Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepustnica i silnik krokowy silnik 1.6 i 1.4


g.a.polak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86553-wymiana-swiec-note-14/

Co do tej uszczelki o której mówisz...to kolektor jeśli się nie mylę jest sadowiony na wcisk w drugiej obudowie.Sama uszczelka jako taka tam nie występuje.Każdy z czterech króćców kolektora ma w drugim siedlisku uszczelnienie ,które raczej ciężko uszkodzić.

Co do Twojego opisu falowania obrotów możesz mieć problem właśnie z przepustnicą.Być może jest już mocno zabrudzona i automat ma klopot z ustawieniem obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie Wszystko pięknie opisane ale jeden mały szczegół w silniku 1,6 nie ma procedury nauki obrotów tak poinformowali panowie z aso .Stwierdzili ze przpustnica jest strzelona i jedynie wymianka .Proszę powiedzcie czy to prawda. Bo mój Note wolne obroty po czyszczeniu przepustnicy ma w granicach 1500-1800 a spslanie 15l/100km.Przed czyszczeniem 800/ 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, planuje czyszczenie i na co szczególnie zwrócić uwagę przy czyszczeniu bo wszystko rozpisane a czasami człowiek się zastanawia gdzie może na niego czychać pułapka :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie odłączać przepustnicy - niektórzy po podłączeniu kabli mają problem z uczeniem obrotów. A pozatym to bułka z masłem. Tutaj opisałem cały proces http://forum.nissanklub.pl/index.php?/topic/82688-Obroty-na-biegu-jałowym#entry852441

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie: "Problem przy odpaleniu" o już zupełnie inny sposób czyszczenia jest podany - banlnie posty bez zdejmowania przepustnicy. A myślałem, że trzeba rozebać i też przeczyścić te kołka zębate i je przesmarować. No ale na początek takie przeczyszcze bez odkręcania przepustnicy od silnika zrobię i zobaczymy jaka będzie różnica :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wszystko pięknie opisane ale jeden mały szczegół w silniku 1,6 nie ma procedury nauki obrotów tak poinformowali panowie z aso .Stwierdzili ze przpustnica jest strzelona i jedynie wymianka .Proszę powiedzcie czy to prawda. Bo mój Note wolne obroty po czyszczeniu przepustnicy ma w granicach 1500-1800 a spslanie 15l/100km.Przed czyszczeniem 800/ 1000.

Spróbuj nauczyć sam przepustnicę.Lub zadzwoń do innego ASO.Jakoś mało to wiarygodne co mówią.Zwłaszcza że z tego co piszesz odpowiedź padła po rozmowie telefonicznej.

 

Może opis stąd Ci sie przyda,nie zaszkodzi sprawdzić.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91558-wysokie-obroty-na-biegu-ja%C5%82owym/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual od notka mówi co innego, sprawdzę i pasm strony instrukcji

 

Wysyłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooomooocyyy !!! Się narobiło przetarłem szmatką z benzynką ekstrakcyjną odchyliłem skrzydełka i tam też przetarłem. 

No i odpalam a on obroty trzyma pomiędzy 2000 do 2600, rozebrałem jeszcze raz przesmarowałem lekko olejem od lubryfikatora bo i tak tam niedaleko jest przewód od lubryfikatora i teraz trzyma na benzynie obroty od 1800 do 2300 a na gazie od 2000 do 2500. 

 

Kurde co zrobić jutro muszę w trasę jechać a się spindoliło :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korciło Cię żeby pogrzebać,W trasie nie powinno być problemu bo i tak na wyższych obrotach idzie.

ratunek?Jedynie consult,lub sposobem wcześniej opisanym,może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wcisłeś jakiś paproch w przepustnicę?

Po wytarciu wróciła w swoje miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nic, dzwoniłem i gadałem z kumplem z zaprzyjaźnionego klubu Renault i mówił, żebym się przejechał i go zadławił to powinno wrócić, pojeździłem i nic :( jest w sumie gorzej bo lata od 1500 do 3000. Idę zrobić teraz to ze stoperem zobaczymy co i jak :( jestem wkurzony i to i tak mało powiedziane :/



Jakoś coś albo ja nie umiem albo u mnie nie działo sposób ze stoperem z 3 razy próbowałem i nic. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......masakra!

pozostaje tylko Consult II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego, że nie działa sposóv ze stoperem, bo jest chyba inny dla silnika 1.4 i 1.6
 
pisałem o tym tutaj: 

 

 

 

serwisówka dostępna tutaj:


http://www.nissanclub.cz/manuals.php?ddlb_year=&ddlb_model=22&ddlb_category=&cb_ok=+OK+

 


otwieramy plik EC.pdf
i przechodzimy na stronę:
EC-483 dla silników 1.4
EC-1272 dla silników 1.6


no chyba że mamy komputer podłączony do OBD i program CONSULT to wtedy odpowiednio strony:
EC-65 dla silników 1.4
EC-851 dla silników 1.6


i tam mamy instrukcję programowania przepustnicy: poprzez komputer, lub poprzez odpowiednie wciśkanie pedału gazu i operowanie kluczykiem.


Możemy tez zczytać błąd jaki zwraca komputer (przez OBD) lub przez mruganie kontrolki CHECK ENGINE (kody sa na początkach poszczególnych rozdziałów).
chociaż po wymianie tylko świec i odłączeniu akumulatora nie powinno byc konieczności programowania, to może być konieczne po wymianie przepustnicy.

