Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Dodatkowa zapalniczka

Guest Rafał L

Recommended Posts

Guest Rafał L

Chcałem założyć dodatkową zapalniczkę w przedziale pasażerskim (pod popielniczką).

Pytanie do elektryków: czy nową zapalniczkę można podpiąć do już istniejącej za pomocą kostki elektrycznej? (kiedyś tak zrobiłem i działała ale nie wiem czy nic się nie stanie przy dłuższej eksploatacji)

Czy potrzebne są jakieś bezpieczniki?

Chciałbym do niej podłączać np. lodówkę i nie chcę aby się co ś zjarało.

I jeszcze jedno pytanie gdzie można kupić podświetlenie zapalniczki lub całą z podświetleniem?. Wszędzie spotykam się z podświetleniem w koloże zielonym lub pomarańczowym. Potrzebuje niebieskiego lub białego.

Dzięki za porady.

pozdrawiam

Guest Rafał L

Chba napisałem ten post w złym dziale :oops:

Jesli trzeba to przenieście tam gdzie powinien być.

Przepraszam :oops: :oops: :oops:

Guest KaZeLoT
Pytanie do elektryków: czy nową zapalniczkę można podpiąć do już istniejącej za pomocą kostki elektrycznej? (kiedyś tak zrobiłem i działała ale nie wiem czy nic się nie stanie przy dłuższej eksploatacji)

Czy potrzebne są jakieś bezpieczniki?

Chciałbym do niej podłączać np. lodówkę i nie chcę aby się co ś zjarało.

Zależy jaki pobór prądu będzie miała ta lodówka. Jeśli chciałbyś się wpiąć w obwód na którym chodzi standardowa zapalniczka, to może się zdażyć że używając jednego i drugiego wywali ci bezpiecznik.

Dlatego najszczęśliwiej byłoby poprowadzić od akumulatora odpowiednio grube przewody, nie zapominając oczywiście o osobnym bezpieczniku!!

Guest Rafał L

Dzięki.

Niestety jeszcze nie mam tej lodówki ale jak założe zapalniczkę to dopiero bede szukał.

Domyślam się że bezpiecznik powinien być na przewodzie + 9kompletnie się na tym nie znam) . A o jakiej wartości on powinien być?

I jakiego przekroju przewody?

• 3 weeks later...
Guest krystiano

Kiedys czytalem o tym w zrob to sam. Niesety teraz tego nie widze. Mnie osobiscie dziwi fakt czemu zapalniczka nie dziala bez potrzeby przekracania kluczyka w stacyjce.

lodowka moze byc pradozerna wiec polecam przewod co najmniej 2,5^

i pociagnac instalacje prosto z aku na bezpiczniku 10-15 (zamontowany na przewodzie "+" przy akusiu)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...