Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło


Gość macko_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość macko_pl

Witam,

wczoraj miałem drobny problem przy parkowaniu na dość wysokim krawężniku , cofając tylne prawe koło zjechało mi z krawężnika ... samochód ostro pojechał do tyłu głupi zamiast hamować dodałem ostro gazu .... skutek był taki że samochód nie stoczył się, ale zamiast tego poczułem zapach spalenizny w kabinie. Sądzę że mogło spalić się sprzęgło. Tyle że biegi mi dobrze wchodzą ... czy ktoś może mi poradzić jak łatwo sprawdzić czy wszystko jest ok ze sprzęgłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Od razu spalić to nie spalisz. Po prostu troszkę się przypiekło. Zrobisz parę kilometrów i wszystko będzie ok, praktycznie, to juz masz ok. jeśli biegi wchodzą normalnie i pedał sprzęgła też pracuje jak pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

jak nie smaliłeś opon przez 10 minut na wciśniętym sprzęgle to nie ma tragedii ..

 

Ty nieraz czytasz to co napiszesz?

----------------------------------------------------------

zobaczę jeszcze jeden post nie na temat ,,,,

Edytowane przez Tofu
OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic się nie stało , przesliznąłeś trochę sprzęgło i stąd ten smrodek , nic mu nie będzie , aby nie za często

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało, musisz uważać tylko, zeby nie zadazało sie często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macko_pl

Szczerze powiedziawszy boję się że jak moja żona wsiądzie do tego autka (a nie długo odbiera prawo jazdy) to może się to powtórzyć dlatego szybko szukam dla niej jakiegoś taniego samochodu :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana sprzęgła - częsci w dCi trochę kosztuje :) ale auto jak auto trzeba jeżdzić, nie nauczy się jeżdzić jak nie bedzie jeździła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak świeżo odebrała żona prawko to wg. mnie to jest za szybki samochód dla nowicjuszki, lepiej kup jej rozklekotanego malucha na początek do pierwszej stłuczki a potem możesz jej dać poprowadzić primerkę pod swoim z początku nadzorem, ja swojej powiedziałem żeby najpierw testament napisała bo samochód jest dla niej za szybki ( z testamentem nie posłuchała ale przez pierwszy miesiąc stracha miałem he, he )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macko_pl

heh wezmę jakieś środki uspokajające ;P ale ja widzę jak ona jeździ ... masz swój pas ruchu po prawej stronie dziura zamiast ją ominąć ta na nią najeżdża ...ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smrodek smrodkiem zawieje i sie rozwieje ważne żeby na zimno przy ruszaniu nie szarpało a tak to ogień i dym ile fabryka dala (tylko po co skoro potem jest tylko chałas)

A co do nowicjuszy to moja zona w pół roku i paru obiciach swojej torpedy jak parkowała moim tpo go poobcierała trochę

prędkość nie ma znaczenia liczy sie doswiadczenie

Obcierki po żonie bola tylko dwie a potem po naprawie tylko jedna a później juz nie liczysz bo zawsze cie sasiedzi na parkingu otrą i szkoda czasu na liczenie otarć i naprawę ich

miłej zabawy nic tak nie cieszy jak jazda własnym autemz tylnej kanapy po pijaku jak prowadzi żona :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam pytanie dot sprzegla,( mam p12 2.2 138 km,) czy wasze sprzeglo chodzi bardzo ciezko? jezdzilem duza iloscia aut ale w tym chodzi strasznie ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęgło jest ciut twarde i "bierze" tuż po jego puszczaniu, czyli blisko podłogi. Mechanik powiedział że mogę długo na nim nie pojeździć, aktualnie 230tyś. Może ja się już do niego przyzwyczaiłem i nie widzę różnicy? /takiego juz przyprowadziłem z Niemiec/

Choć w poprzednim innym samochodzie, sprzęgło było miękkie i brało w połowie./a wtedy miałem jeszcze oba samochody, więc różnicę pamiętam/

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz twarde to niedlugo wymianka cie czeka ja tak mialem u siebie jak zmienilem to nie czulem go wogole lekkie jak piorko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz dwumase, twz wymieniałeś? Jakie koszta? Słyszałem że nie koniecznie przy wymianie sprzęgła trzeba wymieniać koło. Prócz tego są już zamienniki tyzw. koła sztywne za 2/3 ceny dwumasowego, lecz do wersji 1,9 i innych, do 2,2 nie ma, a najtańszą dwumasę LUK można kupić za 1900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem sprzegło kpl LUK razem z robotka wyszlo mnie 1000zl u znajomego a ogladał dwumas mowił ze w dobrym stanie jest wiec git:)

Edytowane przez marcopolo2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...