Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II - brak LSD?


ixm3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na piachu to to niby robi, gorzej jest na porządnym wykrzyżu,albo na lodzie, jeśli jedno koło wisi, to ni czorta drugie nie dostaje odpowiedniej mocy żeby wyciągnąć auto... fama niesie se trzeba to to rozebrać (a niestety grucha mostu nie ma odkręcanego "dekla"... otworzyć LSD i włożyć podkładki żeby było bardziej spięte... (albo dołożyć dodatkową płytkę)

 

Trochę mnie osobiście kusi żeby w tym pogrzebać, bo w sumie ten nieszczęsny IFS z przodu nie ogranicza tyrana tak jak ten brak DL z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na "luźnym" lekko mokrym piachu zostały dwa ślady zaczynające się w tym samym miejscu. Na twardym, ubitym, suchym piachu drugi ślad zaczynał się mniej więcej o długość koła później niż pierwszy. Od wymiany oleju w moście przejechałem ok 150km. Może jeszcze jest nadzieja na LSD

 

Wada LSD jest to ze aby dzialalo musi dostac obrotow aby tarczki zasprzeglily, inaczej dziala jak normalny dyfer. To nie jest pelna blokada i nigdy nie bedzie, ma to troche lepiej robic niz normalny dyfer. W terenie pomaga tulko jak sie paluje inaczej wiele nie daje. Zrob jeszcze z 400 i wymien ten plej. Jak na moje oko to LSD u ciebie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piachu to to niby robi, gorzej jest na porządnym wykrzyżu,albo na lodzie, jeśli jedno koło wisi, to ni czorta drugie nie dostaje odpowiedniej mocy żeby wyciągnąć auto... fama niesie se trzeba to to rozebrać (a niestety grucha mostu nie ma odkręcanego "dekla"... otworzyć LSD i włożyć podkładki żeby było bardziej spięte... (albo dołożyć dodatkową płytkę)

 

Trochę mnie osobiście kusi żeby w tym pogrzebać, bo w sumie ten nieszczęsny IFS z przodu nie ogranicza tyrana tak jak ten brak DL z tyłu

 

Nie narzekaj, wielu właścicieli innych aut terenowych chciało by mieć przynajmniej LSD. W suzukach brak a i tak sobie radzą. Ja na LSD w terrano nie narzekam, b. mi pomaga w terenie.

Jeździć Panowie, jeździć nie kombinować.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że lepiej mieć przynajmniej lsd niż standardowy mechanizm róznicowy... mam nadzieję, że jednak u mnie wróci lsd. Pojeżdzę jeszcze troche i znowu wymienię olej jak radzi loin i napiszę jak sie autko będzie sprawowadź. Dzięki wszystkim za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że lepiej mieć przynajmniej lsd niż standardowy mechanizm róznicowy...

 

E tam, jak kierowca niedoświadczony, to mu nawet działające LSD nie pomoże. Zakopałem się ostatnio przez własną głupotę na lekko podmokłej łące. Auto wpadło po ośki i amba. Jedyne co wtedy pomaga, to dodatkowy ciągnik rolniczy :) 4x4 i LSD nie zwalnia z myślenia.

Edytowane przez Robi108
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, jak kierowca niedoświadczony, to mu nawet działające LSD nie pomoże. Zakopałem się ostatnio przez własną głupotę na lekko podmokłej łące. Auto wpadło po ośki i amba. Jedyne co wtedy pomaga, to dodatkowy ciągnik rolniczy :) 4x4 i LSD nie zwalnia z myślenia.

 

Jak to gdzieś kiedyś przeczytałem: Im lepsza terenówka tym dalej ciągnik w pole musi jechać ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przygoda to przygoda, na asfalcie takich atrakcji nie uświadczysz.

Ja się zgadzam, ale weź to wytłumacz mojej żonie :) Zawsze mnie wcześniej ostrzega, że "przecież się zaraz zakopiemy!". A ja na to: "nie w tym aucie, kochanie" :) A to przecież tyle atrakcji: dodatkowe machanie saperką na świezym powietrzu, nowe znajomości (kolejny sąsiad z ciągnikem), dobrze wydane pieniądze (flaszka), atrakcja dla dzieci. No same plusy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atrakcja dla dzieci. No same plusy!!!

