Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Ile Wam palą Sereny


Gość czopochrup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stivo123

Dzieki za fotki. Praktyczne rozwiazanie.

 

Sprawdziłem u siebie i mimo ze mam 98r prod z silnikiem 1.6 to wydech mam taki jak do 2.0 tzn. katalizator, mały tłumik srodkowy i ta beczke na koncu. Czyli ktos juz tam grzebał.

 

Przejade sie do jakiegos zakladu i zobacze od czego tlumik mi doradza, zeby zmiescił sie tak jak u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0D wczoraj przy jeździe mieszanej pół na pół miasto trasa zrobiłem 140 km na 10,5 litra Ropy. Wynik całkiem całkiem ale nie przekroczyłem nawet 80km/h ogólnie stwierdzam że Diselki palą przy normalnej jeździe troszkę dużo a jak tam wasze ropniaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio 8l/100 km. Tylko krótkie odcinki (do 5-10 km) i miasto.

 

[ Dodano: Pon 04 Lut, 2008 15:14 ]

I nie wydaje mi się to dużo zważywszy na masę auta i słabiutki silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moja Serenka Pali (stosuję metodę pomiaru od pełnego zbirnika do pustego)

Gaz - przy jeżdzie w trasie 90 km/h 11,5 litrów przy 120km/h 12,5 litrów,a przy 140km/h pali 14,5 litra

Sprawdzałem też czy dane serwisowe zużycia benzyny pokrywają się z moimi obserwacjami. I tak jak pałowałem się na autostradzie jadąc 85 do 90 km/h faktcznie wyszło 8,5 litra benzyny, jak jechałem ponad 130 wyszło 13 litrów.

 

Generalnie nie jestem zadowolony ze zużycia paliwa w tym samochodzie. Jak ktoś ma pomysł na zmniejszenie chętnie posłucham. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Generalnie nie jestem zadowolony ze zużycia paliwa w tym samochodzie. Jak ktoś ma pomysł na zmniejszenie chętnie posłucham.
kupic sobie malucha :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć wolniej :D

Można też od czasu do czasu popchać :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, ale te pomysły juz przerabiałem

- miałem malucha który zamiast jeździć - ciagle był w naprawie

- wolna jazda jest nibezpieczna bo mozna zasnąć, a poza tym policja najczęściej łapała mnie za prędkość własnie wtedy gdy byłem zmęczony i jechałem naprawdę wolno (ale i tak szybciej niz pozwalały na to ograniczenia ruchu drogowego)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Nissan serena 2.3D 1997 ...

 

w mieście przy spokojnej (normalnej dla sarenki) jeździe 10l (Warszawa) i raczej nie zejdzie nic w dół

 

przy 110-120 na autostradzie 9-10l

przy 100-110 na autostradzie 8-9l

 

mój absolutny rekord max 90 na autostradzie, delikatne przyspieszanie, bez świateł i z górki na luzie, w większości za ciężarówką - 6,25l na 100

 

przez kilka miesięcy dojeżdżałem do pracy autostradą 50km w jedną stronę więc wszystkie możliwe sposoby obniżania spalania przerobiłem i nigdy nie udało mi się zejść poniżej tych 6,25 choć wynik udało mi się kilka razy powtórzyć,

 

z pełnym obciążeniem i wielką 2 osiową przyczepką cały czas z nogą w podłodze - przejechałem 450km po autostradach (w niemczech) i średnie spalanie między 16-17l na 100km

 

t82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Spalanie w mojej Serenie spadło o około 1 do 1,5 litra. Czy coś kręciłem przy silniku ? Przez ostatnie 100 tys km nie robiłem absolutnie żadnyh regulacji w silniku. Powodem spadku zuzycia paliwa była wymiana opon ze wzmacnianych na zwykłe. Spróbujcie sprawdzić czy w waszych autkach też zachodzi taka zależność po wymienie opon i napiszcie na forum o swoich doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie dokładnie dałeś opony, ja się właśnie przymierzam do zakupu opon i felg.

podaj też wymiary, z góry dzięki.

