Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzatory


Gość duni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna firmę GPD ,mam ofertę na amortyzatory tej firmy 185,00

za sztukę na tył gazowe do n-14 z podobno dożywotnią gwarancją,stąd moje pytanie czy jest to dobry zakup ?

duni n-14 zagazowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem tej firmy do golfa II i zauważyłem że są strasznie miękkie

na tył do swojego suniacza zalożyłem NK za 175 za szt i sprężyny od 1.6 z przodu. Wszyscy mówili że nie będą pasować a według mnie pięknie to chodzi tył sie podniósł o ok 10 cm i utwardził i przestało wynosić w ostrych zakrętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie proszę wszystkich posiadajacych takowe amortyzatory GPD lub NK w swoich bzykaczach 8) lub u znajomych o wypowiedzi, czy to jest dobre czy pada po 10 tys km :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie proszę wszystkich posiadajacych takowe amortyzatory GPD lub NK w swoich bzykaczach 8) lub u znajomych o wypowiedzi, czy to jest dobre czy pada po 10 tys km :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie tysiąc i puki co odpukać

Większy wpływ na trwałość amorka mają dobre osłony. Jak zmieniałem amorki 6 lat temu to z przodu założyłem od razu dobre osłony i jest ok a z tyłu nie i padł. Na uszkodzone osłony to i KYB nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, tez przerabiałem temat osłon, po zimie na podnośniku dopiero zauważyłem ,że sa popękane i od razy wymieniłem, ale teraz mojego dopadło i amortyzatory zaczynają sie sypać. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, tez przerabiałem temat osłon, po zimie na podnośniku dopiero zauważyłem ,że sa popękane i od razy wymieniłem, ale teraz mojego dopadło i amortyzatory zaczynają sie sypać. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginał do mojego KYB z abs kosztuje 570 a NK 175. można kupić olejowe tokiko lub parut za 350 ale to i tak drożej, a w sklepie za NK wołają prawie 300 więc znalazłem gości co ściągaja NK z niemiec i od nich kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Ananko
Czy ktoś zna firmę GPD ,mam ofertę na amortyzatory tej firmy 185,00

za sztukę na tył gazowe do n-14 z podobno dożywotnią gwarancją,stąd moje pytanie czy jest to dobry zakup ?

duni n-14 zagazowany

 

Mam założone w/w amotyzatory na tył i musze stwierdzic iż sa naprawde bardzo dobre.Jedyny kłopot to jest taki iż w górnej czesci gdzie przychodzi sróba nie maja wypiłowanego sfazowania.cieżko go przykrecic póżniej bo sie cały amortyzator póżniej kreci.Ale poza tym maja dobry wkład.Sa dosc twarde wiec mozna zakładac na przód i tył.Oczywiscie jak tu wczesniej ktos wspominał obowiązkowo wymienic osłony gumowe.http://www.nissanklub.pl/forum/templates/nissanklub/images/ranks/icon/icon8.gif

http://www.nissanklub.pl/forum/templates/n.../icon/icon8.gif

Ananko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietkas

Witam

W swoim sunku zamontowałem na tył zwykłe olejaki GPD. Jak narazie super się sprwują. Kupiłbym jakieś lepsze, ale ta cena. Za swoje płaciłem po 110pln za sztukę na Allegro.

Orginalne były Tokico olejaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego sunny w zeszłym roku kupiłem amorki na tył po 150 za szt. gazowe Dako niemieckie i nie narzekam. W sklepie w Kielcach

 

[ Dodano: Sro 10 Maj, 2006 18:31 ]

a i jeszcze okazuje się że mało sprzedawców orientuje się w temacie amortyzatorów ale pochodzilem po sklepach i myśle że dobrze trafiłem Alternatywa tańsza i wcale niegorsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pytałem się czy warto, teraz mogę odpowiedzieć ze naprawdę warto,zamontowałem przód i tył GPD gazowo-olejowe i zupełnie inna jazda .Na pewno nie są to ideały,ale mają super zaletę czyli cenę przód ,185 szt tył udało się kupić po95 szt i to nowe.Jak na mój gust mogłyby być trochę bardziej miękie chociaż wszyscy uważają że twardsze są lepsze.....

no cóż kwestia gustu

Pozdrawiam wszystkich Duni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Powiedzcie jak sprawują się amortyzatory firm no name czy innych GPD lub NK?

