Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony do QQ


Gość Qashqai1.5dci
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, o oponach jest już cały wątek..., albo był...

Edytowane przez Mości
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem dobrze jest kupic oponę miękką np conti albo jeszcze lepiej - nokian - opony te świetnie zachowują się na suchej jak i mokrej nawierzchni ale przejedziesz na nich mniej kilosów niż na oponie twardej np na fuldzie. Opona twarda natomiast szybciej traci przyczepność podczas nagłego hamoania na mokrej nawierzchni ale jest oponą na większą ilość km. Jeździłem na wszystkich oponach które wymieniłem i bardzo polecam nokiana H lub V bierznik ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno odradzam chinole, szczególnie te tańsze

 

na osiedlu wiele ludu kupuje je nawet do całkiem świeżych samochodów

 

a w testach o ile na suchym dają radę, to jak się zrobi mokro to jest mega lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Qashqai1.5dci

A propos Nokiana H i V to z pewnością są to świetne opony ale żadna z nich nie występuje niestety w rozmiarze 215/60R17.

Myślę pomiędzy następującymi> Nokian HT SUV i Yokohama Geolandar HT-S G051? Macie jakieś doświadczenia z Yokohamą?

Edytowane przez Qashqai1.5dci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohamy to ogólnie dobre opony. Producent pozycjonowany jest jako wytwórca opon klasy premium. Co prawda nie jest to wyznacznikiem ale montowane są w niektórych modelach jako pierwsze wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sporo dobrych opinii o tych Yoko. Mam w Toyocie Geolandar IceTerrain 265/70R16 na zimę, super do terenowego samochodu.

 

Te HT/S są przez producenta pozycjonowane jako całoroczne, ale z pewnością na ubitym śniegu i lodzie będą gorsze od typowych zimówek. Robiłem porównanie testowo hamując zimą na osiedlowej drodze, Bridgestone HT/S vs. wspomniane Yokohama IT/S - z 30 km/h różnica była 3 metrów!

 

Jeśli nie zjeżdżasz często z twardego i nie lansujesz się na "terenowca" wziąłbym oponę letnią szosową, np. taką jak jest montowana oryginalnie. Na asfalcie będzie ciszej, taniej i bezpieczniej.

 

Nie wiem w jakiej cenie masz te opony, w oponeo.pl tajlandzkie Yoko G051 są po 540 pln/szt. a Conti PremiumContact2 z EU po 562 pln/szt. więc masz różnicę mniej niż 5%....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod ten wątek z prośbą o wyjaśnienie następującej sprawy:

O co chodzi Nissanowi kiedy podaje parametry opon:

18" 215/55 99V

17" 215/60 96H

16" 215/65 98H

 

Zmiana indeksu nośności z 99 na 96 to różnica 65 kg na jedno koło. Dopowiem tylko ze spoglądam właśnie na zimówki do QQ+2 i stąd moje rozterki.

 

Czy ze zmiana średnicy koła o jeden cal powoduje tak znacznie wpływa na parametry opon? Dodam że myśle o 17-krach które zastąpią fabrycznie 18-tki.

 

I jeszcze jedno: czy oznaczenie XL (extra load) jest przypisane tylko do indeksów 99 i wyższych czy występuje tez niżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do zakupu opon zimowych i zastanawiałem się nad Fulda Kristall Control HP ale widziałem jakiś test z zeszłego roku i wypadły bardzo słabo najgorzej ze wszystkich testowanych. Wygrała opona GoodYear Ultra Grip 8 i chyba się na nią zdecyduje. Mam nadzieje, że ta opona nie jest jakoś super głośna. Rozmiar to 215/65R16, może ktoś ma jeszcze inny typ w cenie ok 500PLN za sztukę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do zakupu opon zimowych i zastanawiałem się nad Fulda Kristall Control HP ale widziałem jakiś test z zeszłego roku i wypadły bardzo słabo najgorzej ze wszystkich testowanych. Wygrała opona GoodYear Ultra Grip 8 i chyba się na nią zdecyduje. Mam nadzieje, że ta opona nie jest jakoś super głośna. Rozmiar to 215/65R16, może ktoś ma jeszcze inny typ w cenie ok 500PLN za sztukę.

Pozdrawiam

 

Tutaj - możesz wybierać, http://www.oponeo.pl/wybierz-opony ja już dwie zimy przejeździłem na

Uniroyal MS Plus 66 215/65/R65 98 H - nie narzekam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam jeszcze więcej linków:) z tym, że taki link nie powie mi rzetelnej opinii na temat opony tak jak to zrobi osoba użytkująca oponę na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem UtraGrip 8 i jestem bardzo zadowolony. Nie hałasują, bardzo dobra przyczepność, przez zimę po 5kkm zoszło 0,5 mm bieżnika. W zeszłym roku zapłaciłem 452 pln za sztukę. Kupowałem w lipcu.

