Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Wymiana foteli na skórzane"


Gość bjack10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bjack10

Witam kolegów.

Mam w mojej primerce normalne fotele z regulacją trzema pokrętłami. "Zachorowałem" na skórzane, podgrzewane i regulowane elektrycznie. Czy któryś z kolegów robił taką wymianę? Pod przednimi siedzeniami są jakieś kostki nie podpięte (dwie pod każdym), po prostu luzem sobie leżą. W środkowym panelu (pomiędzy siedzeniami) wyjąłem zaślepki i...pusto.

Czy jest możliwe zamontowanie takowych foteli czy lepiej dać sobie z tym spokój.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymieniałem u siebie- nie ma problemu, jeżeli masz wtyczki pod siedzeniem to już jest dobrze, ja miałem tylko z jednej strony i drugą stroną musiałem dorabiać a to nie jest chopsiup bo w tych wtyczkach jest grzanie które biegnie z tunelu. Demontaż siedzeń to chwila, wpiecie wtyczek i gotowe. Jak chodzi o tunel, potrzebna jest wiązka od białej dużej ( o ile dobrze pamiętam) wtyczki pod tunelem do przełączników grzania foteli. Dokładne schematy ogrzewania foteli masz w manualu. Życzę powodzenia- robota jest krótka i prosta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos wie czy od anglika fotele tez beda pasowaly? Chodzi mi o przod i kanape tyl......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak bo jakie to ma znaczenia sanki są te same tylko po stronie pasażera bedzie bardziej uleżały fotel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Przód pewnie jak zostawie swoje sanki to bedzie ok, ale kanapa...? Czy bedzie miala takie samo mocowanie - wg mnie powinna, ale moze ktos to weryfikowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Przód pewnie jak zostawie swoje sanki to bedzie ok, ale kanapa...? Czy bedzie miala takie samo mocowanie - wg mnie powinna, ale moze ktos to weryfikowal?

Przekładałem z anglika jest o.k. jedyny problem to czujnik obecności pasażera i zapięcia pasów bo jest na fotelu kierowcy( w wersji angielskiej pasażer) ale mozna to obejść w prosty sposób. Rozłączamy wtyczkę od pasów i wtedy system widzi zapięty pas i w razie wypadku odpala obie przednie poduchy niestety dotyczy to także sytuacji w której jedziemy sami ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli totakie proste to można zainstalować włacznik ręczny w razie jazdy z lub bez pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko z hatchbacka i oczywiscie kombi bo sedan ma inne oparcie kanapy. Ja montowałem z hatchbacka - jedynym problemem są boczki tylnych drzwi. Sorry pytanie dotyczy foteli więc na bank można wziąść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem z anglika jest o.k. jedyny problem to czujnik obecności pasażera i zapięcia pasów bo jest na fotelu kierowcy( w wersji angielskiej pasażer) ale mozna to obejść w prosty sposób. Rozłączamy wtyczkę od pasów i wtedy system widzi zapięty pas i w razie wypadku odpala obie przednie poduchy niestety dotyczy to także sytuacji w której jedziemy sami ale coś za coś.

Czujnik obecnosci pasazera jest w obydwu fotelach wiec zaden problem i z tym!!!! :wave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym czujnik obecnosci mozna wylaczyc w menu

Czujnik obecności jest tylko na fotelu pasażera, głowy nie położę ale z tego co pamietam, ilość wtyczek pod fotelem pasażera jest o jedną sztukę mniejsza-moim zdaniem właśnie od czujnika obecności. Zresztą to byłoby logiczne bo jakoś nie widziałem samochodu jadącego bez kierowcy. Co wyłączania czujnika w menu nie wypowiadam się bo nie zanalazłem takiej mozliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod kierowca i pasazerem ....a w menu serwisowym masz opcje do wylaczenia dzwieku czujnika

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod kierowca i pasazerem ....a w menu serwisowym masz opcje do wylaczenia dzwieku czujnika

