Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlenie Radia p11.114


Gość Gutek1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gutek1978

Posiadam w moim nissanie orginalne radio niestety padło mi całkowicie podświetlenie rozbierałem juz je ale są tam takie małe diotki ze hohohoho czy moze ktoś się bawił w wymiane tego i czy wogule da się to naprawic wymienić na cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozbierałem panel i na podświetlaniu panela (przycisków) są mikro żarówki a nie ledy (diody) ale raczej nie mogły Ci się spalić wszystkie chyba że zrobiłeś zwarcie, może nie masz zasilania na panelu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Gutek1978

no własnie dziwne nie było zadnego zwarcia a ostatnio juz całkiem wszystko padło i nic sie juz nie swieci w radiu ciemnosc widze ciemnosc :) mozna to jakos naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można naprawić, najlepiej dać panel do elektronika ale to koszt, samemu też można ale to trochę zabawy no i trzeba mieć zaplecze.

Sprawdź czy w miejscu żarówek jest napięcie jeśli tak to wymień je a jak nie to elektronik :thumbsdown:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam serdecznie co do tych żarówek to są one prawdopodobnie połączone szeregowo dlatego padają jedna po drugiej aż przestaje panel świecić.

Elektronik powiedział mi że są tam dwa rodzaje żarówek 4ohm i 10ohm ale to jeszcze nic:(prawdopodobnie są one nieosiągalne ale to jutro zobaczę(trzeba pojeździć po sklepach i popytać).mam taką żaróweczkę na wzór więc dam znać jak coś znajdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, widzę temat podobny to się podpinam... u mnie radio działa bez zarzutu jedynie nie podświetla LCD (radio fabryczne) macie koledzy jakiś pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w radiu siedzą takiego typu żaróweczki  tylko że białe z niebieskimi kondonkami .
http://allegro.pl/zarowka-mini-do-podswietlania-12v-50ma-niebieska-i3879314922.html
Pod wyświetlacz trzeba koniecznie sprawdzić żeby nie były za długie bo się tego nie zmontuje jak potrzeba najlepiej 3mm średnia i 5mm długość czesto na aukcjach są 7 mm  i te będą za długie .
Ja u siebie też na dniach będę wymieniał podwświetlenie na te żarówki niebieskie bo wcześniej udało mi się kupić tylko zielone ale kiepsko to wygląda. Przy rozbieraniu radia trzeba delikatnie obchodzić się z taśma wyświetlacza . Na radio idzie około 10 żaróweczek jak dobrze pamietam . Żaróweczki są osadzone w plastikowej ramce która trzeba wylutować

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są tańsze te mniejsze żarówki ale bańki są dług. 7-8 mm i problem żeby zmieścić w orginalne miejsce pod wyświetlaczem. Pod podświetlenie przycisków można dać 7 mm ale nie będzie tak jak powinno być .Całe allegro przeszukałem za tymi żaróweczkami i tylko te maja sens . I tak przed kupnem mam zamiar pojechać i sprawdzić czy trzymaja wymiar podany na aukcji.

Pod wyświetlaczem są cztery żaróweczki reszta od przycisków więc jak ktoś chce może zrobić  taniej


30 zł za same zaróweczki? :)

Toż to złodziejstwo w biały dzień :/

Myślę że w aso będzie drożej jeszcze  :devil:

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... pół biedy gdy potrafi się samemu wymienić te żaróweczki  ;) W innym wypadku koszt "lampeczek" +  poszukiwanie i usługa elektronika =  :whistle: ... Na Alle ..  za całe radyjo - można wejść w posiadanie za ok. 120 - 180 zł.... to oczywiście opcja dla nieumiejętnych w temacie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mno tak tylko że to stare nowe może mieć tez przepalone lub wylany wyswietlacz :D

 

Taka możliwość również istnieje... jak to w życiu  ;)

Kupując "cały nowy stary" samochód też ryzykujemy...

Edytowane przez Skyller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba wziąć pod uwagę że jak kupisz używane radio to musisz mieć kod inaczej nie pójdzie  ,ale słysząłem też że radia są przypisane do ecu . Ja kiedyś zamontowąłem inne i tylko palił się napis "wait" ale nie miałem kodu  .


Poprawka jest 12 żaróweczek w radiu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć nice-wawa, że istnieją takie "niespodzianki".... zapamiętam to sobie... dziękuję ... tutaj zawsze człowiek czegoś pożytecznego się dowie .

Kiedyś  gdzieś obiła mi się o uszy kwestia kodów... ale nie przypuszczałam ,że w fabrycznych też są takie zabezpieczenia...No tak... to zmienia postać rzeczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja mam chyba odłaczone bo wmontowałem radio z innej P11 i normalnie działało.
Odłączyłem aku jak wyjechałem na 12 dni i tez normalnie odpaliło i nie chciało kodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tam w radiu siedzą takiego typu żaróweczki  tylko że białe z niebieskimi kondonkami .

http://allegro.pl/zarowka-mini-do-podswietlania-12v-50ma-niebieska-i3879314922.html

Pod wyświetlacz trzeba koniecznie sprawdzić żeby nie były za długie bo się tego nie zmontuje jak potrzeba najlepiej 3mm średnia i 5mm długość czesto na aukcjach są 7 mm  i te będą za długie .

Ja u siebie też na dniach będę wymieniał podwświetlenie na te żarówki niebieskie bo wcześniej udało mi się kupić tylko zielone ale kiepsko to wygląda. Przy rozbieraniu radia trzeba delikatnie obchodzić się z taśma wyświetlacza . Na radio idzie około 10 żaróweczek jak dobrze pamietam . Żaróweczki są osadzone w plastikowej ramce która trzeba wylutować

 

Kolego a jest nadzieja na jakies obfocenie tematu ?? Krok po kroku ?? :) taki manual bylby na wage zlota :)

Pdoswietlenie panelu poszło.

Nie wiem natomiast jakie tam siedza zaróweczki więc nie pomoge. Trzeba by było wyjąć odbiornik i rozebrać go do gołego i popatrzec :)

to ryzykowne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mam podobny problem, radio wszystko działa, tylko nie pokazują sie nazwy na panelu tylko kreski, da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu też czasem znikają niektóre kreseczki .... Chyba zależy to od temp. i wilgotności powietrza ..... bo raz jest elegancko , a raz "zaszyfrowane " ..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie nic zrobic z tym co mam? Czemu nie pokazuja sie calosc wyswietlanych napisow?

Powinno dać sie naprawić  jak nikt wcześniej już tam nie grzebał ale potrzebny sprytny elektronik. Winna jest taśma termozgrzewlana  od płytki do wyświetlacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było ćwiczenie z taśmą, a potem z dobraniem wyświetlacza :-S Skończyło się na kupnie i wymianie panelu! Wyświetla teraz ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...