Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś w tedy ile zassał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam komputera, jedynie termometr, zegarek i liczniki :) ale przypuszczam, ze więcej niż 5l/100km

Bardzo delikatnie powiedziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 185 silnik 1,4? - stawiam na jakieś 16-17 na sto

 

To pewnie zależy też od kierunku wiatru. Przeciwny wiatr - ok 20l/100 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 185 silnik 1,4? - stawiam na jakieś 16-17 na sto

Może trochę mniej ;). Gdzieś sprawdzali Skodę Fabię 1.2 - przy 180 spalała 16 l/100. Note 1.4 pewnie spali ciut mniej ;).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zależy też od kierunku wiatru. Przeciwny wiatr - ok 20l/100 km :)

przy 185 zawsze będziesz miał przeciwny wiatr i to całkiem spory :dribble:

 

Może trochę mniej ;). Gdzieś sprawdzali Skodę Fabię 1.2 - przy 180 spalała 16 l/100. Note 1.4 pewnie spali ciut mniej ;).

mówiłem o 185 - czyli o 5 więcej - przy takiej prędkości kilka km/h robi sporą róznicę

a może ktoś sprawdzi i rozwieje nasze wątpliwości? - "-kto ten dzielny? kto się zgłasza?-"( jak napisał pan Kornel Makuszyński ) :)

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej - zupełnie nie opłaca się szybka jazda takimi samochodami :) Nie do tego zostały stworzone i nie czują się najlepiej przy takich prędkościach - podobnie z resztą jak i ich kierowcy - przypuszczam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Rambo :D

Jak się tak śmiejemy to powiem wam jaki numer odstawiłem cienkolem na autobanie w niemczech w 96 roku :D

Wracałem z Paddeborn i na autobanie był remont,dwa pasy oddzielone słupkami,ten którym ja się poruszałem przylegał do ścisny skalnej i nie miał więcej jak 1.5m szerokości.Prawy miał słuszne wymiary,ale cóż dla polaka jazda w szeregu to jakaś głupota! :D

Odwaliłem lewoskręt i hulaj dusza 130 momentami ,pomiędzy skałami i słupkami,a co!? nie da się!? dało!I tak jak Rambo pisał odstawił Z-kę,ja miałem frajdę bo zostawiałem za sobą porszaki ,audice,i inne wymysły kapitalistycznych imperialistów :D

Żona mi później mówiła że mieli bardzo dziwne miny.Ale to nic!,po kilku kilometrach remont się kończył i trzeba było zająć grzecznie prawy pas,i teraz kilkoro z nich co mnie mijali hamowali (ja dalej miałem 130..to było wszystko co mogłem wydusić).i przyglądali się :D ,ale nie wiem czy na mnie czy na moją MASZYNĘ! :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę też lubisz wyzwania. Pamiętam jak kiedyś wziąłem od ojca Ładę Samarę i pojechałem w taką typowo leśną drogę (dwa tory dla dwóch kół a po środku niska trawa) i rozpędziłem się do ok 100km/h, wziąłem może trzy cztery zakręty z tą prędkością i tuż za następnym zakrętem wpadłem w dziurę po kałuży - wracałem już grzecznie a przy pierwszym skrzyżowaniu okazało się że na tej dziurze przełamałem dwa przewody hamulcowe :) Już nawet nie pamiętam co tam naściemniałem ojcu - ale chyba uwierzył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łada 2107 kochana maszyna,droga ze Swinoujścia.W okolicach Zielonej Góry puściłem się bocznymi drogami,trafiłem na wspaniałą równą drogę,przejazd przez jakiś stary żelazny most i...na środku mostu poprzeczny garb,nie oznakowany ,szerokości ok1m wysokości nie wspomnę ale była na tyle słuszna że przy prędkości ok 140 wyleciałem w powietrze z rodzinką na pokładzie.Przyziemienie było nieziemskie jak Apollo :D na szczęście to bliskie spotkanie z podłożem zakończyło się tylko zgnieceniem ostatniego tłumika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zawsze jest łatwo- jak miałem favoritkę to max 155-160 km/h , a spalanie że HAJ ! Między Zakopanem, a Wrocławiem musiałem tankować, mimo, że miałem do pełna nalane. Poprzednie auto sprzedałem, bo min. spalanie 10-11/100... haha ameryka nie dla mnie jednak- Chrylser PT Cruiser. Więc wróciłem do Nissana- poprzednio Almera1.6 - to była moc jak na takie "dziadkowe" auto- do 100/h w 10 sek. Ale na autostradzie max 185 i tu była lipa :(. .Więc NOTE wypada zaskakująco -tylko 1.4, wygląd chińskiej ciężarówki i prawie 190/h .

Edytowane przez johnrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Też miałem Favoritkę. Leciała 160 km/h i to bez jakiegoś stresu że się rozpadnie :) To na Favoritce uczyłem się "bocznej jazdy" na śniegu - po rozpędzeniu Skody do ok 70-80 km/h hamulcem ręcznym i gwałtownym skrętem kierownicą zacinałem samochód w poślizg a potem to już jak najdłużej z lewego w prawy (od max do max kierownicą) aż do utracenia pędu (mimo dodawania gazu ;)). Tak tak... na lotnisku w Białymstoku była możliwość takiego pobawienia się samochodem na śniegu - pamiętam że po 20 minutowej zabawie w poślizgi miałem obolałe ręce (to jednak spory wysiłek fizyczny to kręcenie kierownicą) i całkowicie ośnieżone boczne szyby samochodu (przy czystej przedniej :)). Piękne czasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego były?

Teraz też są!I ręce mniej bolą bo jest wspomaganie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje temat strojenie naszych Notków na Euro 2012 pokarzcie jak udekorowaliście własne bryki :D

 

[od Moderatora: Pomysł ciekawy ale w temacie Hyde Park. Dlatego post ląduje tutaj a założony temat zastaje usunięty. Nie zmienia to jednak faktu, że wspieranie naszej reprezentacji to chwalebna sprawa. Jeżeli Wasze Notki są udekorowane, warto to pokazać, tyle tylko, że tutaj :) ]

post-54011-0-98472900-1339261368_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...