Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alternator, coś piszczy


efej1

Rekomendowane odpowiedzi

mam wrażenie że dochodza mnie piski od strony altertnatora, (chyba że to rozrzad )aby to wykluczyć ,musze odpiąć wtyczkę od alternatora aby przestal iść? czy wyjać bezpiecznik jeżeli takowy jest? i czy lożysko w alternatorze jest wymienne we wlasnym zakresie czy mechanik zostaje?jeżeli ktoś jest zoriętowany to chetnie wyslucham porad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia/wymiany pasków Najpierw je pomierz bo te katalogowe okazują się za krótkie lub za długie

Jest ich 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj najpierw sprawdzic czy nie sa luzne paski i ewentualnie ponaciagac . jest jeszcze do kupienia taki spray do smarowania paskow . Moze kup i popsikaj .A noz przestana piszczec. Jesli nie to tak jak pisze and pec wymiana . Co do wymiany lozysk w alternatorze to jesli masz jakie takie pojecie to wymienisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj najpierw sprawdzic czy nie sa luzne paski i ewentualnie ponaciagac . jest jeszcze do kupienia taki spray do smarowania paskow . Moze kup i popsikaj .A noz przestana piszczec. Jesli nie to tak jak pisze and pec wymiana . Co do wymiany lozysk w alternatorze to jesli masz jakie takie pojecie to wymienisz sam.

paski są ok,wyrażny metaliczny dżwięk,ale chcę wyłaczyć alternator(,wtedy nie będę podejrzewał łancuszka),więc pytanie czy odłaczyć bezpiecznik,czy może polużnić pasek i go po prostu zdiąć z alternatora ,wtedy nie będzie chodzil ,zcy dobrze kombinuje?staram się dużo robić samemu,a coś więcej o tej wymianie łożysk?

 

Zacznij od sprawdzenia/wymiany pasków Najpierw je pomierz bo te katalogowe okazują się za krótkie lub za długie

Jest ich 3

paski są po wymianie,a dzwiek jest metaliczny dochodzący od alternatora,takie sprawdzanie na ucho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pasek, i kręć altkiem ręką, jeżeli usłyszysz szmery piski lub jeżeli rozbujasz wirnik nie bedzie się kręcił i kręcił tylko stawał łożyska do wywalenia.

Tu moja taka rada, mostek prostowniczy jest bardzo delikatnym urządzeniem, jeżeli nie rozbierałeś nigdy alternatora z wbudowanym układem prostowniczym i szczotkotrzymaczem odpuść sobie, daj komuś kto się tym zajmuje, łożyska to koszt max 40zł a mostek od 70 w zwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się nie bawił w rozbieranie altka Używka z angola i heya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedpiszacego :)

ja kupilem rok remu na alledrogo za 70zł + paczka, troche dłubania i smiga do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...