Sprawdziłem w manualu "seat pressure swith" jest tylko pod siedzeniem pasażera. Co do wyłączenia nie sądzę aby producent dał możliwość wyłączenia sygnału niezapietych pasów. Zreszta o tym temacie już było wiele razy. Zreszta myślę że to nieistotne. Moje wpisy są z doświadczenia przy wykonywanych pracach w moim autku. Może jest inaczej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bez problemu przełozyć fotele materiałowe na skórzane . Na allegro cały zestaw skórzany kupisz za 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w manualu "seat pressure swith" jest tylko pod siedzeniem pasażera. Co do wyłączenia nie sądzę aby producent dał możliwość wyłączenia sygnału niezapietych pasów. Zreszta o tym temacie już było wiele razy. Zreszta myślę że to nieistotne. Moje wpisy są z doświadczenia przy wykonywanych pracach w moim autku. Może jest inaczej???

ja wylaczylem to pewnego razu w menu i w rezultacie pasy dzwonily nawet jak byly zapiete.[po wlaczeniu tej opcji przestaly-tzn.dzwonia tylko gdy nie sa zapiete].

w moim angliku na siedzeniu pasazera nie ma czujnika niezapietych pasow wiec pewnie nie ma tez czujnika obecnosci pasazera.

Edytowane przez wlad69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to fotele od anglika pasują do wersji europejskiej (zarówno kanapa jak i fotele bez przekładania szyn itp.) ;)

 

Śmiało mogę powiedzieć, że fotele z hatchbacka pasują do sedana (jedynie w oparciu tylnej kanapy w wersji hatchback pas środkowy jest w oparciu, a w sedanie w tylnej półce i kiedy wymienimy fotele w sedanie na te z hb to zostaje nam jeszcze jeden pas - który trzeba odkręcić i wtedy zostanie jedynie otwór przez który wychodzi pas w tylnej półce) :)

 

PS: jakby ktoś chciał założyć podsufitkę z hatchbacka do sedana - niestety NIE pasuje ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymieniłem bez problemów komplet z europy na anglika. wiązka znalazła się po fotelem pasażera. cholera wie dlaczego, ale to miłe. znajomy z doświadczeniem bez kłopotu ją rozdzielił i przedłużył. Pasy wyłączone. poza tym wszystko ok. szukam jeszcze przełączników grzania, bo na allegro chcą po 50 za sztukę ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam troszkę bardziej skomplikowene pytanie ...

Dało by się zamontować fotel np z Vectry C ...? nie chodzi mi o szyny tylko o samą kombinacje z poduszką i czujnikiem ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Czołem Koledzy! Zwracam się z prośbą o pomoc przy podłączeniu foteli. Zamieniłem swoje zwykłe, ręcznie regulowane fotele na skórzane z elektryczną regulacją. Muszę dziś podrzucić rodzicielkę na pociąg w związku z tym wystarczy mi w chwili obecnej aby prawidłowo podłączyć czujnik zapięcia pasów co by nie brzęczało oraz poduszki powietrzne. Zakupione fotele mają obcięte kable i wystają: para biały i biało-czarny oba grube, kolejna wiązka to zielony, dwa żółte i żółto czarny oraz widać wypięta kostkę pod fotelem z trzema przewodami (żółty, czarnym i białym). Poniżej opisane zdjęcia tego co zastałem. Pierwsze zdjęcie to moja instalacja a trzy kolejne to zakupiony fotel (pasażer). W fotelu kierowcy po mojej stronie (zastane) dochodzi jeszcze biała wtyczka a w zakupionym fotelu białe gniazdo pasujące do tej białej wtyczki (2 kabelki może od czujnika pasów???), dodatkowe białe gniazdo z białym i niebieskim cienkim kabelkiem oraz wiązka ze zdjęcia.

Dodatkowo gdzie podać zasilanie tak aby nie wystrzelić poduchy a dało się wyregulować siedzenia? Napięcie chcę podać z gniazda zapalniczki. Na chwilę obecną chcę to tylko wyregulować a potem jak będzie czas skupię się na ogrzewaniu i podłączeniu zasilania na stałe. 

Z góry bardzo dziękuję za okazaną pomoc.

fotel instalacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko podłączone dwie kostki od poduszki od zasilania. Do grzania nie podłączyłem ponieważ nie wiedziałem jak. Z tego co widziałem to elektryk dorabiał wiązkę zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, które to idą do poduszki a które to zasilanie do regulacji? Grzanie na razie zostawiam na kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...