Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zacinający się gaz[n14] silnik 1.4 na gaźniku(linka sprawna 100%)


Gość rafgsxr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym, że podczas przyspieszania(tzn na wyższych obrotach np wyprzedzanie) gaźnik w jakiś sposób się zacina i przyśpiesza nadal po puszczeniu pedału gazu. Linka oraz osprzęt sprężynowy gaźnika przesmarowane i odbija bardzo ładnie. Myślę że to może być wina zacinającej się przepustnicy, lub pompki przyśpieszenia, ale nie rozbieram gaźnika, gdyż nie mam zapasowych uszczelek w razie rozerwania a auto jest mi cały czas potrzebne.. Może miał ktoś podobny problem?? Auto chodzi na gazie, więc może jakiś nagar się mógł na przepustnicy osadzić? Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez kup taki spray do czyszczenia przepustnic i sprobuj tym-dobrze czysci wszelkie nagary itp.Wg mnie przepustnica sie zacina na osce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nawet nie wiedziałem że są takie specyfiki;) A znasz jakąś firmę godna polecenia bo widzę na allegro ceny takich sprayów od 10zł do 60zł, a nie zawsze to co droższe jest lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż tłumik przepustnicy, to jest po lewej stronie taki bajer z gumką harmonijką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepustnice chodzą bardzo ładnie wyciągałem gaźnik i nie widać żadnych nagarów itp. tłumik przepustnicy jest wyrobiony i nawet nie spełnia swojego zadania więc raczej wątpię, że to jego wina ale jeszcze to sprawdzę. Ma ktoś może jeszcze jakieś inne pomysły? Elektronicznie może tam coś otwierać przepustnice?



Okazało się że to pompka ciśnieniowa nie zamykała 2 przepustnicy nie wiem czemu. . . odłączyłem ją i gaz się nie zacina a i na mocy chyba auto nie straciło, ale to jeszcze sprawdzę jak auto będzie załadowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...