Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

primera p11 gaśnie przy wyrzucaniu na luz na zimnym


Gość konrad880901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konrad880901

witam moja instalacja to esgi reduktor alaska, waltek czerwony, samochód primera 1,6 , problem polega ze gdy juz przełączy się na lpg to jak jadę i depnę mu mocniej i wyrzucę na luz to zgaśnie... ma to miejsce tylko przy nienagrzanym silniku i gdy mu depnę i luz... na postoju jak gazuję jest ok. jak się rozgrzeje tez jest wszystko ok. mam temp przełączania 37 st. robiłem wiele rzeczy i nie mogę dojsć. wężyki równe, listwa w pionie, założony podgrzewazc listwy, instalacja ma miesiądz. była ona montowana w miejsce starej II gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostaje za dużo powietrza i przygasa. Spróbuj zakleić w połowie taśmą część wlotową (zmniejszyć otwór wlotowy) powietrza przed filtrem powietrza albo obrócić otwór wlotowy do wewnątrz wtedy niepowinien już gasnać.

Edytowane przez DAX85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostaje za dużo powietrza i przygasa. Spróbuj zakleić w połowie taśmą część wlotową (zmniejszyć otwór wlotowy) powietrza przed filtrm powietrza albo obrócić otwór wlotowy do wewnątrz wtedy niepowinien już gasnać.

 

 

możesz rozwinąć swoją myśl, co niby miało by to mieć na celu w tym przypadku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrad880901

kolego to jest sekwencja a nie II gen że się rurę dolotu gombką zatykało. a wtryski były czyszczone. jak by był syf to ciężko by się przełączał a przejście jest łagodne, a możę dysze? ja mam 2mm

 

koledzy a czy ktoś z was ma taki silnik lub widział zamontowana instalację interesuje mnie również jak wpięte są wężyki od map sensora?

 

czy jest wpięty do tego wężyka co idzie od czujnika ciśnienia paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej każda sekwencja sprawdza cisnienie Gazu chyba że masz na myśli emulacje cisnienia PB w listwie coś słyszałem ale ,,,,

 

Valdemar ma tak zmienne fazy na zimnym że może i gasnąć

 

jak chcesz rady bo widzę że już DIno ma dosyć udzielania rad osobą co i tak wiedzą lepiej ,,,, choć sam założył i przerobił kilka instalacji ..

to powiem tak zalej valdemary denaturatem może im pomoże ...

 

co do widzianych instalacji to widziałem tylko kilka poprawnie założonych daj zdjęcia to Ci powiemy co masz źle

 

moja instalacja w nismo składała się z

 

elektrozaworu rozwierconego na 3.5 mm

przerobionego reduktora Kme silver

pionowo ustawionych hanek zielonych na 4 cm wężykach

i filtracji FL03

z otulinami na rurach do reduktora

po przełączeniu nic sie nie działo instalacja smiga teraz w innym P10 użytkownik po wsadzeniu tz montażu uzyskał wynik 8,7 litra na 100 Km trasa @130 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż zdjęcie jak to tam jest pomontowane, z tego co kojarzę to chyba jakiś klon STAG-a robiony przez IC, pokaż mapę i ustawienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nei IC tylko klon chyba LR, ładnie wygląda, widzę nawet podgrzewacz do RV, może zassaj inny soft,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrad880901

mam jeszcze jedeno pytanie bo w starej instalacji był rozcięty kabel od sondy(sygnał) i szedł na emulator. w sekwencji tego nie ma i nie wiem czy dobrze zrobiłem bo spiołem spowrotem a kabel od sterownika podłączyłem do tego złączenia. a instalacja to esgi prod. ekoalma. taka podróbka staga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie sondy to dobrze, zassaj może ze strony AC, program do starego S200, 1.x.x.x może tym się połączysz stabilnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrad880901

jeszcze jedno pytanko. nissan ma bardzo krótkie czasy wtrysków benzyny i w ustawieniach może zaznaczyć opcje full-group, którą stosuje się w takich przypadkach.... czy coś może ktoś doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto Ci mówił, że takie ustawienia się stosuje?? nissan ma normalny czas wtrysku, ale nie posiada typowego cutoffa i wtedy jest około 0.6ms, lepsze wtryski sobie z tym radzą ale RV przy małym mnożniku nei za bardzo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrad880901

2mm

 

a możę ktoś ma zagazowaną taką primerę w sekwencji. interesuje mnie jaki rozmiar dysz i jak jest wpięty map w podćiśnienie kolektora. mogą być zdjęcia. czekam na pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w sofcie czy możesz zrobić korekty po temperaturze, jak tak, to zrób powinno pomóc jak masz wszystko dobrze ustawione

 

dysze dobiera się indywidualnie do silnika, wpięcie podciśnienia możesz zrobić zaraz za przepustnicą, będzie lepiej na wkrętce tak jak kolektor

 

a i możesz ewentualnie wyciąć wszystkie czasy poniżej 1.5ms też powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrad880901

mam tą korektę. jak ją zrobić. a według programu do obliczenia średnicy dysz wyszło 2mmm. więc ok.tylko jak mam zrobić te korektę do temperatury dla zimnego. wiem że zaznacza się punkty. tylko dla zimnego dać w dół czy w górę? a tu pokazuje jaki mam ten program do temp.

post-51756-0-76282600-1331454998_thumb.jpg

 

ps.zdjęcie programu jest z instrukcji i nie sugeruj się tymi punktami...

 

mam tą korektę. jak ją zrobić. a według programu do obliczenia średnicy dysz wyszło 2mmm. więc ok.tylko jak mam zrobić te korektę do temperatury dla zimnego. wiem że zaznacza się punkty. tylko dla zimnego dać w dół czy w górę? a tu pokazuje jaki mam ten program do temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalasz na zimnym, zaznaczasz kropkę w okolicach gdzie przechodzi aktualny znacznik temperatury i przełączasz PB-LPG czas PB ma się nie zmieniać, jak się zmiania to podnosisz kropkę albo opuszczasz, dla Ciebie najpewniej teraz będzie trzeba podnieść, i tak co 5-10st, warunek, że auto jest dobrze wystrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...