 

Pierwotnie miałem Klebery wzmacniane 175/80R14. Teraz założyłem zwykłe opony na przód Goodyear GT3, na tył Pneumanty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zenas z-1

moja syrenka 2.3 D po założeniu magnesów neodymowych w ub.r. pali mniej o około 0,5l na 100km a przy tym lepiej przyspiesza choć nie jest to ferrari ,zimą w te mrozy paliła aż miło , najwięcej spaliła mi to około 10,5 l na 100km,a tak normalnie nie przekracza 8l,tylko trzeba pamiętac o wymianie filtrów ,no i hamulce nie mogą blokować :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

co roku robie trasę Starachowice - Szczecin- Pobierowo - Starachowice ( wakacje) 2 os dorosłe , 2 dzieci i sporo badziewia w bagażniku w zeszłym roku przejechałem 1880 km średnie spalanie to ok. ....13 litrów ( obciążenie , autostrada Łódź-Poznań 110 - 140 km/h)

w tym roku w ta sama trasa takie samo obciężenie -no nie do końca .....przytyłem 2 kg:( zrobiłem 2013 km na wakacje grzałem 120-140 km/h spalił mi ok 13 litrów ( podobnie do roku 2009) ale wracając wcale mi się nie spieszyło jechałem sobie tak do 100 km/h ale w większości to 80 - 90km/h i jakie było moje zdziwienie gdy wskazówka paliwa "zawiesiła się" i baaaaaaaardzo wolnao opadała ----średnia spalania ok. 9 litrów !!!!!!!!!!!!!!!

Niestety bardzo często ( a praktycznie zawsze) się spieszę tak więc osiągnięcie takiego wyniku jest realne ale mało praktyczne.

Zawsze jak ktoś się dziwi na widok mojej Serenki i pyta się jaki ma silnik ile koni i jakie spalanie to odpowiadam 1.6 -16 V , 97 koni a pali ile tylko zdąży...... oczywiście mowa litrach benzyny..

Edytowane przez Koskimakokoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy te auta tyle palą czy coś nie tak jest w ojej syrenie podpowiedzcie jestem nowym użytkownikiem starej sereny z 97 r ile palą wasze na benzynie jazda po mieście a może założyć LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mis oszczędności, to one nie są niestety. Generalnie, to te auta nie lubią "ciężkich butów". Tu

http://forum.nissank...am-pala-serenki poczytaj sobie i porównaj.

Ja mało moją jeździłem, bo... dużo paliła :D - drugim moim dieslem znacznie lepiej wychodzi. Jak jechałem na wakacje to do 100...120 km/h mieściłem się w 10l. Jak przyśpieszałem, to widać jak wskazówka szybko opada (6 osób, klima i full bagażu). Tej zimy w trasie do 70 km/h przekroczyło 10 i to się zrobiło mało zabawne. Teraz jak się zrobiło ciepło już pali w miarę przyzwoicie (na razie na oko).

Ja podejrzewałem sondę labda, ale spaliny na badaniu technicznym wyszły super, więc raczej odpada.

Zajrzyj do filtra powietrza (pod fotelem kierowny), jeśli jest brudny to wymień, albo przynajmień wytrzep liście/odkurz go ;).

Aby coś więcej powiedzieć musisz napisać w jakich warunkach wyszło te 14 litrów - jeśli tylko miasto i lubisz sobie depnąć (zwłaszca jak zimny i ssanie włączone), to chyba może być realne.

 

[edit]

JA chyba sobie kupię interfejs diagnostyczny CONSULT http://forum.nissank...post__p__780509 - może z niego co ciekawego wyczytam.

P.S.

Z grubsza możesz odczytać czy nie ma błędów w sterowniku - po włączeniu zapłony zwiera się 2 kabelki w złączy diagnostycznym (u mnie zielone) i ma "wymrugać" kod 55 (brak błędów). W załączeniu masz opis wygrzebany gdzieś na tym forum.

 

[edit 2]

Kupiłem http://www.allegromat.pl/aukcja106066 - zobaczymy, co wyczytam w mojej nysce.

