Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11][Ga16] Brak niskich obrotów


Gość MłodySC87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MłodySC87

Witam szanowni koledzy , pomożecie w odnalezieniu problemu ? Kupiłem miesiąc temu nissana primere 1.6 1998r . Wszystko było ok przez kilka dni a potem zaczeły się dziać dziwne rzeczy a mianowicie brak niskich obrotów , nie ważne czy benzyna czy gaz. Kierowałem się rozsądkiem (który mnie zawiódł) i wyczyściłem silniczek krokowy w benzynie ekstrakcyjnej , było ok 2,3 dni i potem na nowo . Teraz kupiłem całą przepustnicę i po wymianie nie widać wcale różnicy - dalej gaśnie na niskich obrotach a na regulacji już byłem więc to nie to .Na benzynie troszkę lepiej chodzi , zdarza się ,że nie zgaśnie a raz tak ,że po prostu stanąłem dosłownie na środku skrzyżowania ; / ruszyłem i objawy jakby brak paliwa tak szarpie czasem i gaśnie/ kupiłem całą przepustnicę i nic / dzięki za poświęcenie chociaż chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opisz dokładnie objawy :

1 Czy przed zgaśnięciem zaczyna 'telepać" silnikiem tz czy obroty zaczynają falować i gaśnie

 

jaki masz gaz ????

 

Rady na dzieńdobry zakręć butle z gazem jest tam pokrętło i zacznij śmigać na lpg dopóki się nie skończy i zrób test na PB ,,,,

 

kolejny pomysł to odpięcie sondy lambda i test ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MłodySC87

właśnie to różnie jest ... czasem jest ok i obroty są stałe ,ale w większości jest tak ,że falują i tak przy 700 obrotach ma problemy na benzynie a na gazie już zgaśnie , na biegu dojdę do 1000 obrotów i nie gaśnie

/ ten test lambdy hmmm niezły pomysł , niebawem się przekonam co da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MłodySC87

niestety to nie sonda ; / za bardzo mi zależy na czasie i pozostało mi oddać do naszych mechanika , okaże się co to było

 

aa i dodam ,że mi rozsadziło obudowę od filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MłodySC87

pozostało mi już chyba tylko to do sprawdzenia bo wszystko w nim poczyściłem i jest minimalna poprawa , nie gaśnie tak szybko , coraz rzadziej

 

zobaczymy co będzie po wymianie : )

 

zapłon przeczyszczony , na benzynie nie gaśnie już i chodzi normalnie , pozostaje tylko jazda na gazie - poniżej 2tys szarpie nie ważne na jakim biegu ; / dziś jestem umówiony na wizytę u kolesia od regulacji i napraw związanych z gazem . Myślę ,że on mi coś powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wymiana świec nigdy nie przeszkadza zawsze wiesz ze zmieniałeś i są pewne a koszt 40 50 zł to nie masakra a może sie strasznie przełożyć na kulturze pracy silnika jak już opanowałeś PB to faktycznie prze-regulowanie LPGa i po sprawie będzie ,,,pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MłodySC87

No właśnie byłem u spoko kolesi co wcześniej w aso nissana robili i wstępnie powiedzieli - mikser na gazniku .

Widać ,że znają się na rzeczy , ale to wszystko jeszcze się okaże w tym tyg ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...