Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Ile Wam palą Sereny


Gość czopochrup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czopochrup

no i co klamiesz masz zmodyfikowany tlumik nie masz katalizatora ;> w jego miejscu masz tlumik a w miejscu tlumika masz butle ;) moj fater tak nie chcial... bo trza wyciac kata kupic tlumik itp itd nie oplacaloby sie... imo ta butla moze dostac po d*pie jak zachaczysz tylem ;x o cos... :D ale pomysl niezly w sumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej330 dzięki za zdjęcia zrobie tak samo jak Ty masz w swojej syrence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Mam katalizator. Nie znam oryginalnego rozkładu układu wydechowego, ale wygląda mi na fabryczny układ. Jeśli ktoś by coś przerabiał byłoby widać. Kupiłem go z 4 miesięcznym gazem, więc byłoby widać. Albo jeszcze jedno wyjście. Poprzedni właściciel, ten z Niemiec wymieniał układ wydechowy i tak mu zrobili i to w serwisie, bo był cały czas serwisowany.

Podeślij mi zdjęcia swojego układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

jak jutro niezapomne to zrobiefotki... ja mam tam gdzie ty masz btle - TLUMIK taki duuuuuuuuzy i mam z tego co widze 2 elementy pzypomin. katalizatory 1 na bank jest katem a 2gi wyglada jak kat ale nie wiem czy jest nim na pewno... :) mam jak bonzo wydech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaca2206

U mnie tłumik końcowy znajduje się tam gdzie jest butla u Andrzeja330,ale

pomysł bardzo mi się podoba i warto zmodyfikować wydech i mieć tyle samo miejsca w aucie dlatego jeszcze jeżdżę tylko na benzynie bo jak zobaczyłem butle u czopochrupa to odechciało mi się gazu,ale teraz to całkiem co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jutro niezapomne to zrobiefotki... ja mam tam gdzie ty masz btle - TLUMIK taki duuuuuuuuzy i mam z tego co widze 2 elementy pzypomin. katalizatory 1 na bank jest katem a 2gi wyglada jak kat ale nie wiem czy jest nim na pewno... :) mam jak bonzo wydech ;)

Dziwne, bo jest w Serence 1.6 (nie wiem jak w innych) jest 1 katalizator i jeden tłumik. Co do montażu to zaczyna mnie to zastanawiać. Muszę dokładnie się przyjrzeć wydechowi. Tak jak pisałem nie ma tam śladów przeróbki (być może jest to montaż fabryczny).

Spójrz:

http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_s...e=1.6&fuel=

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia, szczególnie pokaż miejsca mocowań (podwieszenia)wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalnie w serenie1,6 żeczywiście jest jeden katalizator i jeden duży poprzecznie ułożony tłumik.Andrzej330 w Twojej serenie ktoś ładnie przerobił wydech i żeczywiście może wyglądać jak fabryczny.W podwoziu sereny jest dużo otworó do których można przykręcić mocowania wydechu.Całość masz spoko lać gaz i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robię.

Hieronim może Ty zrobisz parę zdjęć wydechu. Chciałbym zobaczyć jak to jest w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...2f81f4a124135f0 w tym temacie jest spodek Bonza moja wyglada tak samo tylko ze ja mam tlumik bez 2 rur z tylu :D hyh i to mam tak pordzewaly ze szok :D zostala tylko ostatnia powloka pod ktora jest juz siatka tlumiaca jak sie stoi dluzej to woda ktora sie w nim zbiera poprostu sobie kapie bo jest dziurawy ale nie pracuje glosniej :) narazie :D:D:D:D:>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonzo ma inne zawieszenie i chyba 2.0. Tam jest trochę inaczej patrz:

http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_s...mp;model=serena

Dlatego dalej chciałbym zobaczyć Twój wydech. Zrób parę zdjęć całego wraz z miejscami mocowań. Jeśli możesz oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

ok dzis pojde i zrobie bo mam akurat auto pod domem na co dzien parkujemy na 2gim koncu miasta bo ojciec ma auto firmowe pod domem i ja sarne widze w dni wolne albo weekendy;) zara sie zbiore do garazu i zrobie foty:>

 

 

//prosz oto moj tlumiczek xD

 

http://www.czopochrup.republika.pl/tlumik ;p i sie nie smiac d; hyhy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mi chodziło. To chciałem zobaczyć. Teraz kto mi powie, co to jest to za katalizatorem, przypominające jak twierdzi Czopochrup katalizator, bo ja nie mam pojęcia. We wszystkich katalogach katalizatorów i tłumików które znam coś takiego nie występuje.

