Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny N14 "Promyczek" : Sunny by DżejDżej "JJ"


Len
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oleju może nie ubywać, bo jak silnik tyle pali, to znaczy, że jeździ na bogato, jak jeździ na bogato to raczej się benzyna dostaje do oleju i stąd stan się nie zmniejsza. Niestety olej się mocno degraduje i traci wlaściwości, może też śmierdzieć benzyną spod korka.

Nie ma przypadkiem jakiś instrukcji serwisowych do GA14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są, 5 dzień ściąga mi się serwisówka z eMule...

 

co do tych ludzi to najpierw zapytaj:

 

- co dla nich znaczy 'miasto' bo zazwyczaj są to miasta niewielkie

- na jakim paliwie

- na jakich odcinkach (do czy powyżej 5km)

- na jakich gumach,

- w jakiej porze roku

 

 

ja na trasie potrafiłem nim zejść do 6L/100, ale trasa ta nie była autostradą, tylko zwykłą krajową drogą, jeździłem na 13" i paliwie PB98, 1-2 osoby.. jadąc dynamicznie, ale nie więcej niz 120 km/h.. nie wiem w jakich warunkach mierzyłeś spalanie na trasie, ale jak w zbliżonych to może i faktycznie cośtam się podziało i pali teraz więcej.. albo tankujesz na tesco :D

 

jeżeli chodzi o miasta to pamiętam, że kiedyś w lecie takim maksymalnym eco stylem, probujac utrzymac stala predkosc (zazwyczaj nei wieksza niz 60-70km/h), dotocząc się z 300m do czerwonego zeby nei stać.. itd itd.. udało mi się osiągnąć 7.9L/100 ... ale to tylko jeden jeedny raz.. tylko raz potrafiłem się zmusić do takiej zamulającej jazdy :P

 

hmm... ja tankuję TYLKO na Shell'u FuelSafe 95 :P

A odkąd kupiłem tego potwora to śmigam na 15" 195/50 ;)

Na trasie też rzadko jadę szybciej, nawet autostradą czy ekspresówką nie przekraczam 100-120km/h bo przy przelotowym wydechu to już podchodzi pod masochizm :P

W mieście też nie rozpędzam się między światłami, biegi zmieniam nisko i staram się jechać tak żeby nie mieszać biegami jak w mikserze. No ale nasz kochany Kraków korkiem i zatorem jest zbudowany więc co poradzić :whistle:

No ale cóż, jeżdżę, tankuję i jeździć i tankować będę ;) czy będzie palił 10 czy 15(tak jak kiedyś) to jeździć będę aż się Nissan "zbiodegraduje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem w nim 15" 195/50 i lałem pb95, to też mi brał 12/100 po mięscie i w to lecie :P może spróbuj z pb98.. może akurat spalanie spadnie (bo myślę, że coś spaść powinno) na tyle, żeby się opłacało wlewać pb98 zamiast pb95.. z tego co pamiętam to na pb98 była odczuwalna różnica w przyspieszeniu nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może właśnie żle robisz nissan lubi jak każde auto by ekonomicznie śmigać to w zakresie max momentu

może coś w tym jest... przyjemne z pożytecznym :D

 

 

Jak miałem w nim 15" 195/50 i lałem pb95, to też mi brał 12/100 po mięscie i w to lecie :P może spróbuj z pb98.. może akurat spalanie spadnie (bo myślę, że coś spaść powinno) na tyle, żeby się opłacało wlewać pb98 zamiast pb95.. z tego co pamiętam to na pb98 była odczuwalna różnica w przyspieszeniu nawet :)

 

Złożę heble już do kupy to spróbuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Obecnie alusy zostały sprzedane, buja się na stalowych 13" w kolorze "geodezyjna zieleń" ;)
Mam w planach na ten sezon 16" wsadzić z jakimś fikuśnym kolorkiem, ale to jeszcze czekam na fundusz :)
Ogólnie dawno posta nie aktualizowałem a przez ten czas było mnóstwo wzlotów i upadków z moim promykiem. Obecnie auto jest ciut zaniedbane, ale liczę na to że za niedługo znowu zacznę aktualizować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mi sie zdawało że Cie ostatnio na Barei widziałem, jak wszystkie zielone to dobrze mi sie zdawało :P ciekawy dźwiek wydechu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak :D
często ostatnio tam śmigam ;) 
A dzięki, dzięki. Kombinuję żeby był jeszcze bardziej rasowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Póki co Promyka czeka totalny przewrót :D
Zmiana koncepcji i 180 stopni, ale o tym będę pisał jak dojdzie co do czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tajemnica :D



