Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zgrzyt zamka centralnego przy otwieraniu w drzwiach kierowcy


johny25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Pojawił mi się zgrzyt zamka centralnego przy otwieraniu samochodu. Najprawdopodobniej będą wytarte jakieś trybiki i to chyba przez to. Macie może taki zamek na zbyciu lub orientujecie się ile on kosztuje i gdzie mogę go dostać. No chyba że macie inne diagnozy co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem to samo, na początku tylko zgrzytał a później w ogóle przestał zamykać samochód.

w linku masz rozwiązanie

http://forum.nissank...trony-kierowcy/

 

Jak będziesz miał dodatkowe pytania to służę pomocą

 

pozdrawiam

Filip

Edytowane przez kaczor81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien poki jeszcze mozesz zamknac auto , chyba ze masz garaz gdzie w razie co bedziesz mogl wstawic na noc , zanim wymienisz sprawdz ilosc pinow sa 2 rodzaje zamkow ale przy naprawie nie powinno to miec znaczenia , ja osobiscie wyciągalem zamek i nie wiedzialem jak go rozebrac dla mnie czarna magia wszystko w plastiku i ponitowane wiec kupilem uzywke z allegro cena jakies 160 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczor a ty miałeś zgrzyt podczas otwierania czy zamykania? Czy to ma jakieś znaczenie? Też powoli przestaje mi pilot reagować nie zawsze zamknie albo otworzy także muszę się spieszyć. Skoro do laguny II mają takie same to sobie kupie tamto. Dzięki za pomoc Panowie

 

kaczor wymieniłeś cały zamek czy tylko przełożyłeś ten element urwany z zamka z laguny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczeło się od zgrzytania zamka przy otwieraniu, po jakimś czasie doszło zamykanie i znów trochę później w ogóle przestał zamykać.

...Też powoli przestaje mi pilot reagować nie zawsze zamknie albo otworzy także muszę się spieszyć.

a czy to nie jest problem mikroswitch-y w samym pilocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zaczeło się od zgrzytania zamka przy otwieraniu, po jakimś czasie doszło zamykanie i znów trochę później w ogóle przestał zamykać.

 

a czy to nie jest problem mikroswitch-y w samym pilocie?

 

Tak zgadza się wziąłem zapasowy i śmiga. Dzięki

 

Wymieniłem tą "zębatkę" i wszystko gra. Tamta była pęknięta jak u kaczora. Dzięki Panowie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

miałem to samo, na początku tylko zgrzytał a później w ogóle przestał zamykać samochód.

w linku masz rozwiązanie

http://forum.nissank...trony-kierowcy/

 

Jak będziesz miał dodatkowe pytania to służę pomocą

 

pozdrawiam

Filip

Witaj Filip możesz zdradzić który zamek wymieniałeś bo u mnie padł lewy tylny i nie wiem jak go wyjąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

 

na boku drzwi masz taka zaslepke na wysokosci zamka i musisz ją odkrecić lakko a nastepnie wyjmujesz klamke i cały zamek

 

Dzięki , uporałem się z tym lecz nie obeszło się bez rozbieraniem zamków gdyż kupiłem na allegro zamek do p-12 ale niewiem z jakiego to modelu w moim wtyczka jest na 4diny a w tym co kupiłem na 6dinów i jeszcze co w moim 1 silniczek a w tym kupionym 2 , już myślałem że nic z tego, ale zębatki były identyczne ,przełożyłem i wszystko jest ok.

Jeszcze raz dzięki bo żeby to rozebrać trzeba się nagimnastykować i jeszcze ta śrubka kontrująca zaślepkę klamki kto by wiedział.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ślizgacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na boku drzwi masz taka zaslepke na wysokosci zamka i musisz ją odkrecić lakko a nastepnie wyjmujesz klamke i cały zamek

czesc, u mnie tez cos zgrzyta w drzwiach tylnych. Zeby wyjac zamek z tylu tez trzeba rozbebeszac cale drzwi, tak jak z przodu? Moze ktos ma lopatologiczny opis dla laikow?

Edytowane przez mikaello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno musisz zdjąć boczek drzwi - bez takiego rozbebeszenia nic nie zrobisz a potem to juz łatwizna kilka zaczepów pare śrubek i masz wszystko w ręku! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie chcę nic mówić ale smarowanie tą wazeliną to tak JAK LECZENIE SYFA BUDREM pomoże ale za jakiś czas wróci pewno. A tak jak zrobi po całości u gości od zamków bedzie miał na lata, chyba że piardnie następny... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marioborek

zamki na allegro można dostać nawet poniżej 50 zł czy nissan czy renault ceny są podobne , przerabiałem to , trzeba tylko szukać z odpowiednią ilością pinów , na ogół wszędzie to 6 a to co obserwuję na forum to ludzie szukają 4 piny i u mnie takie były. Teraz czekam na pogodę aby zabrać sie za te dzwi mam dwa zamki do wymiany .... Pozdrawiiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

u mnie okazało się być pęknięte czarne, plastikowe, z listwą zębatą.

Wewnątrz zamka jest taki element, który jest przesuwany przez silniczek z zębatką (zębatka metalowa, listwa która jest przesuwana, to już niestety plastik).

Miałem dostęp do osoby, która spawa plastik. Wskazówka na przyszłość - jeśli będziecie spawać plastik, ten właśnie czarny, który najczęściej pęka, należy do tego celu użyć topnika o nazwie POM.

I moja rada - jeśli to ktoś dobrze pospawa, to macie zamek na wieczność (przynajmniej jeśli chodzi o ten pękający najczęściej element). Kupując używany zamek, spodziewać się można, że usterka się powtórzy.

Pozdrawiam.

 

P.S. Na czerwono zaznaczyłem, gdzie pękło. Na niebiesko zaznaczyłem, jak wykonano nadlewkę z topnika POM.

 

przesuwka-zamka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Pękła mi znowu ta plastikowa zębatka i znowu pojawił sie zgrzyt. Czy we wszystkich drzwiach jest ta zębatko bo skoro jest we wszystkich to obojętne jaki zamek kupię od których drzwi bo wymieniam tylko ten element. Jeżeli ktoś się orientuje proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...