Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny N14 "Promyczek" : Sunny by DżejDżej "JJ"


Len
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popitalam... chciałem zmienić pracę, ale rozbiłem firmowe auto i teraz odrabiam straty :/
Dosyć mocno :/ cały przód przestawiło, razem z silnikiem. Muszę odpracować i będę zmieniał bo nie mam kasy na życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem się odcisków i bólu pleców :P
Zdjęcia? w sumie zrobić nie zaszkodzi. Tylko ogół czy jakieś szczegóły (typu wychodząca z każdej strony rdza) też uwieczniać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

opady po 80-100mm na metr kw/h, jak co roku o tej samej porze będą powodzie i jak co roku każdy będzie zaskoczony i zdziwiony
comment_bgNjdoymKL6lK9J4eAcCbwhAUQaoPZGU

Wolne to się nie zapowiada, weekendy tylko mi zostają albo piątkowe popołudnia ;) sęk w tym że większość ludu weekendami wyjeżdża albo spędza czas z rodziną/znajomymi a w piątkowy wieczór leżą do góry d*pą po ciężkim tygodniu :D

PS: zrobię fotki jak auto umyję


obiecałem kilka fotek dowodzących iż Nissan żyje i ma się nie najgorzej (choć bywało lepiej)
Na foty spod maski trza poczekać aż coś tam się zacznie dziać, póki co jest tylko rozpórka i trochę porządku w kablach i przewodach :P

post-42911-0-35664600-1401031463_thumb.jpgpost-42911-0-49003300-1401031519_thumb.jpgpost-42911-0-69806300-1401031616_thumb.jpgpost-42911-0-42641500-1401031682_thumb.jpgpost-42911-0-06683700-1401031750_thumb.jpgpost-42911-0-88133800-1401031962_thumb.jpgpost-42911-0-23030100-1401032060_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pierwszy rzut zanurkowałem po dekiel zobaczyć co spowodowało taki przyrost względem serii (75KM bo kolektor 74C), no i po krótkich wojażach suwmiarką okazało się że siedzą tam wałki z GA16DE (wysokość krzywki i oznaczenia się zgadzają), co w połączeniu z moim przelotem i zimnym dolotem musiało co nieco pomóc ;)

 

 

czekaj czekaj.. zmieniałeś silnik ? bo jeśli nie to szczerze nie mam pojęcia skąd te wałki się tam wzięły :P swoją drogą sam nigdy go nie hamowałem, ale wszyscy mówili, że jakoś nieźle nieźle idzie jak na 75km :D

 

a fura kozak, na tych felgach i -35 za***iście wygląda :)  

 

fajnie że jednak nie sprzedałeś, no i cóż trza coś SPOTNĄĆ ! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj.. zmieniałeś silnik ? bo jeśli nie to szczerze nie mam pojęcia skąd te wałki się tam wzięły :P swoją drogą sam nigdy go nie hamowałem, ale wszyscy mówili, że jakoś nieźle nieźle idzie jak na 75km :D

 

a fura kozak, na tych felgach i -35 za***iście wygląda :)

 

fajnie że jednak nie sprzedałeś, no i cóż trza coś SPOTNĄĆ ! :)

Nie zmieniałem, ale też byłem mocno zdziwiony :P

wygląda jak wygląda, ale zarąbiście się prowadzi i trzyma ;)

No spota to trza by zrobić, problemem jest jak zawsze czas i zebranie wszystkich do kupy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maius sie pojawił

 

a i z Bziukiem gadałem ostatnio nawet śmignął kawałek moim kombiakiem ...

 

Zrobie jakąś listę pw tak jak ostatnio to będziemy debatować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee no 4 to bywał tłum ostatnimi czasy, także jak na reaktywację nie jest źle :) tylko prośba z mojej strony, żeby był to termin odległy w czasie na przynajmniej tydzień i raczej na tygodniu.. i tak właściwie to.. czemu spamujemy tutaj ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak by ktoś reflektował to SPRZEDAM Nissana opisanego w tym wątku

