Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglądy i gwarancja


ukaniopl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbliża mi się pierwszy przegląd gwarancyjny. Zastanawiam się czy opłaca mi się robić taki przegląd, ponieważ wymiany filtrów itp mogę sobie zrobić sam. Aktualnie mam jeszcze ponad rok gwarancji ale warunkiem są te przeglądy. Tutaj moje pytanie: Czy opłaca się robić te przeglądy?

 

Dzięki

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrad880901

dla świętego spokoju jedż. chociaż jeśli nie masz problemów z gazem to sam zrób bo wiadomo jak jest w zakładach i tak jakby co to nie uwzględnią gwarancji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co masz za instalację, na wszystkie podzespoły masz gwarancję producenta, jak chcesz wydać ponad 100zł na to, gdzie wiadomo jakie sa ceny filtrów, to Twoja sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje mam Lavato Smart czy podobnie. Jedyna kwestia to to, że auto gaśnie po przełączeniu na gaz. jak jest zimne. Właśnie nie chce za dużo kasy wydawać, bo gaz mi sie nie zwróci, a wiadomo jacy fachowcy pracują w takich serwisach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś specjalne to czyszczenie? Czy rozkręcić to co się da a potem benzynką potraktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyść wtryski, bo pewnie poklejony i przestanie gasnąc

witam Dino,podepne sie pod temat,czyscic na zgaszonzm silniku ,i napsikac w ten waz co idzie do wtryskow gazu,wd40 ,czy moze bzc preparat do czyszenia przepustnic lub gaznikow bo mam oba firmy crc,bo przygasa mi jak sie przelacza na gas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psiknij w wąż i odpal, jak by co to jestem w Tychach, jutro lecę do Kra i wracam to możemy się piknąc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wave:
psiknij w wąż i odpal, jak by co to jestem w Tychach, jutro lecę do Kra i wracam to możemy się piknąc ;)
nie dam rady ,pożno odczytałem wiadomość od ciebie, bo bym spotkal sie z tobą w czasie pracy ,bo pracuje teraz w Tychach i tak dziennie tam dojezdzam ,firmowym dieslem,no cóż szkoda ,jakąś szybką kawe byśmy zrobili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.abart.com.pl/image/technik/lovato_smart_wtryskiwacze.gif

 

Mam zamontowane coś takiego.. Ostatnio zauważyłem, że na jednym wtrysku mam jakby naruszoną plombę, więc wydaje mi się, że nie pojadę na przegląd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sobie odpuścił przegląd, poza tym, Pan Gazmen nawet pewnie nie zauważy tej plomby, ważna jest kasa w kieszeni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Minelo 19kkm i padl czujnik. Koszt 150 zl. jest to bolaczka lovato smart. trwaja prace nad nowym czujnikiem, ale poki co to na gwarancji wymieniaja na ten sam, czyli kolejna awaria to kwestia czasu. w zwiazku z tym odradzam ta instalacje oraz polecam jezezix na przeglady gwarancyjne :-D tak jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo 120zl z wymiana filtrow. "Fachowiec" powiedzial ze fazy lotnej wymieniac co 15 k a cieklej co30 k. Kosz z wysylka obu filtrow to 32 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja jest na podzespoły, czyli jak padł czujnik to powinien go wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciagnął to pewnie pod rzeczy ulegające zużyciu lub elementy eksploatacyjne. dlatego trzymanie gwarancji dłużej niż rok nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej instalacji czujniji cisnienia padaja jak muchy, wiec producent wymienia czujniki za koleja nie robiac problemow. W tym czasie pracuje nad rozwiazaniem wadliwych czujnikow. Na pytanie czy ten czujnik jest wolny od wad i pojezdzi dluzej powiedzieli krotko nie, to ten sam. Mi zostal jeszcze rok gwarancji i jak dobrze pojdzie to zalapie sie na kolejna darmowa wymiane a pozniej zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie padl Ci ten czujnik? Mam taka sama instalke i poki co jeszcze dziala.

Z kolei mam inna zagwostke.. Autko bylo ponad 8 miechow temu byl na przegladzie po 1000km, nastepny przeglad gwarancyjny (po 15tkm) mam za 7000km (jezdze 10 000 rocznie), czyli jeszcze kawal czasu, a jaki mamy gaz taki mamy i filtry przydalo by sie wymienic. Z autem na LPG wszystko OK, ale nie sadzicie ze przydalo by sie powymieniac juz filterki i zrobic regulacje? Da rade zrobic ten obowiazkowy przeglad gwarancyjnny wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry co 10kkm, zmień sam na takie jakie masz, nikt tego nie zauważy, tylko Ty poczujesz w portfelu, regulacja jak była dobrze zrobiona, to się nie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica pomiędzy filtrem XX a tym który masz to taki mały napis Lovato. Dorzuciłem zdjęcia, filterków do smart

post-46953-0-19614600-1338135130_thumb.png

post-46953-0-38087800-1338135138_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pojade we wrzesniu na przeglad (minie rok).

Mam 2 filtry. Jeden na wezu i chyba 1 w parowniku. Ale parownik mam w takim miejscu ze dolot bede musial rozebrac a i to nie bedzie latwo. Ogolnie dziwny ten parownik, jakis taki maly i plaski. W sunny mialem wiekszy.

Dzisiaj na duzej gorce zapiszczal mi ze koniec gazu. Ale byl to falszywy alarm. Normalne przy zmianach cisnienia i przechylach czy czujnik zdycha?

Edytowane przez NismoMan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak się kończy gaz i mocniej depniesz to może wyskoczyć, że koniec gazu, a po ponownym przełączeniu jeszcze kilka symbolicznych kilometrów spokojnej jazdy na gazie przejedzie. Tak to nie powinien się przełączać jeśli gaz w butli jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podpiac interfejs i jak wartosc cisnienia skacze przy zgaszonym silmiku to czujnik. Mi przelaczal na benzyne i piszczal to jak wiedzialem ze mam duzo gazu to spowrotem na gaz i robilo sie tak coraz czesciej. e koncu nie mozna bylo przelaczyc na gaz i centralka piszczala innym dzwiekiem i dopiero ppjechalem do warsxtatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...