 

[ Dodano: Pon 18 Cze, 2007 20:11 ]

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zakładałem gaz sekwencyjny do mojej Serenki z silnikiem 2,0 i butlę mam całkiem z tyłu za ostatnimi siedzeniami. Siedzenia idzie złożyć pomimo,, że butla troszeczkę przeszkadza. Jest git. Odnośnie spalania to po założeniu sekwencji na 176 km z czego z połowa to jazda w mieście na światłach spalił 23 l gazu. Wyszło mi 13 l na 100km. Zobaczymy co będzie dalej. Na benzynie nie jeżdżę tylko tyle co odpalam i po 2-3 km załącza się gaz. Z gazu na razie jestem zadowolony zobaczymy co będzie dalej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie na temat tłumika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ODGRZEWAM KOTLETA

 

OJJJ STARY KOTLET

 

Moja Serena w mrozie(-6 C) paliła w trasie 10 l na 100 km , ogrzewanie na maksa w sumie nic dziwnego bo w końcu wyszło 700 km na 60 l paliwa troche jeżdziłem po miastach. A ja mam w moim aucie wydech z dwoma katalizatorami pierwszy zaraz za sondą lamda i drugi przed dużym poprzecznym tłumikiem. Jak byłem w warsztacie to się dwóch mechaników nad tym zastanawiało po co dwa katalizatory i w końcu stwierdzili że auto gdzieś na Europe było robione. A ja czasem mam wrażenie że ten pierwszy katalizator to muli silnik bo pewnie nie był wymieniany od nowości, bo inaczej auto jedzie jak jest słabo rozgrzany a zaczyna mulić po przejchaniu około 100 km, czyli jak już ma dawno równowage termiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem padniętą sondę to spalanie na poziomie 9 - 9.5 l /100 pb .

Po wymianie wzrosło o ok 1.5 l :029:

może silnik czopochrupa ma tak wysoką emisje spalin że niemcy dołożyli mu drugi katalizator

Dołożenie lub zmiana na nowocześniejszy katalizator powoduje u nich poprawę normy emisji spalin , a co za tym idzie mniejsze opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

o ale ktos odgrzal topica lol... mowiac o wydechu.. moj stracil juz wszytkie powloki ochronne... jedynie co zostalo to blacha samego tlumika ktora jest tak podziurawiona ze tlumik moze sie rozleciec w kazdej chwili ale co najlepsze auto nie dziala nawet o 1 decybel glosniej lol :F tera sie trza zastanawaic jak auto przejdzie przeglad z tym tlumikiem hyhyhy :D chociaz to raczej nie bedzie problem:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość stivo123
A ja mam bagażnik wolny. Butle mam natomiast pod podłogą, pod zderzakiem tylko troszkę głębiej. Wlew także mam schowany pod spodem a nie widoczny w zderzaku. Takiego juz kupiłem.

 

Witam, niestety fotki zamieszczone wczesniej przez ciebie sie nie otwieraja

jezeli mozna to prosze o ich ponowne wrzucenie. Właśnie stałem sie posiadaczem Sereny

i przy zagazowaniu które jest w planach jest to bardzo ciekawe rozwiazanie.

 

A tak przy okazji, poniewaz tłumik w serenie jest wielkosci sporej beczki, zastanawialem sie nad zamontowaniem tłumika z primery z bliźniaczym silnikiem,

czytałem ze niektórzy stosowali rozne zamienniki, jednak nie chce aby był głosniejszy od seryjnego.Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety fotki zamieszczone wczesniej przez ciebie sie nie otwieraja

jezeli mozna to prosze o ich ponowne wrzucenie. Właśnie stałem sie posiadaczem Sereny

i przy zagazowaniu które jest w planach jest to bardzo ciekawe rozwiazanie.

A tak przy okazji, poniewaz tłumik w serenie jest wielkosci sporej beczki, zastanawialem sie nad zamontowaniem tłumika z primery z bliźniaczym silnikiem,

czytałem ze niektórzy stosowali rozne zamienniki, jednak nie chce aby był głosniejszy od seryjnego.Co o tym sądzicie?

Fotki ponownie działają.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany wydechu. Tłumik kilka razy już spawany i trochę już brzęczy, szczególnie zimny. Kat jeszcze działa. Muszę znaleźć dobry warsztat, aby odpowiednio dobrał mi wydech. A w moich stronach nie jest to łatwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Muszę znaleźć dobry warsztat, aby odpowiednio dobrał mi wydech. A w moich stronach nie jest to łatwa sprawa.
nortauto wydech do serenty 350 zl [rok temu] ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę znaleźć dobry warsztat, aby odpowiednio dobrał mi wydech. A w moich stronach nie jest to łatwa sprawa.
nortauto wydech do serenty 350 zl [rok temu] ;)

Nie zapominaj, że wydech (a dokładnie tłumik i rury) mam przerobiony. Trzeba tam wstawić coś odpowiedniego, aby nie był głośny, nie pierdział czy strzelał zarówno na benzynie i gazie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...