Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

4WD a badania techniczne i rolki


kajot04

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w przyszłym tygodniu do zrobienia przegląd techniczny do dow. rej. - pierwszy - i coś mi się kiedyś obiło o uszy w kwestii napędu x4 i wjazdem na rolki - które to, przy pewnego rodzaju napedach x4 mogą go uszkodzić. Ale chyba to przy stałych napedach ? - jak to jest w przypadku QQ ?, Mam na coś uwazać, szukać specjalistycznego stanowiska, czy wszystko jedno jaka stacja diagnostyczna i sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz stały napęd na 4 koła, to kręcąc kołami jednej osi napędzasz drugą i wyrzucisz samochód z rolek. Dlatego w Twoim QQ przed wjazdem na stację diagnostyczną radzę wyłączyć 4WD lock, a będzie wszystko w porządku. Dla pewności ustawiłbym na 2WD.

 

A tak na poważnie, zapytaj się diagnosty na stacji, jak coś spieprzy - jego problem. U mnie w starej Hondzie HR-V odstępowali od badania hamulców (automatu załączającego tylny dodatkowy napęd nie można było wyłączyć), podobnie w motocyklach - boją się wjeżdżać na rolki. Choć szkoda, bo raz na jakiś czas warto sprawdzić pojazd dla własnego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... coś mi się kiedyś obiło o uszy w kwestii napędu x4 i wjazdem na rolki - które to, przy pewnego rodzaju napedach x4 mogą go uszkodzić. Ale chyba to przy stałych napedach ? - jak to jest w przypadku QQ ?,

 

Przy badaniu napęd musi być rozłaczony. To przecież badanie sprawnosci hamulców a nie sprawności napedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...