Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

4WD a badania techniczne i rolki


kajot04

Recommended Posts

Mam w przyszłym tygodniu do zrobienia przegląd techniczny do dow. rej. - pierwszy - i coś mi się kiedyś obiło o uszy w kwestii napędu x4 i wjazdem na rolki - które to, przy pewnego rodzaju napedach x4 mogą go uszkodzić. Ale chyba to przy stałych napedach ? - jak to jest w przypadku QQ ?, Mam na coś uwazać, szukać specjalistycznego stanowiska, czy wszystko jedno jaka stacja diagnostyczna i sprzęt ?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz stały napęd na 4 koła, to kręcąc kołami jednej osi napędzasz drugą i wyrzucisz samochód z rolek. Dlatego w Twoim QQ przed wjazdem na stację diagnostyczną radzę wyłączyć 4WD lock, a będzie wszystko w porządku. Dla pewności ustawiłbym na 2WD.

 

A tak na poważnie, zapytaj się diagnosty na stacji, jak coś spieprzy - jego problem. U mnie w starej Hondzie HR-V odstępowali od badania hamulców (automatu załączającego tylny dodatkowy napęd nie można było wyłączyć), podobnie w motocyklach - boją się wjeżdżać na rolki. Choć szkoda, bo raz na jakiś czas warto sprawdzić pojazd dla własnego bezpieczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

..... coś mi się kiedyś obiło o uszy w kwestii napędu x4 i wjazdem na rolki - które to, przy pewnego rodzaju napedach x4 mogą go uszkodzić. Ale chyba to przy stałych napedach ? - jak to jest w przypadku QQ ?,

 

Przy badaniu napęd musi być rozłaczony. To przecież badanie sprawnosci hamulców a nie sprawności napedu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...