Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] czujnik temperatury


Gość roberts-1975

Rekomendowane odpowiedzi

Gość roberts-1975

witam mam serene 1,6 szukam w nim czujnika temp ktory zalancza wentylator w chlodnicy jak i ten pod spodem

gotuje sie a nie wlanczaja sie wentylatory

prosze o rade nie mam schematu budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Masz w Serenie 1,6 wentylator pod silnikie ? Myślałem, że to mają tylko 2.0 ? :-)

Co do istrukcji, to luknij tu:

http://forum.nissank...ry/#entry859579

 

Wg mojej wiedzy:

- czujnik dla wentylatora pod silnikiem jest na górze "komory silnika", czyli pod osłoną lewarka (tak chyba zauważyłem kiedyś w instrukcji) i on będzie mierzył, czy w komorze silnika nie jest za gorąco - odkręcasz śrubkę pomiędzy fotelami, potem z czuciem podnosisz tył z zatrzasków do góry i na koniec wysuwasz osłonę do przodu.

- czyjnik do załączania wentylatora w chłodnicy jest gdzieś w bloku silnika (za to głowy nie dam!!)

- czujniki tylko dają sygnał, bo ostatecznie całością steruje komputer (tak wynika z instrukcji)

 

Szczerze polecam też przeczytać ze 2 x albo więcej ten wątek: http://forum.nissank...system-chodzcy/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a może uszkodzenie jest bardziej prozaiczne, np. nie łączy kostka przy wentylatorach (ja mam jeden i miejsce na drugi) na chłodnicy, albo coś innego w kabelkach ? Szkoda tak na oko wymieniać, a szczególnie, że ten mierzący temp w komorze silnika to może być sprawny (musiało by być naprawdę gorąco i postać w korku, aby była potrzeba jego włączenia). Ja np. nie mam tego wentylatora w ogóle i sądzę, że takich Serenek 1,6 jest znaczna większość - więc jego to bym sobie zostawił na deser.

Ten na chłodnicy natomiast owszem - jest bardzo ważny!

Same wentylatory sprawdziłeś ? Jak podasz prąd na kostkę z akumulatora, to powinien zakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jednak panowie czarny scenariusz sie sprawdzil

nowe czujniki wentylatory wszystkie trzy sie zalanczaja lecz dalej gotowal

rozebralem silnik okazalo sie ze uszczelka sie skonczyla na 1 cylindrze od rozrzadu

komplet uszczelek planowanie glowicy i sprawdzenie szczelnosci zaworow wymiana uszczelniaczy na zaworach koszt nie duzy

 

a propo ja nie mam czujunika temperatury w chlodnicy

 

witam wszystkich juz znam przyczyne jak rowniez juz zostala usunieta

byla peknieta glowica

po prawie 2 miesiacach poszukiwan dostalem caly silnik i juz go wymienilem teraz jezdzi sie super autko sie nie grzeje

dzieki wszystkim za podpowiedzi

 

to sa czesci pozostale po moim silnkiu 1,6 16v benzyna :

kolo pasowe 150zl ,wozek kompletny 200zl , lapa do pompy wspom. 30zl ,rura powietrza 50zl ,listwa wtryskowa 100zl ,blok silnika z walem i tlokami 400zl ,przepustnica z kolektorem ssacym 200zl ,zawor egr 80zl ,obudowa zegarow 80zl ,walki rozrzadu z zebatkami 350zl ,grill 80zl

 

komletne sprzeglo za 400zl

 

w razie pytan tel. 535771305 lub 663308820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...