Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Cisnienie w oponach Maxima

Guest Hero
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Hmmm no to specyfikacje nie przewiduje polskich nawierzchni :)

Testowo nadmuchalem do 3 atm, ale po dwoch dniach jazdy jak taczka zmniejszylem do 2,6 atm na przodzie i mam luzik...Tył 2,4 atm

• 1 year later...

mam 2.4, gdy jeżdzę sam, 2,7 gdy jest obciążony.

Guest karol

Mam opony i felgi seryjne , 15ki , 205 , 65 . Zazwyczaj jeżdżę sam pustym autem . Po wielu eksperymentach na stałe mam tak : 2,3 atm. we wszystkich kołach , a w oponach siedzi gaz :)

• 1 month later...

Ja ostatnio zmieniłem opony z 225/50/16 na 205/55/16 i mam ciśnienie 2,3 we wszystkich kołach. Komfort jazdy sie poprawił :D

• 3 months later...
hmmm po 3.5 atmosfery ? Na jakich oponach ? :)

Ja mam na przodzie 2.5 atm... tyl 2.4

Opony Barum Bravuris 205/60 o ile pamietam...

Na naklejce w Amerykańcach ciśnienie nie jest podawane w atmosferach!!! Ostatnio uświadomili mnie o tym w serwisie opon. Te wartości podane we wklejce trzeba jakoś przeliczyć na atmosfery, u mnie przeliczyli tak że wyszło 2,3 z przodu i 2,5 z tyłu :diabel:

don martinez,

myślę żedokładnie odwrotnie: 2,5 z przodu i 2,3 z tyłu.

U mnie na naklejce w schowku jest 2,4 z przodu oraz 2,2 z tyłu przy obciążeniu do 3 osób (piktogram trzech ludzików :) Przy większym obciążeniu trzeba dać po dwie atm więcej.

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

don martinez,

myślę żedokładnie odwrotnie: 2,5 z przodu i 2,3 z tyłu.

U mnie na naklejce w schowku jest 2,4 z przodu oraz 2,2 z tyłu przy obciążeniu do 3 osób (piktogram trzech ludzików :) Przy większym obciążeniu trzeba dać po dwie atm więcej.

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

Nie będę bronił swojej racji jak niepodległości ale bierz pod uwagę różnice między wersjami USA i QX. Może w Stanach jest taki rozkład ciśnienia bo biorą pod uwagę masę przeciętnego pasażera siedzącego z tyłu? :D

A poza tym na takim rozkładzie ciśnień (2,3 przód i 2,5 tył) jeżdzi mi się zdecydowanie lepiej niż na standartowym 2,5/2,5

Pozdrawiam