Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepustnica i silnik krokowy silnik 1.6 i 1.4


g.a.polak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kopiłem w GB 2 sztuki i mój się dogaduje ........z danych odczytanych z tego OBDII jest na kości PHILIPSa i może temu. Syn ma drugiego i łączy się przez aplikację Oplowskie z nową Astrą 2.0 CDTI. 

Widocznie w kraju jest ciężko kupić kostkę OBDII na dobrych podzespołach. Chyba że te tańsze są made in china, a droższe lepsze. Bo widzialem nawet na alledrogo białe kostki za ponad 70 zł sztuka i takie z 9.99 zł. Mi się udało i po adaptacji przejechałem ponad 1 tyś km. Wszystko OK.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kupno takiego może być niemożliwe, można by pewno połowę ofert kupić i nie trafić.

Kupno kolejnego niesprawdzonego sprzętu? ma sprawdzonego sprzedawcę lub sprzęt który zadziała z NDS III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M@reS napisał:

Ja kopiłem w GB 2 sztuki i mój się dogaduje ........z danych odczytanych z tego OBDII jest na kości PHILIPSa i może temu. Syn ma drugiego i łączy się przez aplikację Oplowskie z nową Astrą 2.0 CDTI. 

Widocznie w kraju jest ciężko kupić kostkę OBDII na dobrych podzespołach. Chyba że te tańsze są made in china, a droższe lepsze. Bo widzialem nawet na alledrogo białe kostki za ponad 70 zł sztuka i takie z 9.99 zł. Mi się udało i po adaptacji przejechałem ponad 1 tyś km. Wszystko OK.

Dzięki  kolego jeszcze  raz. Kupiłem  kostkę  za 50 PLN.  Na początku  mały problem ze sparowaniem ale udało się. Połączył i obroty z 1500 na 650. Moje autko to micra k12 80 km z 2010. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szafarz napisał:

U nas kupno takiego może być niemożliwe, można by pewno połowę ofert kupić i nie trafić.

Kupno kolejnego niesprawdzonego sprzętu? ma sprawdzonego sprzedawcę lub sprzęt który zadziała z NDS III.

Ja kupiłem  ten https://allegro.pl/interfejs-elm327-bt-obdii-chip-pic18f25k80-torque-i6306582561.html  

Miałem problem ze sparowawiem ale udało się.  Tak wczoraj na szybko udało się ustawić  wolne obroty z 1500 na 650 w aucie micra k12 80 km z 2010. Jeszcze muszę  protestować  ten interfejs iPozdrawiam 

Edytowane przez Jacek Adamczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę potestować jak coś 14 dni na oddanie. Kupując sugerowałem się polecanymi przez nissan data scan interfejsami https://www.obdinnovations.com/elm327-bluetooth-obd2-scanner-with-microchip-pic18f25k80-micro-controller-v1-4/ 

A konkretnie microchipem. Zapytałem sprzedawce czy będzie  działać z tym programem stwierdził że  powinien. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2018 o 14:09, Jacek Adamczyk napisał:

Ja kupiłem  ten https://allegro.pl/interfejs-elm327-bt-obdii-chip-pic18f25k80-torque-i6306582561.html  

Miałem problem ze sparowawiem ale udało się.  Tak wczoraj na szybko udało się ustawić  wolne obroty z 1500 na 650 w aucie micra k12 80 km z 2010. Jeszcze muszę  protestować  ten interfejs iPozdrawiam 

Sprzęt dotarł niestety podobnie jak ten który mam nie łączy się do końca. Samo połączenie wykrywa poprawnie ale podczas inicjowania sprzętu w którymś momencie następuje błąd Status: INI failed jak na obrazku.

Jak ty to robiłeś, że połączyło Ci się poprawnie, sprawdzałem kilkukrotnie i niestety brak efektu, program torque łączy się poprawnie można kasować błędy które np. sam wywołałem przez odłączenie przepływomierza.

Natomiast programem NDSIII nie połączyłem się poprawnie.

Screenshot_2018-10-01-15-33-47-207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szafarz napisał:

Sprzęt dotarł niestety podobnie jak ten który mam nie łączy się do końca. Samo połączenie wykrywa poprawnie ale podczas inicjowania sprzętu w którymś momencie następuje błąd Status: INI failed jak na obrazku.

Jak ty to robiłeś, że połączyło Ci się poprawnie, sprawdzałem kilkukrotnie i niestety brak efektu, program torque łączy się poprawnie można kasować błędy które np. sam wywołałem przez odłączenie przepływomierza.

Natomiast programem NDSIII nie połączyłem się poprawnie.

Screenshot_2018-10-01-15-33-47-207.jpg

Nie wiem czy to ma znaczenie ale podobnie miałem do czasu włączenie w telefonie internetu , wyskoczyła reklama i załapał. Bawiłem się w piątek i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak......ale mam ustawione w programie automatyczne łączenie nawet po przerwaniu połączenia. Łączy się bez problemu za każdym razem.

 

Screenshot_20181001-190213.png

Screenshot_20181001-190834.png

Powiem serio że na początku też miałem problemy. Ale po kilku razach połączył się i teraz łączy zawsze.

