Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawigacja jest bardzo dobrym rozwiązaniem gdy wybieramy się do nieznanego miasta lub gdy zaskakuje nas w trasie korek i musimy lub chcemy znaleźć jakiś objazd. Nowsze nawigacje (a mam nadzieję taką ostatnio nabyłem :)) mogą radiowo odebrać informacje o utrudnieniach na trasie. Wolę nawigację od CB. Zdecydowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak TMC. U mnie na śląsku - podbeskidziu całkiem sprawnie - i to bez podłączonej zewnętrznej anteny - która ponoć jeszcze bardziej zwiększa obszar informowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Beckera, który ma dodatkową antenę TMC. Nie używałem jej wcześniej, bo u nas nie było tej usługi.Muszę ją przy okazji wypróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę panowie że shell wykonał dobrą robotę,trzeba jeszcze przetestować tą zupę w wyższych prędkościach co by się nie okazało że powyżej 120 doi więcej niż fabryka pozwala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa,ja nie mówię o sportach extremalnych dla silnika 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tez używać YANOSIKa, zwłaszcza, gdy miasto zakorkowane i nie wiadomo którędy najszybciej.

 

co do antyradarów, jak wcześniej mówiono/pisano notkami jeżdżą stateczni ojcowie wielodzietnych rodzin, lub dziadkowie (z fantazją afkoz), a oni zazwyczaj nie przekraczają prędkości i nie lamią przepisów ruchu drogowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej 120? chyba powyżej 170 :D

ile wycisnąłeś ze swego egzemplarza? mnie udało się parę razy dojść do licznikowych 190 -(oczywiście mam na myśli note - Drakulą nie udałoby się pewnie przekroczyć 160 :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tez używać YANOSIKa, zwłaszcza, gdy miasto zakorkowane i nie wiadomo którędy najszybciej.

 

co do antyradarów, jak wcześniej mówiono/pisano notkami jeżdżą stateczni ojcowie wielodzietnych rodzin, lub dziadkowie (z fantazją afkoz), a oni zazwyczaj nie przekraczają prędkości i nie lamią przepisów ruchu drogowego :)

No jak go spotkam to mu oko podbiję! :D A wcześniej umówię go do dentysty! :D

Dar,ja swoim juz lecialem prawie 170! i to na równym!

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wycisnąłeś ze swego egzemplarza? mnie udało się parę razy dojść do licznikowych 190 -(oczywiście mam na myśli note - Drakulą nie udałoby się pewnie przekroczyć 160 :rofl:

 

190 chyba już jechałem.... ale nie bardzo mam aż tak bujną fantazję.... 170 km/h to raczej regularnie mogę :) tzn o ile mogę (no... w PL nie mogę ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak prawdą jest,że w sprzyjających warunkach z notka 1,6 da się wycisnąć prawie 200 km/h :rofl: przynajmniej licznikowo

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graphia,ale ja mówiłem o 1.4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar,ja swoim juz lecialem prawie 170! i to na równym!

 

A dlaczego nie? Mój 1,4 nawet odrobinkę przekroczył 170 km/h (według prędkościomierza czyli w rzeczywistości było pewnie mniej. Za to po równym) i nawet nie było pedału w podłodze (ale i tak gdyby docisnąć do końca, więcej raczej by nie pojechał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysłowość ludu zza Buga - gdy chodzi o tuning - nie zna granic

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tempomatu w Note, ale kolega z pracy ma dokładnie taki sam model, ale z lepszym wyposażeniem (rok młodszy) i posiada owy bajer. Czy to prawda, że max prędkość jaką można ustawić w tempomacie to 148km/h? Pokonuje dłuższe trasy i nie raz korzysta z tempomatu i za każdym razem max. 148km/h. Ja nawet z taką szybkością nie sunąłem chyba Nissanem, ale widać da się. Mało tego...nie używając tempomatu osiągnął prędkość 170km/h i ponoć jeszcze zapas miejsca pod pedałem gazu miał. ;) Szybkie te nasze bryczki...A chyba prędkość max. to 165km/h-z tego co pamiętam. Aha...Przy prędkości ok. 170km/h na włączonej klimie komputer pokazywał mu spalanie ok. 9,0-9,5 l/100 km. Nie litrażował go na stacji...jedynie wskazanie komputera takie liczby mu pokazywało-sporo, ale jak chciał szybko się przemieścić to coś za coś. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania red,a , co do prędkości max.tempomatu tak jest napewno w modelach nissana-micra,note,tiida,QQ i napewno w hondzie civic.Prędkość jaką można ustawic na tempomacie,jest procentowo niższa od mksymalnej(tiida np.ok175km/h,QQ-173KM/h ,przy silnikach 1.6. O innych autach się nie wypowiem,bo nie wiem.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy o oszczędzaniu benzyny a ja na odwrót - wspaniały motoryzacyjny łikent.

Wczoraj trening na autodromie, a dziś polatałem po salmopolu, z bananem na twarzy, jak dzieciak po komuni :)

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na salmopolu dobry asfalt... a na kubalonkę też dobry - i serpentyny jakby hm.... ciut dynamiczniejsze :) ile Ci spalił? o ile w ogóle istnieje taka cyfra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem nieźle na 200 dzisiejszych kilometrach, 10,6l Pb98, z tym, że naprawdę gaz był mocno grany.

Podjazd od strony wisły to chyba ze 3-4 łykanie pod górę (TDI, TDCI), zjazd trochę zamuła za motorem - niedokręcona 2 na winklach, a w drodze powrotnej ciąłem się z bwm, aż mnie odcinka na 2 złapała, bo przegapiłem świecącego shiftlighta :)

Co by nie mówić o spalaniu, jednego co nie znosi renuar, to korki, gdzie spalanie rośnie momentalnie w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...