Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cisnienie w oponach Maxima


Gość Hero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Mam opony i felgi seryjne , 15ki , 205 , 65 . Zazwyczaj jeżdżę sam pustym autem . Po wielu eksperymentach na stałe mam tak : 2,3 atm. we wszystkich kołach , a w oponach siedzi gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość don_martinez
hmmm po 3.5 atmosfery ? Na jakich oponach ? :)

Ja mam na przodzie 2.5 atm... tyl 2.4

Opony Barum Bravuris 205/60 o ile pamietam...

 

Na naklejce w Amerykańcach ciśnienie nie jest podawane w atmosferach!!! Ostatnio uświadomili mnie o tym w serwisie opon. Te wartości podane we wklejce trzeba jakoś przeliczyć na atmosfery, u mnie przeliczyli tak że wyszło 2,3 z przodu i 2,5 z tyłu :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don martinez,

 

myślę żedokładnie odwrotnie: 2,5 z przodu i 2,3 z tyłu.

 

U mnie na naklejce w schowku jest 2,4 z przodu oraz 2,2 z tyłu przy obciążeniu do 3 osób (piktogram trzech ludzików :) Przy większym obciążeniu trzeba dać po dwie atm więcej.

 

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
don martinez,

 

myślę żedokładnie odwrotnie: 2,5 z przodu i 2,3 z tyłu.

 

U mnie na naklejce w schowku jest 2,4 z przodu oraz 2,2 z tyłu przy obciążeniu do 3 osób (piktogram trzech ludzików :) Przy większym obciążeniu trzeba dać po dwie atm więcej.

 

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

 

Nie będę bronił swojej racji jak niepodległości ale bierz pod uwagę różnice między wersjami USA i QX. Może w Stanach jest taki rozkład ciśnienia bo biorą pod uwagę masę przeciętnego pasażera siedzącego z tyłu? :D

A poza tym na takim rozkładzie ciśnień (2,3 przód i 2,5 tył) jeżdzi mi się zdecydowanie lepiej niż na standartowym 2,5/2,5

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...