Teraz widzę że wersje aplikacji się różnią...Ty masz 1.31 a ja mam 1.51

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam również ustawione na automat, 1305635209_Screenshot_20181001-192642_NDSIILitev151.thumb.jpg.da1fe5df0ff0dbf44908b5f5483532ae.jpg1988380940_Screenshot_20181001-192653_NDSIILitev151.thumb.jpg.44ef483c59c16c4b69dab4647caabb64.jpg933785767_Screenshot_20181001-192658_NDSIILitev151.thumb.jpg.09863f2f359f2ef2bfa46f6d60bd6d14.jpgbyłem prze chwilą i po kilku może kilkunastu próbach połączył się zrobiłem zrzuty ekranu, sory za jakość ale jestem w pracy i tak na szybko. Ja kupiłem tylko po to by ustawić obroty, to prawda że nie działa u mnie tak jakbym chciał . Z innymi programami zero problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś rano na NDS II się połączyło ja sprawdzałem to na NDS III i ta wersja nie łączy się poprawnie. Wersja 2 działa na obu adapterach jakie mam. Po południu sprawdzę dokładniej, nie mam niskich obrotów po odłączeniu i czyszczeniu przepustnicy może tym uda się je ustawić (adoptować ją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie NOD III nie łączy się do końca, a jak się połączy to wywala z aplikacji. NOD II działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po testach i tak adaptacja przepustnicy nie przechodzi. Czekałem przy odliczaniu do ponad 1000 i nic nie pomaga. Robiłem to kilkanaście razy i zawsze bez efektu.

Musiałem udać się do autoryzowanego serwisu nissana i tam adaptacja także nie przyniosła skutku, wymiana na inną przepustnicę sprawdzoną i także adaptacja nie jest możliwa.

Robili to na swoim sprzęcie z licencjami i Consult III plus, sprawdzane było kilkanaście razy i nie dało efektu. By obniżyć obroty zrobiona została korekta w sterowniku (jaka nie wiem) dało to efekt, że obroty potrafią spaść do około 1000. Nie jest kolorowo bo podczas jazdy np. krzyżówka wciskamy sprzęgło obroty spadają wolno do 1500 i tak jakby się odbijały do 2500 i tak zafalują około 4-5 razy po czym spadną do 1000. Podobno nic innego nie da się zrobić przyczyna takiego zachowania nieznana. Elektronika sterująca ma jakąś wadę fabryczną i tak zdarza się często nawet w serwisie jak odłączą mają podobne problemy.

Jedyne co może podobno pomóc to wymiana sterownika (komputera) i próba ponownej adaptacji, pomóżcie zna ktoś jakieś rozwiązanie czy faktycznie jedyne co pomoże to wymiana sterownika. A może nie umieli poradzić sobie z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiąc programem czekałem z 4-5 min było chyba z 6000 na tym liczniku.  Chciałem już wyłączyć a tu zaczęło spadać i ustawiło się na 650. Potem komunikat succes full. Następne były już do 600-1000. 

Ta pierwsza była strasznie długa, ale nie wyłączałem bo na forach angielskich pisali że taka adaptacja może trwać z 5-7 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego spróbuj inne aso. U mnie też mieli problemy ale JAKOŚ dali radę bez wymiany. Nie mam tych objawów co ty (wszystko chodzi tak jak powinno, tak jak przed czyszczeniem przepustnicy).

Mogę tylko powtórzyć co mówili, że na ciepłym silniku adaptacja nie chciała przejść, tylko dopiero na zimnym się udało - ale ja myślę że takie wytłumaczenie to jakaś bzdura.

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje robiło się i nadal robi tylko na rozgrzanym silniku. Nawet wskazane jest to robić po włączeniu i wyłączeniu wiatraka chłodnicy. !!.......nigdy na zimnym. Co oni opowiadają ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jeszcze przez dwa dni i niestety bez efektu. Mam dwa adaptery i na jednym przy odliczaniu wyrzuca błąd po przeliczeniu do 50-ciu na drugim męczy do 3000 i wyrzuca błąd, adaptacja nie powiodła się.

Po włączeniu jak wciskam adaptacje to sam silnik reaguje spadają obroty i za niecałe 20 sekund nagle idą w górę na 1500 i tak już zostają.

Teraz to już może nie być opcji adaptacji jak w samym komputerze zostały zmienione parametry by sztucznie obniżyć obroty.

Nie mam dobrych fachowców w okolicy a drugi serwis nissana za samo podłączenie chce 200 zł nie mówiąc o jakiejkolwiek adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czesc. Czy ktos mógłby mi dokonać  adaptacji przepustnicy w E11 1.6. Niestety po czyszczeniu obroty faluja jeszcze bardziej. W ASO termin na 30.08 (no i ciekawe ile). Mieszkam w Markach pod Warszawa dojade gdzieś w okolicę i oczywiście nie za darmo. Okazuje się ze wszyscy maja komutery do VAGa a do Nissana juz gorzej. 

 

PLEASE HELP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, M@reS napisał:

Przeczytaj co potrzebne i sam sobie zrobisz. Nic trudnego. 

ELMa mam niestety NDSII Lite po chwili się rozlacza, zamówiłem niby taki co ma działać no ale to się okaże a samochód potrzebny żonie (dzieci, przedszkole itd) manualna adaptacja nie działa, check nie mruga wyglada jakby nie było takiej opcji w tym egzemplarzu u mnie. Dla tego liczę że ktoś mi pomoże kto wie co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wprawdzie nie bawiłem się przepustnicą i jej ustawianiem, ale zakupiłem OBD 2 w celu wygaszenia błędu check. Jeśli chodzi o interfejs OBD 2  z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że trzeba zainstalować odpowiednią aplikację na telefon.  Nie wszystkie aplikację polecane  dobrze się komunikują. Ja przetestowałem kilka, część z nich nie łączyła się przez bluetooth. Zostawiłem u siebie na telefonie dwie Obd Harry i Car Scanner. Może tu tkwi błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...