Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Nadkola, rdza, zwijacz pasa.


Gość KorektoR

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KorektoR

Witam,

zacznę od tego, że w mojej Almerce, a dokładniej w nadkolu, powstała dość pokaźna dziura.

Nie zauważyłem tego na początku i waliło mi do środka piachu, błota, wody itp.

Dodam, że głośnik się już do niczego nie nadaje...

A teraz moje pytania?

 

1. Jak odratować zwijacz pasa, który nie zwija?

2. Mam zamiar kupić plastikowe nadkole na allegro. Jak je dobrze zamontować?

3. Co z głośnikiem mogę zrobić? Strasznie "pierdzi" nawet przy lekkim basie.

 

 

To chyba tyle. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu nadkoli to link powinien być pomocny ;)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/77169-p11-montaz-tylnych-nadkoli-krotki-opis/page__fromsearch__1

 

A głośnik jak już tak śpiewa to pewnie skończył swój żywot :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość windnismo

Witam, mam podobny problem w mojej N 15 Sedan. W tylnym nadkolu wywaliło mi taką dziurę że odpadło mi podczas oczyszczania tego miejsca mocowanie tylnego pasa bezpieczeństwa. Tylne pasy będą się rozwijać tylko w odpowiednim położeniu, pod odpowiednim skosem. W innym wypadku będzie się blokował. Być może jest tam jakaś zapadka grawitacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pas się zepsuł to najlepiej już go wymienić na inny używany.

Pasy działają tak jak piszesz w odpowiednim położeniu.

W obudowie pasu jest kulka i zębatka i musi być w odpowiednim kacie żeby pracował tak jak powinien.

A co do nadkoli to na pewno polecam żeby założyć wygląda to super i piach nie leci i pewnie w każdym sklepie moto

można kupić a koszt koło 70zł. I najlepiej z takimi wypustkami żeby lepiej dolegało do karoserii.

No i zakonserwowac i kazdy kto potrafi troche majsterkowac przy autkach sam może to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Miałem ten sam problem z prawym tylnym nadkolem aczkolwiek dziury nie było bo jeszcze się rdza trzymała. Pojechałem do znajomego spawacza , wycięliśmy wszystko fleksem co było zgnite (w trzech miejscach) , oczyściliśmy jak książka pisze , dociął mi z blachy odpowiednie kawałki , dospawał migomatem a potem farba konserwująca , silikon i tzw. baranek zarówno w bagażniku jak i w nadkolu. Podejrzewam że prędzej wszystko inne sie posypie niż to:) Poza tym kupiłem fluida do konserwacji profili zamkniętych i wtrysnął mi pistoletem do drzwi , klapy , wszystkie progi i przestrzenie bagażnika. Powinno ładnie się trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej w czasach N15 to się nie chwalił, blacha szału nie robiła, ale tandetna też nie była, teraz jak spółkują z francuzami to może jakieś takie bajery wciskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakonserwowałem błotniki od środka i założyłem nadkola .Około 2 godzin roboty na spokojnie bez pośpiechu.Nadkola kupiłem w ic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...