UPDATE!
Kto wie czy nie ostatni, czekam jeszcze na decyzję...
Chciałem poinformować jak w naszym zjebanym kraju kończą auta i projekty w które ktoś włożył masę pracy i serca.
Jak traktuje się cudzą własność tylko po to żeby pokazać jakim pierdolniętym się jest i popisać się przed kolegami...

Ogólnie to d*pa blada i po ptokach... 
Nissan został zniszczony przez jakiś skurw***nów i sądząc po tym iż cały remont szlag trafił nie wiem jeszcze czy będę kontynuował wątek
Tutaj 3 foty strzelone z rana tuż przed przyjazdem techników z policji...
980472_590955267604754_204783236_o.jpg

1008632_590955247604756_1358232084_o.jpg

977907_590955227604758_69428524_o.jpg

Na zdjęciach może tego nie widać ale:
Dziury są na wylot przez blachę, na masce jest tego więcej ale foto tego nie uwieczniło
na dachu jest więcej ale są gęsto w jednym miejscu wszystkie dziury
Wszystkie opony zostały poprzecinane
Nie widać tego ale zderzaki też oberwały
Nie widać też ale dziury po szpikulcu są też na czołowej szybie
Fotele są zniszczone i ujebane
podsufitka oderwana częściowo
I kilka innych szczegółów...
Jak to zwykle bywa "nikt nic nie wie, nikt nic nie widział", policja wzruszyła ramionami i pojechali do domu bo co tu po nich. Auto zabezpieczyłem i pozaklejałem żeby woda się nie lała. Ale to i tak mało ponieważ i ta folia komuś przeszkadzała i pociął dzisiaj całą (przed chwilą z pracy wracałem i zobaczyłem)
Pozdrawiam z tego miejsca sprawców i życzę wam abyście gnili w męczarniach, żebyście się wykrwawiali przez odbyt aż skonacie w męczarniach.
Tyle ode mnie. 
PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś nie ciekawie się dzieje w Krakowie najpierw Tofu teraz ty, a nie naraziłeś się komuś przypadkiem bo nie wygląda to na zwykły czyn chuligański, ale na celową robotę żeby nie dało się już naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 o kuuuu******aaaa... no wierzyć się nie chce.. 

 

Czy inne samochody też oberwały ? też mi się wydaje, że komuś się naraziłeś.. bo aż takie rzeczy się chyba prądniku nie dzieją... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóciłem się z nikim, nie wchodziłem w drogę nikomu, nie narażałem się nikomu
prawdopodobnie byli to przyjezdni bo 2 przystanki na mojej ulicy też były zdemolowane więc policja stwierdziła że mogli to być przyjezdni
Ale dlaczego TYLKO moje auto zostało zniszczone to tego nikt nie wiem, nie mam wrogów raczej żadnych. Albo jeszcze o tym nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cosik odemnie. Rozje... furke fajna byla ale....... Nie poddawaj sie powiem ci to tak. Ja bym poleciał po temacie w sposob nastepujacy:

- Demola srodka od a do z
- Wstawic szyby
- Zaspawac dziury zeby woda sie nie lala.
- Wstawic klate albo dobre rozporki
- Zrobic 100% przelot
- Gleba
- Poliuretan
- 2 kubły i pasy szelkowe

I mamy zapierdalacza typu torowo drogowa zabawka

Zadbany wiec super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele napiszę bo mnie krew zalała ...

