Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Rezerwa paliwa N16 1.5 16V


paru86

Recommended Posts

witam, wiem ze temat byl wałkowany ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie ile w zbiorniku jest paliwa gdy zapali sie lampka rezerwy? Rezerwa zaczyna świecić gdy wskazówka jest na czerwonym polu, ale wskazówka przy wyłączonym silniku opada kilka mm poniżej czerwonego pola. Pytanie moje czy ktoś testował ile można przejechać na rezerwie km aż samochód stanie :) i ile jest faktycznie tego paliwa w baku od momentu zapalenia się "żydka"

Link to comment
Share on other sites

Guest mirekg9

Nie dostaniesz nigdy jedno-znacznej odpowiedzi.

-Może być inaczej wyregulowany pływak,

-rzadko kto jeździ do sucha, bo pompa może zaciągnąć kupe syfu ze zbiornika,

-spalanie uzależnione od paliwa, ustawień, nogi, prędkości, miasto-trasa, itd,itp.

Link to comment
Share on other sites

Ja zrobilem na że-braku okolo 75 km. w 4 osoby i w ciezki deszcz. Mysle ze to daje z 5litrow. Pamietam tez ze pare razy zatankowalem 56litow i jak dobrze pamietam to zbiornik paliwa ma 55litrow. Zwroc uwage, ze duzo paliwa wchodzi tez w przewod wlewowy i inne rurki filtry itp.

Link to comment
Share on other sites

Bak ma 60l, a rezerwa to zwykle paliwo na zrobienie ok. 100km w cyklu mieszanym więc sądze, że jest to ok. 7l.

Link to comment
Share on other sites

mnie mój wskaźnik zadziwia. ostatnio zatankowałem do pełna- po czym po 200 km znów żeby zobaczyć ile ubyło.. to nie dość ze ubyło 30L (!) to wskaźnik pokazywał niemalże 2/3 baku. to jedna rzecz.. druga że po ostatnim tankowaniu i przejechaniu ponad 100 km wskazówka ani drgnęła z pozycji full.. po czym w ciągu następnych 30km jakby ożyła i na chwilę obecną po przejechaniu ok 170km od ostatniego lania do pełna pokazuje nadal ponad 3/4.. zwariować można.. jak dobiję do 200km to znów musze dolac zeby sprawdzić czy poprzedni pomiar nie był błędny..

Link to comment
Share on other sites

od zapalenia kontrolki zrobiłem 35km i na drugi dzień auto nie odpaliło. Stacja, baniak i wlew. W międzyczasie myślałem, że coś się stało innego i próbowałem z 10 razy odpalić. Po wlaniu 5l. z bańki dusił się, chyba zapowietrzył i dopiero biedak odpalił. A że nie przypuszczałem, że to suchy bak próbowałem odpalić na popych... Zawsze tankowanie do pełna od kiedy zaświeci się kontrolka.

Link to comment
Share on other sites

To nie miałeś tak źle.. ja w primerze zatarłem pompę przez jezdzenie zbyt bliko końca.. przez jakis czas było ok, botem juz nie mogłem odpalic nawet przy pełnym zbiorniku.. nie dość ze zassała cały muł to szlag ją trafił.. dlatego nie polecam tego typu eksperymentów za często :)

No ale u mnie wtenczas pływak już się wieszał więc nie wiedziałem też ile paliwa- tylko kontrolka od czasu do czasu zaskakiwała :D

 

edit: po przejechaniu kolejnych 200 km głównie po mieście i dolaniu do pełna tym razem weszło tylko 20 litrów.. ucieszyła mnie ta różnica :) nogi lekkiej nie mam, ale zawsze mogło by być jeszcze mniej :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...