Nie mam nic do ukrycia, tak jak jest auto opisane tak chcę sprzedać
Wszystkie wady i perypetie z tym autem są opisane w wątku. Niczego nie usuwam ani nie edytuję
Chciał bym uczciwie sprzedać to auto bez ściem i pucowania auto pod sprzedaż
Na tylnych błotnikach jest rdza (jeszcze nie wyszła na wierzch, ale pęcherze są), progi są w dobrym stanie lecz lekko skrzywione od nieudolnego podnoszenia (ahh.... ci praktykanci u wulkanizatorów)
Pompka do spryskiwaczy się spaliła więc nie działają, mogę kupić (25zł) i założyć
O auto dbam do dzisiaj. Wylany amor jest z tyłu, ale kupię komplet i założę! nie będę cham, zrobię to w cenie (wiadomo że nie będzie to najwyższa klasa amorów, ale na jakiś czas styknie)
Auto po odpaleniu lub wciśnięciu sprzęgła trzyma przez sekundę 1200obr a potem schodzi do 900 i trzyma je równo. Ja z tym jeżdżę bo w niczym to nie przeszkadza a winę ponosi lewe powietrze na krokowcu (uszczelkę trzeba wymienić)
Pod maską porobiłem porządek i ogarnąłem to i owo
Wszystkie materiały eksploatacyjne (filtry, uszczelki i płyny) powymieniane w kwietniu tego roku. Świece, kable, olej, uszczelka pod dekiel, filtr oleju, paliwa, sworznie przód, klocki przód TRW i coś tam jeszcze, ogólnie to 550zł na same części
W marcu wleciał kolektor o większych kanałach (po portingu jeszcze), przepustnica wyczyszczona, wypucowana, nasmarowana, wszystkie czujniki do niej nowe (prócz krokowaca, ten był czyszczony), nowe uszczelki wszędzie, czujnik temperatury cieczy chłodzące i masa przewodów. Cały układ cieczy chłodzącej wyczyszczony, przedmuchany, porobione przewody i zalany na świeżo
Filtr stożkowy jest, ale można by go wymienić. Dorzucam oczywiście seryjną puchę która nie wejdzie ze względu na rozpórkę zaadaptowaną z P10 (po zdjęciu rozpórki siada normalnie)
We wnętrzu jest... jak jest :P
ogólnie wszystko działa, zegary z obrotkiem są. Wszystko działa i świeci. Biegi wchodzą ładnie, sprzęgło też OK.
Przed sprzedażą mogę jeszcze na hamownię wlecieć coby zobaczyć ile po wymianie kolektora wypluje (przed wymianą 91KM z seryjnych 75KM, wykres na poprzedniej stronie)
W aucie mogą być rzeczy o których nie wiem. Nie chcę żeby ktoś mnie posądził o ukrywanie wad bo może być tak że o czymś po prostu nie wiem. Przyjedź, oglądnij i ew zapytaj. Coś się znajdzie to pomyślimy co z tym fantem zrobić.
Nie będę czarował że pali 6-7L/100km bo tak nie jest. około 7L na trasie i w mieście 8-9 jak tankuję na Shellu albo 9-10 jak na Statoilu (mam pod domem)
Fotki mogę wrzucić w tygodniu, muszę jakieś cyknąć prócz tych co są w wątku :P
Interesuje mnie 3100zł DO NEGOCJACJI
Jestem z Krakowa więc ugodowy ze mnie człowiek, zawsze można się dogadać, potargować itp
Jak ktoś zamierza mnie wyśmiewać, wyzywać bądź robić ze mnie idiotę to nie pozostanę dłużny. Tak jak pisałem, w aucie może być coś o czym nie wiem więc jak coś akurat wyjdzie to wystarczy powiedzieć to coś poradzimy (czy naprawa, czy upust z ceny). 
Ty podejdziesz z szacunkiem do mnie to i ja to odwzajemnię. Próbuję w tym kraju sprzedać coś uczciwie i oczekuję również uczciwego podejścia do mnie. Nie jest to auto idealne i nigdy nie będzie, ale posłuży jeszcze lata. Idealne jako pierwsze auto, albe dla dziewczyny. Nie do zajechania a jak poobijasz to nie jest bardzo żal ;)

W razie pytań PW, dziękuję i pozdrawiam :)

PS: historia napraw w wątku, polecam przestudiować żeby potem nie było zdziwienia ;)


PS2: Jeżeli ktoś chce to dajcie mi tydzień i podrobię auto tak żeby wyglądało na idealne i wygłaskane.
Mam wiertarkę to cofnę licznik do 120k przebiegu, pokleję i wyczyszczę wszytko co się da żeby na chwilę ładnie wyglądało a po tygodniu się wysypie jak stara furmanka...
mogę wysmarować plakami, wypachnieć damskimi perfumami i wyszorować tapicerkę na błysk
Pytanie jest "PO CO?"
nie wolicie kupić auta w stanie takim jaki jest? nie wolicie WIDZIEĆ CO KUPUJECIE? ja bym wolał kupić auto takie jakim faktycznie ktoś jeździł i podrobić ew. mankamenty żeby wiedzieć na czym stoję.
Ale jak ktoś bardzo chce to "nasz klient, nasz pan", żeby tylko potem nie było że "zataiłeś wady i usterki, ty łobuzie TY!"

Edytowane przez Len
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłoszenie jest
Tym razem sprzedają bo sprzedaję a nie bo mam dość :P
Jak nie pójdzie to oddam kuzynce na dobicie go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zobaczymy za ile pójdzie


Jak by kogoś to interesowało to Nissan sprzedany
Ale nadal pozostaje w moich rękach i prawdopodobnie za jakiś czas wątek będzie kontynuowany ;)
Kupił go mój kolega z którym będziemy przerabiać Sunny na auto do ciorania na KJS'ach
Ja póki co zdradziłem markę i przesiadłem się na Mazdę MX-3. Zaniedbaną lakierniczo, porysowaną i poobijaną, ale za to bez grama rdzy (nigdzie nie znajdziesz, nawet na progach czy podłodze) i z 4 miesięczną instalacją LPG na stagu 4 :P Kupiłem okazyjnie żeby jeździło tanio i dobrze... i tak też się sprawdza, Ale 107KM w mazdzie może co najwyżej lizać pięty 90KM w Sunny, nie ma w ogóle porównania jeżeli chodzi o odejście spod świateł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...