 



Edytowane przez g.a.polak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest taki sam, albo ja już taki zmęczony jestem albo zły na to wszystko, ale tłumacząc i analizując wychodzi, że sposób na 1.6 jest taki sam niczym się nie różni od 1.4.

 

A cały problem polega na tym, że ani nie gaśnie Check Engine ani nie zaczyna mrugać. 



No to zrobione, ale niestety w serwisie. Ale zdobyta wiedza bardzo cenna :)

 

1. Próbując programować przepustnicę bez komputera trzeba mieć 100% pewności, że nie ma żadnego błędu dotyczącego silnika. Bo nie wejdzie w tryb serwisowy albo nic nie stanie się z kontrolką i może nie udać się tego zrobić.

 

2. W Notach większość przepustnic niestety trzeba programować na nowo Consultem-II, albo się uda wyczyścić i powrócić do stanu początkowego albo nie.

 

3. Po drugie czyszczenie przepustnicy zawsze przy odłączonym przewodzie od przepustnicy, a nie jak jeden z kolegów mówił, żeby nie odłączać, żeby nie zczytywał różnych ustawień.

 

4. Zdjęcie klemy nic nie da bo komputer i tak tych ustawień przepustnicy nie wykasuje.

 

Jak mi się coś przypomni jeszcze to napiszę.  :devil:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Po drugie czyszczenie przepustnicy zawsze przy odłączonym przewodzie od przepustnicy, a nie jak jeden z kolegów mówił, żeby nie odłączać, żeby nie zczytywał różnych ustawień.

 

 

no to dziwne, bo ja 3 razy czyściłem przepustnicę tak jak wcześniej to opisałem - zdjęcie dolotu, szmatka, benzyna ekstrakcyjna. I nie miałem przygód takich jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu piszę co mi w serwisie powiedzieli :) Też bym nie chciał mieć takich przygód bo w sumie tą kasę chciałem na coś innego przeznaczyć a nie na oddanie dla serwisu :)

Edytowane przez El_Diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nauczyć sam przepustnicę.Lub zadzwoń do innego ASO.Jakoś mało to wiarygodne co mówią.Zwłaszcza że z tego co piszesz odpowiedź padła po rozmowie telefonicznej.

 

Może opis stąd Ci sie przyda,nie zaszkodzi sprawdzić.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91558-wysokie-obroty-na-biegu-ja%C5%82owym/

Niestety panowie z ASO skasowali mie 180 zl nic nie zrobili oprucz stwierdzenia ze przepustnica jest zepsuta kupiłem druga i po przejechaniu około 1500 km jest to samo cos mie trafi. z guwnianą przepustnica poradzcie jakiegos fachowca.Jak potrzebna komuś przepustnica to słuze darmo oddam celem testów i zbadania co jest nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci ,jedź do innego ASO!

Masz dupiatych mechaników!

Ja tylko zgłosiłem problem,owszem zastrzegł że regulacja może się nie udać,ale ConsultemII ustawili jak należy!

Jakbyś miał uszkodzoną przepustnicę to podejrzewam miałbyś chek na tablicy i nie pojechałbyś,była by martwa.Przepustnicą steruje komputer.

Weź głęboki oddech uspokój nerwy i szukaj gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci ,jedź do innego ASO!

Masz dupiatych mechaników!

Ja tylko zgłosiłem problem,owszem zastrzegł że regulacja może się nie udać,ale ConsultemII ustawili jak należy!

Jakbyś miał uszkodzoną przepustnicę to podejrzewam miałbyś chek na tablicy i nie pojechałbyś,była by martwa.Przepustnicą steruje komputer.

Weź głęboki oddech uspokój nerwy i szukaj gdzieś indziej.

Kolga miał rację przepustnica jest OK! i poprzednia terz była OK! Niepotrzebny zakup ale człowiek uczy się na błędach .Co do panów ALA Mechaników kochają wcisnąć komuś kit aby kaska wpadła.Znalazłem jednak mechanika który w minute po podłączeniu kompa zdjagnozował co jest .To była przyczyna czysto związana z tym ze po 150tyś /km przebiegu trocę wydłużył się łańcuch rozrządu co spwodowało przyspieszenie się zapłonu o 5 stopni i z takiej oto przyczyny obroty zwariowały.Przestawienie o te kilka stopni i nie ten sam NOTE.Obroty trzyma - nic nie faluje i spalanie w normie .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na nowy łańcuch rozrządu i resztę zestawu warto  zacząć już powoli odkładać  :whistle: Wyciągnięty łańcuch potrafi przeskoczyć i narobić nielichego bałaganu

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem od razu,omijaj tych mechaników z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem od razu,omijaj tych mechaników z daleka.

 

Jeżeli to niewielkie rozciągnięcie, to napinacz i regulacja kąta wyprzedzenia załatwi sprawę na długo. Jak obajwy zaczną się ponawiać, wtedy trzeba zbierać nie tyle na  łańcuch co na robociznę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział,że już trzeba zbierać.Rozciągnięcie które spowodowało przestawienie kąta zapłonu już jest nieciekawe,napinacz nie skorygował luzu,czyli jest już lekko za długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...