Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Ile Wam palą Sereny


Gość czopochrup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czopochrup

mhm to diesel a mi zalezy na benzyniaku ;) wiesz diesel = tanszy niz benzin ;p mi stara mazda palila (2.2L silnik) 10L w miesce bez wzgledu na styl jazdy... a na trasie przy 80 stalym (wiecej sie nie dalo jechac w sumie na 5 miala moc ale nie predkosc:D) spalila mi (szok!) 8.5L nie wazne ze miala juz 3 glowice:D

 

//120 odpadaja uszy hyhyh... u mnie kolo 140 robi sie juz nieprzyjemnie a przy 150 to juz masakra na dluzsza trase nie polecam... + pije jak smok O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość czopochrup

:>

 

GAZ:

- miasto spokojna jazda ~12.0L

- miasto niespokojna :D ~14

 

po za miastem nie mialem okazji sprawdzic gazu... ale zbiornik 27L gazu wystarcza na ponad 200 KM a ze stacji jest od zaj..... to z tankowaniem nie ma problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna nie wiem, bo jeżdżę na gazie.

- cykl mieszany - 11 l.

- miasto nawet 13 l.

- poza miastem - 9,5 l.

Jazda spokojna do 100 km/h bez zrywów itp.

Przy "szarżowaniu", bądź jeździe powyżej 100 km/h można by powiedzieć, że "przełyk" mu się otwiera. Potrafi spalić w cyklu mieszanym 2-3 litry więcej, a w mieście nawet 15 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość czopochrup
Benzyna nie wiem, bo jeżdżę na gazie.

- cykl mieszany - 11 l.

- miasto nawet 13 l.

- poza miastem - 9,5 l.

Jazda spokojna do 100 km/h bez zrywów itp.

Przy "szarżowaniu", bądź jeździe powyżej 100 km/h można by powiedzieć, że "przełyk" mu się otwiera. Potrafi spalić w cyklu mieszanym 2-3 litry więcej, a w mieście nawet 15 l.

pali mi bardzo podobnie... w miejscie ostniao sie bardzo ustatkowalo i pali 12-12.5 non stop jazda aczej spokojna...

 

btw mialem okazje testowac na trasie :D Ruda Śl. - Opole 200 KM dokladnie od stacji do tej samej stacji :) powiedzmy tak:> babacia tankowala wiec nie oszczedzalem :D

 

Ruda -> Opole => 120-140 ze wskazaniem na 140 a pare razy 160 [odziwo idzie si rozkulac do 160 ale troche to trwa na gazie:D]

 

Opole -> Ruda => 120-130 ze wskazaniem na 120 ;) nie jechalem szybciej...

 

Spalanie wyszlo... 13.5L xD poszeld dokladni jeden zbiornik... w sumie to dojechalem na oparach gazu na stacje ;P wiec spalila duzo ale tez nie szczedzilem ;) wiec nadal nie wiem ile pali na trasie przy "spokojnej" jezdzie ;P poprostu jazda na autostradzie ~100 to tragedia wiec obaiwam sie ze na trasie raczej nie zjede ponizej 12 :D

 

odziwo przy 120-130 km/h serena jest cichsza niz przy 110 km/h! w srodku nie buczy o0

 

to tyle z moich spostrzezen ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Sereną jeżdżę od ok. trzech tygodni. Sprawdzam auto 2.3D...i... w mieście niestety 10l :/ . Styl jazdy...jeszcze na mnie nie trąbią. A jeździłem "przed chwilą" Passatem 1,9TD, gdzie za 50 zł. można było pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jak w temacie interesuje mnie to ale szczerze panowie :D :D:D::> + jak jezdzicie (ciezka noga czy normalnie) + wiekszosc robicie w miescie czy na trasach...

moja serena pali 11,5,a w zimie13,5 mam 1,6 16v z1993r.tak że za50zł przejeżdzam100km,wymieniłem sondę lambda i nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sereną jeżdżę od ok. trzech tygodni. Sprawdzam auto 2.3D...i... w mieście niestety 10l :/ . Styl jazdy...jeszcze na mnie nie trąbią. A jeździłem "przed chwilą" Passatem 1,9TD, gdzie za 50 zł. można było pojeździć.

Ten typ tak ma. Syrenki 2.3 nie lubią wysokich obrotów, nie uda Ci się zejść poniżej 8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość kruchy82

pytanko gdzie macie zainstalowane zbiorniczki z gazem bo mi zamontowali w srodku za ostatnia kanapa i jestem bardzo nie zadowolony bo nie moge rozłozyc sobie luzeczka w srodku :( i nici ze spania we 2-e bo jedna musi byc skulona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
pytanko gdzie macie zainstalowane zbiorniczki z gazem bo mi zamontowali w srodku za ostatnia kanapa i jestem bardzo nie zadowolony bo nie moge rozłozyc sobie luzeczka w srodku i nici ze spania we 2-e bo jedna musi byc skulona
mam tak samo :D pewnie masz butle owalna 30L albo cos takiego;) ja mam za lewym siedzeniem i tez sie nie da go do konca rozlozyc ale walic to byle tanio sie jezdzi ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bagażnik wolny. Butle mam natomiast pod podłogą, pod zderzakiem tylko troszkę głębiej. Wlew także mam schowany pod spodem a nie widoczny w zderzaku. Takiego juz kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tłumik jest normalny. Jest tam dość dużo miejsca, aby mała butla się zmieściła. U mnie 36l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chce zamontować butle za tylnym mostem ale najpierw muszę przenieść tłumik w miejsce gdzie normalnie jest katalizator<u mnie jest strumienica>.Andrzej330 wrzuć proszę zjęcia jak masz u siebie zamontowaną butle i tłumik. Dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę:

Działają znowu.

 

http://www.fotosik.p...f16322a84d.htmlhttp://www.fotosik.p...7f73764ce3.html

Edytowane przez Andrzej330
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...