 

Muszę wymienić tył i nie wiem czy brać tą chińszczyznę czy np. KYB albo Sachsa. I jeszcze jeden mam dylemat: olej czy gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie czeka wymiana, i chyba nie bede sie pierdzielic, na tył kupiłem kiedys kayaby i sie wysrały po ~40kkm, wiec tym razem biore tanioche z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę mieć NK za 150/szt olejowe tylko nie wiem co to jest warte ewentualnie Sachs za 180 z kolei gazówki, a do KYB za cene 205zł jakoś ostatnio nie mam przekonania odkąd zobaczyłem w pewnej hurtowni stos druków z reklamacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam.

Po ok dwóch miesiącach od założenia puściły spawy i urwał się uchwyt do którego jest przykręcany drążek stabilizacyjny.

Poza tym samochód jakos dziwnie się zachowuje, jest trasznie miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. od niedawna mam Sunny n14 5HB i mam pytanie, co wartę są amortyzatory Tokico?? nie są drogie a japońskie. Co może mi powiedziec na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość dziubek2288

Witam ja mam GPD z tyłu i jest super.Założyłem z przodu i też narazie jest ok tylko ze od wymiany ściąga mi samochód na lewą strone ale to chyba trzeba ustawić zbierzność Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna firmę GPD ,mam ofertę na amortyzatory tej firmy 185,00

za sztukę na tył gazowe do n-14 z podobno dożywotnią gwarancją,stąd moje pytanie czy jest to dobry zakup ?

duni n-14 zagazowany

 

Ja założyłem w grudniu nowe olejowe GPD+odboje na tył do 100nx spisują się bardzo dobrze! 2szt 200zł + 60zł odboje! :)

 

Chociaż bym na nich przejechał tylko 10 000km to tak się opłaca bo moge kupić sobie drugi komplet i tak wyjdzie taniej jak za 2szt KYB! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam GPD z tyłu i jest super.Założyłem z przodu i też narazie jest ok tylko ze od wymiany ściąga mi samochód na lewą strone ale to chyba trzeba ustawić zbierzność Proszę o porady

dokladnie musisz ustawic zbieznosc i lekko mozna ustawic rowniez geometrie na amorkach

zawsze po wyjeciu kolumny trezba ustawic zbieznoc a nie mowiac juz po wstawieniu nowych amorow

ustaw to jak najpredzej bo zniszczysz opony sobie, koszt ok 30zl-50zl

pozdr

 

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 16:24 ]

mogę mieć NK za 150/szt olejowe tylko nie wiem co to jest warte ewentualnie Sachs za 180 z kolei gazówki, a do KYB za cene 205zł jakoś ostatnio nie mam przekonania odkąd zobaczyłem w pewnej hurtowni stos druków z reklamacjami

 

ja 2 lata temu zalozylem sachsy olejowe na tyl po ok 220 zl sztuka, bo byly najtansze ze wszystkich dostepnych, za KYB w edpolu chcieli 450zl sztuka !!

jak narazie do tej pory sa OK

na przod pozniej zalozylem 2 uzywane oryginalne amorki olejowe NISSAN, do tego wskoczylem na maszyne i wyszlo ze sa jak nowki prawie i maja to samo tlumienie :D

dalem za nie po 50zl sztuka

 

z tylu wymienilem sprezyny i odboje (kupilem w edpolu po 115 po znizce za sztuke sprezyny i odboje monroe za 70zl - bo pozatym mieli tylko z JC :/ )

 

powod wymiany byl taki ze tyl zaczal zamarzac zima :D

a przod jeden latal a drugi stukal jak wsciekly

i byly to Gabriele gazowo-olejowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziubek2288

Dzięki za odpowiedź - już w czwartek jestem umówiony na zbieżność (w Gdańsku to koszt 80 zł )aczkolwiek jak wymieniałem amorki to praktycznie drążki wcale były nie ruszane (amorek wyszedł bez ruszania innych podzespołów) ale wszyscy mówią że zbieżność zawsze trzeba ustawić po zmianie amorów.Mam nadzieje że to główny powód ściągania w lewo. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kilka razy wyciagalem amory nawet te same i musialem ustawiac, wystarczy tyci je zakrecisz inaczej u gory w kielichu albo na piascie i ju zbedzie zbieznosc inna i geometria, taki urok kolumn mcPhersona

80zl b drogo nawet na gdansk mysle ze 50zl to gora, czest kiedys gadali ze w japoncu to drozej, pierdolenie przeciez to ta sama robota

jeszcze powodem moze byc mocowanie maglownicy luzne albo wyrobione poduszki wachacza ja tak mialem jak wjechalem w dziure wachacz byl pod innym katem w stosunku do auta i zbieznosc sie zmieniala, wjedz na szarpaki i obserwuj poduszki wachaczy, ja mialem cale ale byly zbite ze mial luz w tych komorach

druga rzecz to opony moze masz do nieczego... ale na bank tu bedzie wyjecie kolumny winne, ja to mialem pare razy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...