Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

President Missouri - przedłużenie przewodu bez utraty jakości odbioru.


Gość bub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W najbliższym czasie planuję zmianę zestawu Alan 109 + Sirio ML145 na Presidenta Johnny III + Missouri. Jednak mam pewien problem. przewód antenowt ML 145 ma 6m i starcza mi dokładnie na styk. W aukcji Missouri znalazłem informację, że przewód ten ma jedynie 4m. I w zwiazku z tym mam pytanie: Czy istnieje mozliwość przedłużenia tego przewodu bez utraty jakości odbioru? Myslałem tylko nad wymianą samego radia ( ML-ka spisywała się dotychczas bez zarzutu) jednak przewód w starej antenie uległ powierzchownemu przetarciu i jest zaizolowany taśmą izolacyjną co pogorszyło nieco jakość odbioru. Samo radio też nie jest najgorsze jednak ciągła manualna regulacja szumów w różnym terenie (miasto/teren otwarty) doprowadza mnie do szału.

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy to normalne, że na starym zestawie przy włączeniu kilku odbiorników prądu ( wycieraczki, światła drogowe, spryskiwacze) pojawiają sie szumy? Czy idzie jakos temu zapobiec czy może jest to wina samej instalacji elektrycznej auta? Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W najbliższym czasie planuję zmianę zestawu Alan 109 + Sirio ML145 na Presidenta Johnny III + Missouri. Jednak mam pewien problem. przewód antenowt ML 145 ma 6m i starcza mi dokładnie na styk. W aukcji Missouri znalazłem informację, że przewód ten ma jedynie 4m. I w zwiazku z tym mam pytanie: Czy istnieje mozliwość przedłużenia tego przewodu bez utraty jakości odbioru? Myslałem tylko nad wymianą samego radia ( ML-ka spisywała się dotychczas bez zarzutu) jednak przewód w starej antenie uległ powierzchownemu przetarciu i jest zaizolowany taśmą izolacyjną co pogorszyło nieco jakość odbioru. Samo radio też nie jest najgorsze jednak ciągła manualna regulacja szumów w różnym terenie (miasto/teren otwarty) doprowadza mnie do szału.

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy to normalne, że na starym zestawie przy włączeniu kilku odbiorników prądu ( wycieraczki, światła drogowe, spryskiwacze) pojawiają sie szumy? Czy idzie jakos temu zapobiec czy może jest to wina samej instalacji elektrycznej auta? Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

Poprawne przedłużenie kabla antenowego wymaga zakupienia specjalnego kabla przedłużającego z końcówkami i połączenie z istniejącym przez tzw "beczkę". Trzeba pamiętać, że nie można przedłużać kabla o dowolną długość ale o długość będącą wielokrotnością długości fali. Zakłócenia od instalacji elektrycznej samochodu można spróbować wyeliminować poprzez wlutowanie filtra (koszt kilkunastu złotych - na Allegro) na kablu zasilającym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/samochodowy-filtr-przeciwzakloceniowy-do-cb-radio-i2472562862.html

Chodzi o taki filtr?

Długość fali dla ML145 wynosi 5/8 - w jaki sposób przeliczyć to na długosć kabla który mogę dołożyć?

Czy mogę po prostu wymienić cały kabel (np. wylutowując stary z podstawy magnetycznej)? jezeli tak to jaką długośc musiałby on mieć przy długości fali 5/8 ? Chodzi o długość powyżej 6m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...