Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dobre miejsce na CB w N16


Gość KOCU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

To i ja pochwalę się montażem w mojej almerce

 

Radio Yosan PRO 120 po tuningu w Konektorze

Antena Sirio TURBO 5000 na uchwycie Alan SPS Inox (aktualnie jest podniesiona nieco wyżej, tak że cewka jest powyżej linii dachu)

Głośnik zewnętrzny Sunker

Radio zamontowane w ramce dedykowanej do tego modelu. Pasuje w kieszeń pod radyjkiem,trzeba tylko trochę cierpliwości, żeby ją dopasować ale spokojnie można to zrobić mając nawet dwie lewe ręce tak jak ja.

 

gruszka zamontowana w kratce nawiewu na uchwycie od zapachu samochodowego.

 

 

post-27397-0-90427000-1381784571_thumb.jpg

post-27397-0-57307400-1381784581_thumb.jpg

post-27397-0-01118800-1381784591_thumb.jpg

post-27397-0-71278800-1381784599_thumb.jpg

post-27397-0-32482700-1381784606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć troszkę temat, może kogoś zainspiruje moja instalacja ;)

 

W skrócie, chodziło o to, żebym miał wygodę użytkowania, dobry odsłuch oraz możliwość szybkiego ukrycia CB, ponieważ często zostawiam samochód na parkingach poza domem i wolałbym nie kupować za każdym razem nowego CB ;)

 

W tym momencie zestaw jest dobrze ukryty, żadnego kabla nie mam na wierzchu, wszystkie poprowadziłem pod plastikami. Gruszkę z kablem mogę w każdej chwili schować do podłokietnika, przy czym ma ona możliwość wypięcia z w/w i zabrania do domu ;) Z zasilaniem wpiąłem się do zasilania gniazda zapalniczki, radio posiada na tyle dobre filtry, że nie ma żadnych zakłóceń od wycieraczek, spryskiwaczy, alternatora itp.

 

 

Gruszka - ma mikrofon, wyświetlacz i głośnik, w trakcie używania leży sobie albo w sposób jak na fotce, albo na moich kolanach, co jest dla mnie wygodniejsze i przyzwyczaiłem się do takiego sposobu jeszcze zanim zamontowałem CB w Almerze ;)

 

post-54063-0-38264800-1399576352_thumb.jpg

 

CB radio również posiada głośnik, jednak jest ukryte w schowku. Nie ma na nim żadnych przycisków czy wyświetlacza - całe sterowanie jest na gruszce. Tak więc radio spokojnie siedzi sobie w zamknięciu:

 

post-54063-0-18543100-1399576363_thumb.jpg

 

Tak więc pozostało jakoś wzmocnić dźwięk, bo ten z gruszki był dla mnie nie wystarczający ;) Więc obok lampki w podsufitce wylądował głośniczek zewnętrzny:

 

post-54063-0-50409600-1399576358_thumb.jpg

 

Cały system został zainstalowany w taki sposób, żeby było schludnie, łatwo do ukrycia i wygodnie w użytkowaniu. Sprawdza się od ponad dwóch lat znakomicie. Antena to zwykła Sirio ML-145 na magnesie, kabel wychodzi dopiero w bagażniku, tak więc chowam ją i zakładam kiedy mi pasuje, w przedziale pasażerskim brak jakichkolwiek kabli, poza tym sprężynowym od guszki. Jedyne szkody, jakie poczyniłem podczas instalacji to dwie dziurki na wkręciki, żeby przymontować głośniczek do lampko-schowka na okulary oraz dziurka, żeby przeciągnąć kabel do gruszki, która znajduje się wewnątrz schowka w podłokietniku. Mam na zapas cały tunel i lampkę podsufitki, ale nawet po demontażu takie małe dziurki nie są widoczne bez celowego gimnastykowania się w odpowiednie rejony samochodu ;)

 

Wg. mnie jest ładnie, grzecznie i tak jak lubię ;) Polecam taki sposób montażu.

Edytowane przez grrruby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć troszkę temat, może kogoś zainspiruje moja instalacja ;)

 

Panie foty się nie wyświetlają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie foty się nie wyświetlają

 

:) Poprawiłem, wrzucając fotki na serwer forum. Czy teraz jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie teraz jest ok. Jak Ci sprawdza Venus? Kiedyś myślałem nad takim radiem ale jakoś mnie taka nowatorska konstrukcja nie przekonała.

 

Wysłane z mojego Venue 7 3730 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie teraz jest ok. Jak Ci sprawdza Venus? Kiedyś myślałem nad takim radiem ale jakoś mnie taka nowatorska konstrukcja nie przekonała. Wysłane z mojego Venue 7 3730 przy użyciu Tapatalka

 

Zadowolony jestem bardzo ;) Teraz można kupić go około 100zł taniej, niż jak ja go kupowałem, także naprawdę warto, bo modulacja bardzo ładna, obsługa wygodna i z ml145 fajnie współpracuje asq, przez co komfort jest nieporównywalny z moimi wcześniejszymi, tańszymi radiotelefonami.

 

Nowatorska konstrukcja przekonała mnie głównie ze względu na niechęć szpecenia kokpitu dodatkowym urządzeniem i jak dla mnie sprawdza się bardzo okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...