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do zakupu opon zimowych i zastanawiałem się nad Fulda Kristall Control HP ale widziałem jakiś test z zeszłego roku i wypadły bardzo słabo najgorzej ze wszystkich testowanych. Wygrała opona GoodYear Ultra Grip 8 i chyba się na nią zdecyduje. Mam nadzieje, że ta opona nie jest jakoś super głośna. Rozmiar to 215/65R16, może ktoś ma jeszcze inny typ w cenie ok 500PLN za sztukę. Pozdrawiam
A http://www.sklepopon.com/semperit-speed-grip-2,p-38775 Może to Ci będzie odpowiadało? Cena niska a te opony uzyskały niezłe oceny w tescie ADAC. A jak poszukasz na "opony.ceneo" to może znajdziesz taniej. Ja mam bardzo dobre doświadczenia z oponami "Michelin Alpin 4" z poprzedniej zimy, ale są niestety dość drogie.
Podepnę się pod ten wątek z prośbą o wyjaśnienie następującej sprawy: O co chodzi Nissanowi kiedy podaje parametry opon: 18" 215/55 99V 17" 215/60 96H 16" 215/65 98H Zmiana indeksu nośności z 99 na 96 to różnica 65 kg na jedno koło. Dopowiem tylko ze spoglądam właśnie na zimówki do QQ+2 i stąd moje rozterki. Czy ze zmiana średnicy koła o jeden cal powoduje tak znacznie wpływa na parametry opon? Dodam że myśle o 17-krach które zastąpią fabrycznie 18-tki. I jeszcze jedno: czy oznaczenie XL (extra load) jest przypisane tylko do indeksów 99 i wyższych czy występuje tez niżej.
Nośność opony związana jest bardziej z profilem niż ze średnicą, chociaż nie jest to regułą. Symbol XL oznacza zwiększoną - w stosunku do typowej dla danego rozmiaru i profilu - nośność i np dość często stosuje to firma NOKIAN. Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zmieniam na zimówki, założę na stalowe 16 i zapewne będą to opony Uniroyal MS PLUS 66 215/65R16 (waham się jeszcze między Fulda Kristall Control HP),uniroyale znalazłem za około 350 zł maja pozytywne opinie a taki niby lepszy ultragrip 8 najtaniej znalazłem za 450 zł, więc na komplecie 400 zł do przodu, pytanie czy warto przepłacać ?

i mam jeszcze pytanie, czy śruby, nakrętki z oryginalnych aluminiowych 17 cali będą pasowały do stalowych 16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze pytanie, czy śruby, nakrętki z oryginalnych aluminiowych 17 cali będą pasowały do stalowych 16 ?

róznice na pewno w samych srubach sa ale jak masz ori śruby i ori felgi stal/alu będzie pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalowe niestety nie ori, ale zobaczymy przy zakładaniu jak będzie.

a co samych opon czy ktoś ma jakieś opinie i może się podzielić ?

  • Uniroyal MS PLUS 66
  • Fulda KRISTALL CONTROL HP
  • Kleber KRISALP HP2

czy może jakieś zupełnie inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta cena minimum 490 zł :( a np te uniroyal 350 zł, czy warto tyle dołożyć ? różnica w jeździe na pewno będzie ale czy warta różnicy w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zacząłem się zastanawiać nad Uniroyal MS Plus 66 i cena spoko tak jak bym jedną felgę alu miał gratis. na stronie kupopony.pl jest fajny obrazek pokazujący ekonomie, efektywność hamowania i hałas. Nie wiem na ile to miarodajne ale te Uniroyalki niby lepiej hamują od Goodyera i Fuldy na mokrym, hałas podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie a 72dB to już jak odrzutowiec będą opony napitalać;) Uważam, że przy oponach to będzie niewielka różnica. Zazwyczaj po za oponami hałas jest generowany jeszcze z innych źródeł czy znowu się mylę?;)

 

Przeczytałem na stronie Dębicy o etykietowaniu opon jakie wchodzi, oczywiście to co napisał odnośnie hałasu JjS jest prawdą ale jest to dźwięk zmierzony z zewnątrz dla otoczenia i nic nie mówi o wpływie na komfort "dźwiękowy" wewnątrz pojazdu. Niemniej jeśli mam wybierać pomiędzy 2dB mniej a o dwie klasy lepsze zachowanie na mokrym to wybieram lepsze zachowanie na mokrym. Fulda wypada lepiej pod względem hałasu ale Uniroyal wypada lepiej pod względem mokrej nawierzchni i to nawet w stosunku do GoodYera Ultra Grip 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czy ktoś z Was używa na QQ opon Kormoran Gamma B2 215/55/R18 lub Kormoran Ultra High Performance 215/55/R18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę że temat martwy ale mam nadzieję że ktoś coś jednak odpowie. Ponieważ moje oryginalne Conti PremiumContact2 mają już 9 rok, dlatego przymierzam się do ich wymiany i mam lekki dylemat. Obecnie QQ robię dziennie 10-15km, także rozważam następujące opcje:

- zakup Kormoran Ultra High Performance 215/55/R18 >> opona budżetowa ale o "sportowym" charakterze, około 900zł

- zakup Hankook Ventus Prime3 215/55/R18 >> klasa średnia, świetne oceny, konkuruje nawet z oponami klasy premium, około 1800zł

- zakup całorocznej Yokohama Bluearth-4S Aw21 215/55/R18 >> nowość od Yokohamy, opona całoroczna 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), około 1500zł

W przypadku Kormorana i Hankook'a, dalej używałbym drugiego kompletu kół na oponach zimowych.

W co Waszym zdaniem warto zainwestować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...