Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej - jaki wybrać ?


Gość Grzegorz Brzeczyszczykiewi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz Brzeczyszczykiewi

Witam,

 

Zbliża mi się wymiana oleju.. Jaki olej polecacie ? - Do tej pory lałem 10w40, ale odkryłem że posiadam filtr cząstek stałych..

Polecają mi 0w30, 0w40, 5w30 lub 5w40 - tyle że 0w30 lub 40 powinno się lać do "nowych" aut z dosyć niskim przebiegiem. Przejechane mam 128tys. km i nie mam bladego pojęcia na który olej się skusić. Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w testach pięknie wychodzi valvoline durablend 10w40 i chyba niedługo go kupie do micry k11. Czy ktoś go uzywał ? bo u mnie zaczyna byc slychac łancuch wiec chce wymienic na cos dobrego bo moze troche ucichnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w40 raczej nie powinno sie wlewac do silnika z filtrem czastek stalych, ale co dziwniejsze jest to zalecany olej przez producenta..

ile km masz juz zrobione na tym oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zbliża mi się wymiana oleju.. Jaki olej polecacie ? - Do tej pory lałem 10w40, ale odkryłem że posiadam filtr cząstek stałych..

Polecają mi 0w30, 0w40, 5w30 lub 5w40 - tyle że 0w30 lub 40 powinno się lać do "nowych" aut z dosyć niskim przebiegiem. Przejechane mam 128tys. km i nie mam bladego pojęcia na który olej się skusić. Co polecacie ?

 

A jaki masz motor?

Ile przekulane?

Lej jak napisali to co było.

zawsze możesz wlać 5/40 i wymienić zaraz 100/500km na 5/40 i nie będziesz miał wiecej dylematu

 

ile km masz juz zrobione na tym oleju?

 

Bo producent poleca stere oleje do sterego motoru a nie wizieli pod uwagę że są nowe osprzęty i na starych zasadach jest im ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

a ja mam tez pytanie jestem posiadaczem od miesiaca primerki z 1.8 benzyna ma przejechane 180 000 tys jaki olej wybrac ? dzieki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andri tez jestem swiezo po zakupie autka z takim samym silnikiem jak ty Primerka P12 tez czeka mnie wymiana oleju przebiegu mam troche mnie niz tyz i bede bral olej valvoline 5w40

 

http://allegro.pl/olej-valvoline-maxlife-5w40-4l-szczecin-i2956124087.html myslalem nad tym olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka nie ma tak wielkiego znaczenia jak pewność produktu. No i ważne są parametry spełniające wymogi oleju syntetycznego. Jesli wiesz że kupujesz to co jast napisane na opakowaniu to marka przy wymianach co 15000 nie ma większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tez pytanie jestem posiadaczem od miesiaca primerki z 1.8 benzyna ma przejechane 180 000 tys jaki olej wybrac ? dzieki za informacje

ja mam 223 kkm i leje cały czas 5W40 teraz Castrola, cześniej Mobila, był też ELF........ ja zmieniam co 10 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej do 1,9 DCI, 205 000 km przebieg... ????

taki jak do tej pory lałeś, jeśli nie wiesz jaki to taki jak nissan poleca 5W30 lub 5W40, co do marki to masz troche do wyboru.......

 

ja sie caly czas zastanawiam nad mobilem czy valvoline najechane mam 124 tys

to sa dobre oleje tak wiec wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie caly czas zastanawiam nad mobilem czy valvoline najechane mam 124 tys

chopy nad czym wy zastanawiacie, w naszych primkach silniki nie sa wysilone, przypuszczam że w rajdach też nie startujecie więc obojetnie czy wlejecie elfa, castrola, mobila czy inny valvoline bedzie ok aby tylko olej był zgodny z zalecaną klasą i regularne wymiany, ja osobiście już do drugiego auta leje valvoline maxlife i nie dlatego, że jest on super hiper tylko dlatego, że warsztat mam o rzut beretem i dolewki są gratis a musze co 5kkm dolac tak 200 -300 gram.

Na poprzednim autku (lanochod) zrobilem 230kkm i było ok, na primce leje już trzeci rok ( 102kkm) też jest ok. Chłopaki mieli stresa jak kazałem wymienić olej w skrzyni AT ponieważ nie znają skrzyń nissana ( robią VAGi) i trochę obawiali się jak skrzynia będzie chodzić po wymianie, ale okazało sie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś nie robi 15 tyś km na rok to też musi wymienić olej co 12 miesięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj są różne szkoły i w zależności od producentów i silnika przeglady z wymianą zalecane sa co 10 kkm, 15kkm, 20kkm, 30kkm i nawet słysząłem, że co 40 kkm,

ja wymieniam olej co 10 kkm,

co do Ciebie jak chcesz, zeby auto służyło Tobie jak najdłużej to wymieniaj co rok (nie musisz) mozesz też co 15 kkm, nie wiem po jakim okresie czasu osiągniesz taki przebieg.

Generalnie musisz zdecydować sie co tobie bardziej odpowiada tj., czy wymieniasz kierując sie przebiegiem - km czy okresem - miesiące i trzymać sie tego ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też mechanik wymienia olej co 10 tyś bo w dci tak trzeba .

Dzięki za opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś nie robi 15 tyś km na rok to też musi wymienić olej co 12 miesięcy ?

jeśli auto nastuka 15000 w miesiąc a potem stoi to odpowiedź sama się nasuwa.

15 tysi to jest mało ale nie na tyle, ze musisz jesli motor warczy kilka dni w tygodniu lub raz na tydzień to możesz sie pokusić o wymiany np co 2 lata lub 10000. Sęk w tym że jak metal stoi w zimie to się skrapla na nim wilgoć i właściwości smarne oleju zmieiają się w cierne. A jak motor pracuje i się odpowiednio nagrzewa to ta woda odparuje i nawet sladu na korku nie będzie.

Znajomy przez 3 lata zrobił 2000 (1,4dci) ale olej wymienia co roku po zimie bo jego auto faktycznie stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam :nissan2:  a co powiecie o Castrol GTX 10w-40  A3/B4 ,szykuje się do wymiany i nie jestem pewien co wlać , przebieg niby 130.tys ale czy można być pewnym .Poprzedni właścićiel też nie był pewny czy syntetyk czy półsyntetyk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję Shell Helix Ultra 5W40. Widziałem rozebrane silnik, które przelatały dziesiątki tysięcy na tym oleju i są czyste w środku. WIdziałem też takie same po castrolu i mobilu - pełno nagaru i osadów, tu mnie nikt nie przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przekonywanie tylko o radę , że ty krajesiak lejesz nie znaczy najlepszy.Nadal proszę o rade tylko mądrzejszą , proszę przeczytaj jeszcze raz mój post i pomóż podjąć decyzje

Edytowane przez Ravx02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jesli do 1,9 dci  wlejesz 5w30 przy 200 tys morze panewki obrócić 

ale co wlejecie wasz portfel 

Ja w moim od 195 tys leje 10w40 i auto lata 

poczytajcie trochę 

szwagier lal 5w30 i remont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...