 

Daj z raz żonie pokierować, tylko nie po czarnym. Jak wtopi albo lepiej jak przejedzie coś fajnego to dopiero załapie bakcyla. Znam z autopsji. Teraz każda wtopa czy "strata w boju" przechodzi prawie bez krytyki. Nawet dostałem nakaz wymiany AT-eków którymi lataliśmy ledwie 1/2 roku na MT-ki.

Edytowane przez Dżem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś sie spotkał z olejem COMMA LS80W90 LIMITED SLIP GL5? Akurat jest łatwo dostępny w intercarsie i sklep4x4. Wszystkie normy są spełnione więc chyba powinien być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Comę w moście, robi :) jest dostępny w IC'kach za dobry pieniądz (w cenach z rajdów) i od ręki...

 

a co do argumentu że w Suzukach nie ma :) to cóż. Kupując Samuraja tylko do zabaw w błocie Diff locka elegancko i bezkosztowo robi się przy pomocy spawarki :) tylko że potem na czarnym się cieżko skręca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobię update informacji. Wymieniłem własnie ponownie olej w moście na Comme LS80W90. Jak dam ostro po garach to na drodze zostają zawsze dwa ślady, ale jak podniose jedno koło to mogę nim obracać bez problemu, więc wychodzi, że musi dostać naprawdę dużych obrotów żeby zadziałało. To tyle w temacie mojego lsd. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam jeszcze jedno pytanie w kwestji LSD , kiedy działa czy zawsze ,czy dopiero po załączeniu napedów 4L lub dopoiero przy 4H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zrobię update informacji. Wymieniłem własnie ponownie olej w moście na Comme LS80W90. Jak dam ostro po garach to na drodze zostają zawsze dwa ślady, ale jak podniose jedno koło to mogę nim obracać bez problemu, więc wychodzi, że musi dostać naprawdę dużych obrotów żeby zadziałało. To tyle w temacie mojego lsd. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

kolego NA 100% nie masz LSD !!!

ja mam takiego samego TYRANA też 95r

okazało sie ze od 95-96r w TII były montowane dwa mosty h233 i c200 oby dwa z oznaczeniem LSD

tylko ze tak naprawdę na jednym z nich była tylko naklejka ONLY OIL LSD lecz blokady nie było

nie wiem dokładnie który to był most

ale wiem napewno ze TII były z LSDi bez w rocznikach 95-96

 

ciekawe tylko czy z 2.5 lub2.7 most podejdzie do benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No i d*pa, myliłem się. Na wykrzyżu przy sporym podjeździe na 2H LSD nie robi. Tył się rozpina i mieli niedociążone koło ;-(

Przeceniałem ten wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jak już Ci pisałem... wynalazek fajny, ale:

- musi być sprawny (tarczki)

- musi być właściwy olej z dodatkiem

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d*pa, myliłem się. Na wykrzyżu przy sporym podjeździe na 2H LSD nie robi. Tył się rozpina i mieli niedociążone koło ;-(

Przeceniałem ten wynalazek.

 

Nie przejmuj się. Świadomość ułomności tego systemu to pierwszy krok do spokoju ducha...

 

teraz będziesz po prostu jeździł ze świadomością że nie możesz na to to liczyć.

 

można się z tym bawić... dołożyć tarczek albo podkładek...

 

tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnym momencie/przy pewnym przebiegu bardziej będzie się opłacać wsadzić używany, sprawny i otwarty dyfer + zamiennik ARB'a

niż remontować most i dawać nowe LSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki się most na mnie nie obrazi będzie latał z takim LSD (lub jego brakiem) jak jest. Jak przyjdzie czas na zmianę to się wtedy pozastanawiam na odpcjami. Na razie i tak jest dzielny :-)

Jak się da przejechać to się objedzie. Po za tym to od czego są przyjaciele. Liczy się działanie zespołowe.

Edytowane przez Dżem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arby są do hbków z LSD... bo to LSD to daje się wyjąć... po co więc most z wolnym dyfrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...