081_Autodiagnostyka_elektroniki_silnika_SR20_GA16_GA14.pdf

Edytowane przez Markoni Rzeszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość petr1975

Cześć

Mis oszczędności, to one nie są niestety. Generalnie, to te auta nie lubią "ciężkich butów". Tu

http://forum.nissank...am-pala-serenki poczytaj sobie i porównaj.

Ja mało moją jeździłem, bo... dużo paliła :D - drugim moim dieslem znacznie lepiej wychodzi. Jak jechałem na wakacje to do 100...120 km/h mieściłem się w 10l. Jak przyśpieszałem, to widać jak wskazówka szybko opada (6 osób, klima i full bagażu). Tej zimy w trasie do 70 km/h przekroczyło 10 i to się zrobiło mało zabawne. Teraz jak się zrobiło ciepło już pali w miarę przyzwoicie (na razie na oko).

Ja podejrzewałem sondę labda, ale spaliny na badaniu technicznym wyszły super, więc raczej odpada.

Zajrzyj do filtra powietrza (pod fotelem kierowny), jeśli jest brudny to wymień, albo przynajmień wytrzep liście/odkurz go ;).

Aby coś więcej powiedzieć musisz napisać w jakich warunkach wyszło te 14 litrów - jeśli tylko miasto i lubisz sobie depnąć (zwłaszca jak zimny i ssanie włączone), to chyba może być realne.

 

[edit]

JA chyba sobie kupię interfejs diagnostyczny CONSULT http://forum.nissank...post__p__780509 - może z niego co ciekawego wyczytam.

P.S.

Z grubsza możesz odczytać czy nie ma błędów w sterowniku - po włączeniu zapłony zwiera się 2 kabelki w złączy diagnostycznym (u mnie zielone) i ma "wymrugać" kod 55 (brak błędów). W załączeniu masz opis wygrzebany gdzieś na tym forum.

 

[edit 2]

Kupiłem http://www.allegromat.pl/aukcja106066 - zobaczymy, co wyczytam w mojej nysce.

Witam!Obecnie jestem Serenka 1,6 w Holandii i na trasie 1300 km w 6 osob i ze 200 kg bagazu przy predkosci ok 120 w 10 litrach sie zmiescila.

Edytowane przez petr1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wlałem 50 litrów Pb95 na Shellu tej nowej niby , śmierdzi jakoś nie benzyną i przejechałem po mieście 600 km,dodam, że ganiam ostatnio po dwa razy z Prawobrzeża na Pogodno w ciągu dnia rano i popołudniu. Czasem uda się przejechać płynnie czasem stoje w korkach niewielkich. Więc było by poniżej 10 l na 100 km. Producent podaje że Serena 1,6 w cyklu miejskim pali 14,5 na 100km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50/600 x 100 = 8,33 l/100km - na miasto to wynik wręcz nierealny - tylko pozazdrościć! Może ta z Shela jednak trochę lepsza - to ma swoje znaczenie. Mnie to tyle wyjdzie chyba w trasie - jak wleje do pełna (niebawem) to zobaczę ile wyszło. Fakt, nie zmieniałem kabli, świec, nie zaglądałem do kopułki, bo pali na tyk, ale chyba trzeba będzie odżałować kasy i zakupuć. Z zakupionego interefejsu nic złego nie wyczytałem, pewnie kiedyś dokładniej przestudiuję te parametry (sonda chodziła gdzieć w zakresie 0V - 0,8V - chyba powinna trochę "wyżej").

 

[edit]

Po zatankowaniu do pełna wyszło mi 8,5 l/100 - praktycznie wszystko trasa i nieduże prędkości, do 100 km/h, więc też nie rewelacja, choć na upartego może być.

Edytowane przez Markoni Rzeszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałeś Sereny nie lubią buta, bo do tego się zresztą nie nadają. Spokojną jazdą można mieć takie spalanie. Co jeszcze , widzę że lepiej pracuje na Vervie na zbiorniku można zrobić około 900 km. No i pora jest ważna, zimą palą jak Star 660, ale latem spacerową jazdą na zbiorniku przejechałem z Krakowa do Szczecina przez Czestochowe. Oczywiście omijałem autostrady bo tam można obserwować jak strzałka opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...