Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Y61 2.8 TDi] Problem z ABS


volvo144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od paru tygodni mam problem z układem ABS. Podczas hamowania nagle (w sumie nie zawsze ale jednak) zaczyna działać ABS (mimo np. suchej nawierzchni) i wooz hamuje z dużym opożnieniem (pedał hamulca wpada dość głęboko). Tak jest do momentu zaświecenia lampki ABS. Po tym hamowanie trwa bez niespodzianek.

Gdzie coś takiego mogę sensownie zdiagnozować w Trójmieście? Czy ktoś z Was miał może podobny przypadek?

 

Pozdrawiam Marcin Mierzejewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za pierwszym razem pedał wpada a potem jest już ok. to bym postawił na dwie rzeczy:

- mało płynu hamulcowego

- zapowietrzony układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za pierwszym razem pedał wpada a potem jest już ok. to bym postawił na dwie rzeczy:

- mało płynu hamulcowego

- zapowietrzony układ.

 

Witam!

Pod względem płynu i zapowietrzenia to jest OK. Jak wyłączy się ABS wooz hamuje prawidłowo, pedał nie wpada i nie ściąga przy hamowaniu.

 

Pzdr MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Gdzie coś takiego mogę sensownie zdiagnozować w Trójmieście? Pozdrawiam Marcin Mierzejewski

 

 

Przewody do sprawdzenia i zobacz czy nie masz ich zabrudzonych, jak nie ograniesz tematu to podjedz do expedycji namiary znajdziesz w necie i tam Cię zreanimują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody do sprawdzenia i zobacz czy nie masz ich zabrudzonych, jak nie ograniesz tematu to podjedz do expedycji namiary znajdziesz w necie i tam Cię zreanimują.

 

Witam!

Winnym okazał się uszkodzony czujnik ABS wq prawym przednim kole. Po zakupie używki już jest OK.

Wielkie Dzięki za wszystkie sugestie jak sobie poradzić z tym problemem...

 

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...