to ok,8-9.

wiec bajki o mniejszym spalaniu dzieciom mozna opowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz to nie wierz... Każdy ma swoje zdanie , ja sprawdzałem na tankowaniu do pełna .... i ja mam 1.9 a nie 2,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 1,9 kombi zazwyczaj jade w 4 os trasa 5,2 jak jade normalnie kiedys jak jechalem 1x to wyszlo 4,7 ale jechalem tyllko w 2 osoby z Inowrocławia do Poznania jak sie depnie to pali więcej ale spokojnie mozna osiagnac 5,2 5,5 niebawem jade nad morze wyzeruje wszystko i napisze jak wyszlo choc nie wiem cz sie opanuje by jechac eko :) no i zmienilem kola na 17" i bede zaladowany po brzegi ...

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz to nie wierz... Każdy ma swoje zdanie , ja sprawdzałem na tankowaniu do pełna .... i ja mam 1.9 a nie 2,2

chyba nie wczytales sie-ja przeciez potwierdzam ze 2,2 pali wiecej niz 1,9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na mieście pali ok 7l jak jeżdżę no powiedzmy jak lansiarz :D w trasie 7.2 jak jadę tak po swojemu bo jak tak do 90 to mi spalanie schodzi do ok 6l i tak trzeba z 7 liczyć i tak co by ptoem nie pchać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym dowiedzieć się jakie macie zdanie na temat primerki 1,8 2002 orginalnym gazem z systemem smarowania gniazd zaworów. Przymierzam się do zakupu tego autka choć na oku pojawiła się primerka 2,0 też z 2002 i całkowicie się pogubiłem.Proszę o pomoc!!!Ps.To 2,0 też mam zamiar zagazować czy to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...