Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dodatkowa zapalniczka


Gość Rafał L

Rekomendowane odpowiedzi

Chcałem założyć dodatkową zapalniczkę w przedziale pasażerskim (pod popielniczką).

Pytanie do elektryków: czy nową zapalniczkę można podpiąć do już istniejącej za pomocą kostki elektrycznej? (kiedyś tak zrobiłem i działała ale nie wiem czy nic się nie stanie przy dłuższej eksploatacji)

Czy potrzebne są jakieś bezpieczniki?

 

Chciałbym do niej podłączać np. lodówkę i nie chcę aby się co ś zjarało.

 

I jeszcze jedno pytanie gdzie można kupić podświetlenie zapalniczki lub całą z podświetleniem?. Wszędzie spotykam się z podświetleniem w koloże zielonym lub pomarańczowym. Potrzebuje niebieskiego lub białego.

 

Dzięki za porady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do elektryków: czy nową zapalniczkę można podpiąć do już istniejącej za pomocą kostki elektrycznej? (kiedyś tak zrobiłem i działała ale nie wiem czy nic się nie stanie przy dłuższej eksploatacji)

Czy potrzebne są jakieś bezpieczniki?

 

Chciałbym do niej podłączać np. lodówkę i nie chcę aby się co ś zjarało.

Zależy jaki pobór prądu będzie miała ta lodówka. Jeśli chciałbyś się wpiąć w obwód na którym chodzi standardowa zapalniczka, to może się zdażyć że używając jednego i drugiego wywali ci bezpiecznik.

Dlatego najszczęśliwiej byłoby poprowadzić od akumulatora odpowiednio grube przewody, nie zapominając oczywiście o osobnym bezpieczniku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Niestety jeszcze nie mam tej lodówki ale jak założe zapalniczkę to dopiero bede szukał.

Domyślam się że bezpiecznik powinien być na przewodzie + 9kompletnie się na tym nie znam) . A o jakiej wartości on powinien być?

I jakiego przekroju przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...