Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koło zrobiło papa....


Gość wojciul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnąłem dziś auto po miesięcznej przerwie... Zrobiłem remont całej blacharki zewnętrznej, tzn. nadwozia... Z garażu wyjechałem o 19.... Jedno kółko wokół miasta, do domku na kolacje... Pojechałem zatankować i jak wracałem to mi koło odjechało... I do tego rozwaliło lekko błotnik.... Normalnie chyba się po żyłach pochlastam.... Na szczęście zderzaków nie zdąrzyliśmy pomalować to w sobotę dojdzie jeszcze błotnik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem dziś auto po miesięcznej przerwie... Zrobiłem remont całej blacharki zewnętrznej, tzn. nadwozia... Z garażu wyjechałem o 19.... Jedno kółko wokół miasta, do domku na kolacje... Pojechałem zatankować i jak wracałem to mi koło odjechało... I do tego rozwaliło lekko błotnik.... Normalnie chyba się po żyłach pochlastam.... Na szczęście zderzaków nie zdąrzyliśmy pomalować to w sobotę dojdzie jeszcze błotnik....

 

f*ck ja bym spalil auto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
jakto odjechalo :shock: ????

bylo nie dokrecone i cie wyprzedzilo podczas jazdy czy jak????

No wlasnie.... co tam sie stalo? Pisales cos wczesniej ze nie miales jednej szpilki bo sie ukrecila... czy to jej wina? Czy tarczo piasta Ci pekla? Co tam sie stalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilka mi sie ukręciła z tyłu i dałem nową od forda, bo prawie pasowałą (a młotek ją dopasował)... Koła po dwa razy dokręcałem, i ono najpierw walnęło w tył błotkina niszczać go, a później dopiero odjechało do przodu... Normalnie ani jednej nakrętki nie znalazłem, bo żadna szpilka sie nie ukręciła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Nic nie rozumiem.... ale pewno zle dokreciles cala piaste bo przeciez zeby wlozyc nowa szpilke to musiales zdjac tarczo-piaste. Zle dokreciles tarczopiaste i odjechalo Ci cale kolo tak? To i pewno zacisk hamulcowy jest do wymiany .... upsss... kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... Tarczopiastę z tyłu ściągałem, a mi przednie odjechało... Koło dobrze dokręciłem i najwidoczniej puściły nakrętki... Patrzyłem na resztę kół, to się dobrze trzymają... Nie było żadnego stukania ani niczego w tym stylu....troszkę metrów przejechałem na przedniej tarczy, ale nic się jej nie stało... A co najdziwniejsze, zderzak przedni nawet ryski nie ma po tym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

AAaaa.. jestesmy w domu :)

To chodzi o przednie kolo... ja zasugerowalem sie tylnym bo pisales ostatnio o tej szpilce.

To pewno miales zalapane nakretki i nie dokrecone... samochod zjechal z lewarka i zapomniales "dorypac" nakretki. Wszystko juz wiemy. Tarcza do wymiany wg mnie... zobaczysz po zlozeniu czy jak nacisniesz na hamulec nie bedziesz mial pulsowania... jak bedziesz mial efekt pulsowania to trzeba wymienic tarcze. Z przodu sa wentyle i nie sa na szczescie takie drogie jak tyly.

 

PS: W przyszlym tygodniu biore sie za swoje tylne tarcze. Wczoraj kukalismy z kumplem i spox... wszystko powonno wydolic tak ze nie trzeba bedzie w ogole przerabiac tych tarcz co je mam od zwyklego N13. Ale to juz inny watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że przyłapywałem na dole koło... Ale mam alusy założone i możliwe, że trochę za krótkie szpilki są... ale cena 14,50 za sztukę mnie lekko odstrasza i czuję, że wrócę do blaszaków... Chyba że zna ktoś inny sposób?? A tarcza git, bo wczoraj nim zjechałem do garażu i jak hamowałem to nić sie nie działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Jedz do tokarza i podtocz czolo alusa (tu gdzie sie styka z tarcza) Wtedy felga glebiej Ci wejdzie i sruba lepiej ja chwyci...

Ale zacznijmy od poczatku... Czy masz specjalne sruby do fel alu??? Ode sa inne... zazwyczaj na mniejszy klucz i sa dluzsze i glebiej wchodza... tych nakretek od blaszanek sie nie zaklada do alusow bo wtedy nie trzymaja taka jak powinny.

Sprawdz jeszcze czy gwinty na szpilkach tej piasty co odpadlo kolo czy nie zerwalo Ci gwintu bo bedzie kicha... to trzeba wymienic! Pomysl co byloby gdyby kolo urwalo Ci sie przy 100km/h albo wiecej.... nawet nie chce myslec co by wtedy bylo.

Zobacz jak na wstepie czy mozesz podtoczyc felge zey za gleboko nie wlazla i zeby opona nie tarla o amory pozniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...