Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej - jaki wybrać ?


Gość Grzegorz Brzeczyszczykiewi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zalewam Castrol Edge 5W30.

Choć zastanawiam się za każdym razem czy nie kupić Valvoline Synpower 5W30. Zastanawia mnie tylko dlaczego teoretycznie lepszy olej (Valvoline) jest tańszy od Castrola

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tylko czysta teoria w sumie nie potwierdzona zbytnio praktyką.

 

Z mojej strony pewna informacja dotyczy Castrola

Nissan od poczatku intensywnie chodzi na Castrolu czyli 15lat(teraz 10w40) a moje inne auta tez na Castrolu intensywnie używane od parenastu lat w moich rekach.

Silniki widziałem od środka-widok bezcenny ale nie wiem czy to forum lubi pewne informacje...

Olej nie kupowany z sieci tylko w hurtowni-rozlewni ARGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który do wszystkich swoich samochodów (i do samochodów znajomych również) wlewa wyłącznie olej GM. Niezależnie czy to diesel czy benzyna. Robi tak od wielu lat i nie ma żadnych problemów.

Myślę, że to raczej kwestia regularnej wymiany wraz z filtrem.

W innym aucie z przebiegiem ok 190tys. lałem Mobil, Elf, Valvoline.

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to ma najwiekszy wplyw ale martwi mnie czemu auta kupione z salonu w PL nie wytrzymuja polowy z tego co przykladowo u niemca.u nas po 200 tyskach to 95 procent bierze olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja będę swoją zalewał  Primerolem 10W40. Zobaczymy jak będzie, widziałem na żywo testy różnych olei i ten wyszedł najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

jak moja primera byla mloda lalem 5w 40 albo 10 w 40,mobil albo castrol.

mam przejechane 255t km a dwa lata temu kupilem  beczke 60l Valvoline 5w40(wychodzi 3,6€ za litr) i lejemy go z synami do wszystkich aut.

nissan, bmw e36, vw golf,  renault trafic .zawsze do 10t km.na kazdym oleju primera bierze mi regularnie 0,5 l na 1000km.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jestem nowy na forum i nie dawno kupiłem Nissan primera p12 1.8 lpg czy możecie mi doradzić jaki olej wlać. silnik nie kopci olej na bagnecie w połowie stan licznika 197tys poprzedni właściciel jeździł na 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzies czytalem ze stosowanie 10w40 wplywa negatywnie na prace rozrzadu (szybsze zuzycie), nie wiem ile w tym prawdy, sam mam taki zalany.

Jaka jest wasza opinia?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Kupiłem kilka dni temu primerę kombi 2002r 1.8 . I nie wiem jaki olej do niej wlać, ma 285tys przejechane . Znalazłem takie coś . 5w30 . Czy tak kupić . I czy. Quartz będzie dobrym wyborem ?

Screenshot_20200224-081838.png

Screenshot_20200224-090059.png

Edytowane przez BartasCS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...