Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka Check engine - nie świeci?


boszax

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum - tak wiec witam wszystkich serdecznie. Zakupiłem ostatnio Primere P11 z 1996 roku z silnikiem 2.0TD. Naprawdę fajny samochodzik. Chciałem sprawdzić kody błędów według instrukcji na tym forum. Niestety okazało się, ze kontrolka Check Engine w ogóle się nie zapala. Stąd mam pytanka. Czy kontrolka ta powinna zaświecić się po włączeniu zapłonu??Jeśli tak to pewnie jest przepalona albo w ogóle wyjęta by nie raziła w oczy podczas jazdy :devil: . Stąd drugie moje pytanie jaki to rodzaj żarówki i w jakiej oprawce (gdzieś czytałem, że są różne kolory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozbierałem dokładnie zegarów z P11 i możliwe że żarówki mogą być białe kolor zapewnia plastik jak zdemolujesz to można przestawić i myślę ze są to takie małe żaróweczki na wtyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to już wcześniej, tylko tam jest o żarówkach od podświetlenia zegarów. Ciekawe czy te od kontrolek są takie same same??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak. U mnie po lifcie jest inny typ zarowek i taka sama jest od checka jak do podswietlenia zegarow. Wiec napewno bedzie w p11 tak samo.

 

Nie wiem tylko jaka bedzie od kontrolki akumulatora bo u mnie jest taka sama jak do zegarow ale duzo wieksza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to już wcześniej, tylko tam jest o żarówkach od podświetlenia zegarów. Ciekawe czy te od kontrolek są takie same same??

 

Do zegarów masz bodajże 3 duże takie jak do postojowych świateł tylko w koszulkach niebieskich i chyba 2 małe też w koszulkach. Do kontrolek są wszędzie małe i białe poza podświetlaniem licznika przejechanyck km i zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi pewnie o żarówkę 1.2W 12V tylko jeszcze jaki rodzaj gniazda? Goła żarówka ma trzonek W2x4,6d. A chcąc kupić z tym czarnym plastikiem do mocowania (podstawką) jest już problem bo jest kilka oznaczeń np. BX8,5d ; B8,3d ; BX8,4d itp Wole kupić od razu z mocowaniem bo pewnie ktoś wyciągnął i wywalił. Tylko z jakim trzonkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszax za przeproszeniem, czemu trujesz tak d*pę, chcesz pospamować czy jesteś aż tak mało rozgarnięty.

Na forum jest trochę tych tematów o żarówkach i pamiętaj że masz p11 a nie p11,144

Jeśli nie potrafisz odnaleźć tematu to weź i sobie rozkręć deskę wyjmij żarówkę i porównaj z fotkami na necie. Pamiętaj że część kontrolek jest nieaktywnych

Z tego co ja się orientuję to do P11 idą zwykłe W5W jako podświetlenie zegarów i W2W do kontrolek Te Bx8 4,d to są montowane w poliftówkach do oświetlenia wyświetlacza LCD Taka żarówka w serwisie nissana kosztuje 25 zeta a wystarczy kupić zwykłą do podświetlania klawiszy i wymienić w oprawce zaoszczędzając w ten sposób 23 zeta na sztuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truję d*pę bo nie chce 5 razy rozkręcać. Nie znam zupełnie tego samochodu dlatego tak dopytuje. No ale w końcu jakiś konkret W2W. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...