 

Chętnie Ci pomogę coś porobić ew mam znajomą krawcową ,,

 

i "przemysłowy" odkurzacz można wyprać siedzenia

 

dwa znam też tanich spawaczy można by to po prostować i dać im tylko do pospawania i zrobić przygotówkę pod lakier ,,(lakiernik -Dominik S40 T4) też by się znalazł albo coś samemu popryskać ... ja za czołową szybę dałem 200 zł + 120 montaż w Skawinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby miałem niby ubezpieczone, ale nie chcą wypłacić kasy tylko chcą zabrać auto na wstawienie. Jak nie wynegocjuję nic innego to pewno oddam im do wstawienia
Na niedobór blacharzy i lakierników nie narzekam (ojciec lakiernik, 2 znajomych blacharzy) tyle że ręce opadły i wszystko trzeba od nowa zaczynać.
 

 

No to cosik odemnie. Rozje... furke fajna byla ale....... Nie poddawaj sie powiem ci to tak. Ja bym poleciał po temacie w sposob nastepujacy:

- Demola srodka od a do z
- Wstawic szyby
- Zaspawac dziury zeby woda sie nie lala.
- Wstawic klate albo dobre rozporki
- Zrobic 100% przelot
- Gleba
- Poliuretan
- 2 kubły i pasy szelkowe

I mamy zapierdalacza typu torowo drogowa zabawka

Zadbany wiec super sprawa.

Żeby było zabawniej to miał być ten przewrót i tak miał być Nissan robiony, sęk w tym iż boję się że ktoś zobaczy że auto znowu jeździ to powtórzy wyczyn. Wystarczy że po tym jak pozaklejałem dziury i przykryłem foliami i plandeką to mi to wszystko pocięli i pozrywali...
Jedyny + w tym wszystkim taki że z auta nic nie zniknęło wartościowego. Radio za 300, szlifierka, wiertarka, 3 calowy tłumik z bagażnika i kilka innych pierdół (suwmiarki, żaba, narzędzia). Wszystko było na swoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teoria z huuujaaamiii sąsiadami aktualna .....

 

Po prostu mnie szlak trafił jak mi po masce i szybie poskakali a to ,,,Tylko 320 zł szyba + maska 250 zł wycieraczka ...20 ...

 

a twój przypadek to mnie po poprostu ,,,,,!@#!@#!@

 

jak mówisz że założyłeś folie i też pocieli to może ktoś z okolicy ,,   nogi bym powyrywał ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie, ja bym sobie w łeb palnął chyba...

może jak odpicujesz furkę to zamontuj jakieś mini kamerki w środku tak żeby nagrywało się to co się dzieje na zewnątrz ;]

chyba że masz możliwość ustawienia od siebie z domu z okna jakieś wideo żeby  się nagrywało.

jak mi kiedyś ojebali cały samochód z wszystkiego co miało jakąś wartość to policja kazała mi przyjechać na najbliższy posterunek bo radiowóz mógł przyjechać za 2 godziny najszybciej a potem i tak musiałbym jechać na komisariat składać zeznanie i po 2 tygodniach przychodzi ci świstek ze sprawa umorzona-j**ana psiarnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla policji pełen szacunek i chylę czoła bo patrol przyjechał po 4 minutach od zgłoszenia a wezwani przez patrol technicy też się momentalnie zjawili (mówili że jechali do otrutych psów, ale mój przypadek okazał się "ciekawszy" a psy przecież już nie uciekną. I zaciesz)
Potrafili podnieść na duchu, ale i odrazu zaznaczyli że to tylko czysta formalność bo szanse na złapanie kogoś są bliskie zeru

Auto w ten weekend postawię na zimówkach i wędruje na parking strzeżony kilkaset metrów od mojego bloku.
wolę już przejść ten kawałek niż znowu sie wkurzać.
Zobaczę jeszcze jak się potoczy jego przyszłość, na chwilę obecną nic nie jestem w stanie powiedzieć

Co do sąsiadów to może tak, może nie... Ja mam pewien typ ale policji nie mogłem powiedzieć bo oskarżanie kogoś przez domysły też podlega karze w świetle prawa :P
W każdym razie pracuje nad tym pomału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez albo wykup parking policyjny tudziez wynajmij garaz, jak nie stawiaj pod oknami kup sobie kamerke wstaw w okno badz balkon i tyle.

Niestety takich patafianow wszedzie pelno. Przykre ale 1 jest pewne nie wywoz na zlom furki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...