Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa paliwa w NOTE


krzysztof6101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie.Jak wymontować pompę paliwa w Note 1,4 benzyna.Czy trzeba wymontować zbiornik paliwa,czy jest inne dojscie do pompy?Gdzie znajduje się filtr paliwa,czy w zbiorniku?Pytam bo mam problem z Note 1,4 (benzyna),podczas jazdy (na normalnych obrotach) zaczyna szarpać,dzieje się tak na rozgrzanym silniku(na zimnym jest normalnie) na postoju niekiedy zafalują obroty.Byłem na badaniu komputerowym,żadnych błędów nie ma,a jednak coś się dzieje niedobrego.Byłem u trzech(3) elektryków i wszyscy sugerują, jakby była woda w paliwie .Paliwo zmieniłem a objawy zostały.Chciałbym przejrzeć cały układ paliwowy od pompy do silnika,być może pompa jest zabrudzona lub woda jest na dnie zbiornika.Stracilem już sporo pieniędzy(wymieniona była sonda,czyszczona i kalibrowana prrzepustnica i pomogło tylko na krótki okres czasu.Czy miał ktoś takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odpowiem Ci że nie wiem jak jest w Note.W innych pojazdach zazwyczaj wystarczyło zdjąć siedzisko tylnej kanapy,a pod nią był dostęp do przewodów paliwowych i pompy paliwa.Spróbuj zdjąć siedzisko ,może pod nim będzie dostęp tak jak w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note nie posiada kabli wys. napięcia.Za to posiada elektroniczny zapłon i jakikolwiek błąd zaraz by wyszedł na kontroli komputerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof6101, szczerze mówiąc nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie. U mnie identyczne objawy były spowodowane przez uszkodzenie sondy lambda i wymiana pomogła, ale Ty piszesz, że sonda wymieniona, więc może rzeczywiście to wina paliwa, ale nie wiem gdzie jest filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.,,notek-a'' mam pytanie, czy pamiętasz,która sonda była wymieniana (pierwsza przed katalizatorem,czy druga za nim) i jaki błąd pokazywał komputer,czy paliła się kontrolka wadliwego dzialania(pomarańczowa).U mnie przed wymianą sondy paliła się kontrolka pomaranczowa i (uszkodzony element grzejny sondy pierwszej,przed katalizatorem) po wymianie kontrolka zgasła, ale szarpanie i niekiedy falowanie zostalo.Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr do benzynowego silnika ma taki wygląd:

http://www.iparts.pl/czesc/filtr-paliwa,nissan,note-e11-od-2006-03,1-4-88km,80-5482-19174-100261-0-257-3001111.html

Więc musi być zamontowany poza zbiornikiem

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem pompe paliwa(ani śladu wody,pompa czysta,paliwo kryształ).Dostęp do pompy tak jak sugerował JACKO29 pod tylnym siedzeniem po prawej stronie,trzeba odkręcic cztery śruby,którymi przykręcone jest do podłogi(dwie od strony bagażnika a dwie przy nogach pasażerów).Sruby są zakryte plastikowymi nakładkami,które trzeba uważnie podważyć.Fotel jest ciężki i przyda się druga osoba do pomocy.Pompę wyjąc jest łatwo,trzeba odkręcić dużą nakrętkę od zbiornika i wyciągnąć ją ostrożnie, uważając na pływak poziomu paliwa.W pompie jest siateczka,innego filtra nie ma.Pierwszy etap mam poza sobą(chociaż jestem pewien że wina nie leży po stronie paliwa) Czekam,może ,,notek-a" odpowie na temat sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem,filtr ten właściwy musi być poza zbiornikiem,zazwyczaj z dala od wydechu,czyli będzie gdzieś w okolicach prawego nadkola(tak jest w innych modelach)Wpinany jest w obieg za pomocą szybkozłączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.,,notek-a'' mam pytanie, czy pamiętasz,która sonda była wymieniana (pierwsza przed katalizatorem,czy druga za nim) i jaki błąd pokazywał komputer,czy paliła się kontrolka wadliwego dzialania(pomarańczowa).U mnie przed wymianą sondy paliła się kontrolka pomaranczowa i (uszkodzony element grzejny sondy pierwszej,przed katalizatorem) po wymianie kontrolka zgasła, ale szarpanie i niekiedy falowanie zostalo.Pozdrówka

 

Szczerze mówiąc, to nie jestem pewny która to sonda. Wydawało mi się, że to ta za katalizatorem, ale była jakoś z przodu, więc już nie wiem. Dlatego zamieszczam zdjęcie starej sondy i numer nowej:

BOSCH LS 6462

0 258 006 462.

 

Kontrolka pomarańczowa silniczka paliła się, ale dopiero po jakimś czasie - kilku dniach (objawy były najpierw). Po podłączeniu komputera i wykasowaniu błędu kontrolka zgasła na jakiś czas, ale objawy zostały. Po wymianie sondy - jak ręką odjął, ani objawów ani kontrolki.

post-18814-0-07323300-1331507369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Myślę, że jest to ta druga sonda,bo u mnie byla wymieniana pierwsza oznaczona OZA603-N2.(numer ten wybity jest na sondzie)i jest to oryginał oznaczony na opakowaniu NISSAN 22690-ED000.Jak będę miał dostęp do kanału to wykręcę tą drugą i porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy, które sprzedają części w internecie, nie zawsze zamieszczają zdjęcia dokładnie tych, które sprzedają, dlatego nie mogłem dojść, która to dokładnie, ale mi też raczej wychodzi, że to ta za katalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Rafaello12

Witam

 

Mam identyczne objawy w Note 1,4 sonda pierwsza wymieniona, czyszczona i kaliborwana przepustanica i jakby dećko lepiej, ale nadal szarpie, moze rozwizales swój problem, z tym że u mnie przed wymiana sondy nie paliła się żadna kontrolka ,a po wymianie i wyjechaniu z serwisu w ciągu 5 minut kontrolka pomarańczowa zapala się. Samochód stał w serwisie dwa razy po dwa dni raz wymiana sondy drugi raz czyszczenie przepustanicy i nadal brak poprawy.

 

pozdrawiam

Rafał W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam- jestem początkujący . potrzebuje zlokalizować filtr paliwa w nissan note 1,6 benzyna.

proszę o pomoc.

pozdrawiam- Tayson

Ja nie zlokalizowałem...ale możesz sam poszukać...

http://nissan4u.com/parts/note/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...