Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż haka holowniczego


Gość Janekzet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janekzet

Mam primerę combi z 2005r. i sam montuję hak. Mechanicznie już się uporałem a teraz czas na instalację elektryczną. Czy jest jakieś gotowe wyjście na światła przyczepy- mam na myśli niskoprądowe? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janekzet

Jak nie rozbierzesz tapicerki w bagażniku i boczków, to się nie dowiesz.

Żeby zdjąć tylny zderzak , musiałem już zdjąć tapicerkę. Po prawej stronie jest jakiś wolny wtyk. Jeszcze nie sprawdziłem jakie są na nim napięcia.A tak przy okazji, czy instalacja do subwoofera jest zawsze wyprowadzana i czy można to sprawdzić bez wyciągania radia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Co do radia to nie wiem, bo mam inny model. Natomiast instalacja z gniazdka haka, jest powiedzmy dwu-strefowa. Mam na myśli to, że ty masz komputer i np. gdy masz podłączoną przyczepę i włączysz kierunkowskaz, to wewnątrz załącza Ci się sygnał dźwiękowy, pulsujący z częstotliwością kierunkowskazów. Prócz tego, powinien automatycznie odłączać swiatło przeciwmgielne lub wsteczne w samochodzie - tylko nie pamiętam które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janekzet

Co do radia to nie wiem, bo mam inny model. Natomiast instalacja z gniazdka haka, jest powiedzmy dwu-strefowa. Mam na myśli to, że ty masz komputer i np. gdy masz podłączoną przyczepę i włączysz kierunkowskaz, to wewnątrz załącza Ci się sygnał dźwiękowy, pulsujący z częstotliwością kierunkowskazów. Prócz tego, powinien automatycznie odłączać swiatło przeciwmgielne lub wsteczne w samochodzie - tylko nie pamiętam które.

NIe bardzo rozumiem. Czy instalacja do przyczepy może być obciążana bezpośrednio żarówkami , czy przez przekażniki? Czytałem gdzieś na forum ,że oryginalnie montowane haki mają dodatkowy moduł zmniejszający obciążenie instalacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Ja Ci napisałem jak jest u mnie, a co do pikania brzęczyka, to masz to nawet napisane w instrukcji samochodu. Wiem, że mam też dwa przekaźniki, które są z tapicerką w bagazniku. Pamiętam również, że jakiś kolega z forum P12 miał problem ze światlami pozycyjnymi w samochodzie. Radziłem mu aby sprawdził instalację od haka, gdyż taką posiadał. Strzelił mu bezpiecznik który był zamontowany jako dodatkowy w bagażniku i chronił wiązkę z wtyczki przyczepy. Montując hak, to myslę że jest orginalny do P12, masz instrukcję i tam wszystko jest napisane, gdzie, jak, z czym i do czego podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janekzet

Ja Ci napisałem jak jest u mnie, a co do pikania brzęczyka, to masz to nawet napisane w instrukcji samochodu. Wiem, że mam też dwa przekaźniki, które są z tapicerką w bagazniku. Pamiętam również, że jakiś kolega z forum P12 miał problem ze światlami pozycyjnymi w samochodzie. Radziłem mu aby sprawdził instalację od haka, gdyż taką posiadał. Strzelił mu bezpiecznik który był zamontowany jako dodatkowy w bagażniku i chronił wiązkę z wtyczki przyczepy. Montując hak, to myslę że jest orginalny do P12, masz instrukcję i tam wszystko jest napisane, gdzie, jak, z czym i do czego podłączyć.

Hak mam oryginalny, ale używany i bez żadnej instrukcji. Sprawdziłem wolne gniazdo - 6 pinów, na jednym stałe napięcie przy włączonej stacyjce, na pozostałych nic się nie pojawia przy włączonych kierunkach. Czy można zdobyć gdzieś, schemat elektryczny do konkretnego modelu nissana?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...