Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Remont ramy szukam fachowca dolnyśląsk


Pietrov_22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam fachowca gdzieś w okolicach wro, wałbrzych itp aby uskutecznic rame w terrano I , ostatnio zrobiłem prawą stronę i znowu pekła także może zna ktoś kogoś kto robił już przy terenówkach:) wdzięczny będe za informacje u mnie w Świdnicy nawet nikt nie chce popatrzec na to, każden mówi żeby wymieniac na nowa:) i że ogólnie za duzo roboty, nie rozumieja , że to więcej niż kawałek blachy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp , tak się zastanawiam właśnie czy jest sens to naprawiac , podjade do tego co chomik.

poleca i zapytam, chcem miec auto na długo a powierzchniowe remonty to już robiłem i dalej jest kiszka:( (tak jak pisze kol dario88 cały czas pęka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie ramy, ale tak na 100% a nie pospawanie tu i tam to jakies 150 - 200 H w warsztacie który się na tym zna...

Mówię o rozebraniu, oczyszczeniu, piaskowaniu, spawaniu, podkładzie, malowaniu, zabezpieczeniu, złożeniu.

Jak ktoś robi ramę za 900 zł to lepiej nie ruszac :):):)

 

Jesli nie robisz sam to - kup zdrową (zdrowszą), pospawaj jak bedzie goła i przełóż - będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz robić sam zajrzyj do linka w mim opisie i zobacz czy na pewno chcesz ..

jakikolwiek warsztat by nie był to i tak nie zrobią tego z dbałością o szczegóły bo po prostu by na chleb nie zarobili. u mnie same części / farby / usługi wyszły sporo ponad 10k, a robocizna moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie ramy, ale tak na 100% a nie pospawanie tu i tam to jakies 150 - 200 H w warsztacie który się na tym zna...

Mówię o rozebraniu, oczyszczeniu, piaskowaniu, spawaniu, podkładzie, malowaniu, zabezpieczeniu, złożeniu.

Jak ktoś robi ramę za 900 zł to lepiej nie ruszac :):) :)

 

Jesli nie robisz sam to - kup zdrową (zdrowszą), pospawaj jak bedzie goła i przełóż - będzie taniej.

 

 

zgadza się. Mozna kupic drugą w dobrym stanie za nieduże pieniądze i wtedy zrobić. Kupić nawet od TII (sam tak zrobiłem) lekko przerobić i też wejdzie. Starą na złom i za browary się zwróci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciągle szukam anglika t2 na silnik, skrzynie, klima fotel i inne pierdoły tp dla siebie, jak znajdę to resztą się podzielę, jak by był ktoś chętny to nawet mógłbym pewnie przygotować ramę tak jak swoją ... ale u mnie podkład kosztował koło 100 za litr, nie wyznaje kompromisów w tej dziedzinie jak robić to dokładnie i porządnie, za dużo roboty żeby trzeba było poprawiać. piasek/epoksyd/poliuretan, do środka karcher/karczer/karczr/fertan/fertan/hv400

jak pojechałem na nabicie nr to trzeba było farbę zeskrobać w jednym miejscu bo się gość numeratorem nie przebijał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak , pojechałem do warsztatu takiego bardziej terenowego i powiedzieli tak " auto się już łamie , rama pognita nie oplaca sie robic, za nowa 1000 zl + robocizna 2000 i wszystko to co dojdzie też trza zrobic"....takze jestem w lekkim roztargnieniu....jak bym chciał go sprzedac to z kolei za grosze:(, tak że mi szkoda, chciał bym nim pojezdzic jeszcze troche i teraz niewiem, skoro ktos kto sie zna mówi ze nie oplaca sie robic to sam niewiem.

 

Czy sama wymaina ramy wystarczy zeby jeszcze troche pojezdzic??? dodam , że po za tym te auto to perelka:) ile trzeba kasy zeby ja wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie jutro świeże foty to wrzuce , dodam , że tyłek mi troche siadł no ale jutro zobaczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foty ramy tu raczej są nieistotne, tylko tego co na niej siedzi, jak reszta sie sprawuje ?

jak dobrze to wymieniaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie na to foto. Rama pękłą nad kołem i nawet dzwi z tyłu cięzko mi otworzyc, tak jak by sie złamał troche:( strach nim teraz jezdzic, a najgorsze to , że góra jest na moje oko wpożądku, nie mowiąc juz o mechanice:) ale co z tego jak nikt nie chce sie podjac nawet wymiany tej ramy, takze pozostaje mi tylko sprzedaż jako uszkodzony albo na części:( pozdro

post-45287-0-44860300-1331403023_thumb.jpg

post-45287-0-62659600-1331403652_thumb.jpg

post-45287-0-31712800-1331403711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciągle szukam anglika t2 na silnik:( pozdro

Ja bym reflektował na tylną połowę takiej Zdrowej ramy. Jak szukasz tego anglika.. jakieś podpowiedzi?

Rozmawiałem kiedyś (wydusiłem) z goscia ktory chciał sprzedać t1 za 9tys w gdyni ze tylna część ramy od T2 jest identyczna jak w T1.

Generalnie zrobienie tego Dobrze jest drogie bo czasochłonne, W warsztatach gdzie maja duzo klientow do drobnych szybkich

napraw niechce / nieoplaca im sie tego robic bo wiecej zarobia prowadząc jakies drobne naprawy.

Niektorzy to jak przyjezdzam mam wrazenie ze zwymiotuja.

Prawie niemozliwe jest zdobycie zdrowej rany z tyłu do tego wszak wiekowego samochodu w Polsce.

Za to dlatego mnóstwo tego stoi na części na złomowcach.(może nie mnostwo) zresztą w absurdalnie wysokich cenach

Jak nie będziesz miał jakiegoś znajomego /kumpla dobrego pajonata z warsztatem to zedrą z ciebie skurę.

Tam to terrano z ramą 50% od T2 właśnie tak gościowi kolega zrobił , Powiedział tyle że Warsztat jest w Kościerzynie

i tam robią takie samochody T1.Ale bez konkretów. Niewiem ile jest warsztatów w Kościerzynie pewnie dużo.

Tez mi szkoda mojego czołgu.

Może ktoś chce kupić?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana ramy to naprawdę duże przedsięwzięcie, i zawsze są jakieś niespodzianki, zajmuje dużo czasu i dlatego kosztuje, pozatym warsztat blokuje sobie całe stanowisko na długo. ja robiłem swój remont ponad 2 miesiące trochę z pomocą ojca trochę brata czasami.

 

to co widać u ciebie gdybym miał wogle robić to bym odrysował elementy / kształt wyciął z blachy albo na laser, ale prawda jest taka ze koszty tez będą duże, a spawać może też nie być do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie na to foto. Rama pękłą nad kołem i nawet dzwi z tyłu cięzko mi otworzyc, tak jak by sie złamał troche:( strach nim teraz jezdzic, a najgorsze to , że góra jest na moje oko wpożądku, nie mowiąc juz o mechanice:) ale co z tego jak nikt nie chce sie podjac nawet wymiany tej ramy, takze pozostaje mi tylko sprzedaż jako uszkodzony albo na części:( pozdro

 

na priv. wysłałem ci numer do gościa z Kościerzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku , ze muszę jechać za granice niedługo to puszcze tego Nissana za 3000 tysiące , wszystko ideał oprócz ramy:( jak ktoś chce to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszcze tego Nissana za 3000 tysiące

czyli w sensie 3 000 000 ? domyślam sie że cenny dla ciebie ale nie przesadzasz? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...