Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawiew mimo właśćiwego ustawienia dmucha ciepłym powietrzem.


Gość Endri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo to chyba czujnik w kabinie coś szwankuje. Na lato robie tak że jak jest +30 włączam dmuchawe bez klimy na zimno na chwile klapka od przepływu ciepłego powietrza się zamyka, wyłączam silnik i wyjmuje wtyczke od regulacji nawiewu(koło pedału gazu) i leci cały zimne a po ciepłym sezonie aż do zimy dalej się męcze z ciepłym powietrzem przeważnie jeżdze bez włączonego nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź termistor, taka mała krateczka po prawej stronie kierownicy

he he i wygląda na to że ja mam Primere P11 a nie P11.144 bo takiej kratki po prawej stronie kierownicy nie mam gdzie ma być ten termistor i wczoraj przypadkiem doczytałem się że jak mam rocznik 1988 to nie mam P11.144 bo ona wyszła w 1999.Od i tak doszedłem do wniosku że zostałem wykiwany przez sprzedającego mi tą Primere.Czyli mam P11 i problem taki sam z tym nawiewem który uparcie dmucha mi ciepłym powietrzem.No więc dalej szukam porady co to za przyczyna.A przy tej okazji powiedzcie mi jaka jest różnica miedzy tymi dwoma modelami.Dziękuję.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he i wygląda na to że ja mam Primere P11 a nie P11.144 bo takiej kratki po prawej stronie kierownicy nie mam gdzie ma być ten termistor i wczoraj przypadkiem doczytałem się że jak mam rocznik 1988 to nie mam P11.144 bo ona wyszła w 1999.Od i tak doszedłem do wniosku że zostałem wykiwany przez sprzedającego mi tą Primere.Czyli mam P11 i problem taki sam z tym nawiewem który uparcie dmucha mi ciepłym powietrzem.No więc dalej szukam porady co to za przyczyna.A przy tej okazji powiedzcie mi jaka jest różnica miedzy tymi dwoma modelami.Dziękuję.Pozdrawiam.

 

P11.144 zaczęły się od końca 1999r. rózniły się tylko nadwoziem i czasami światłami typu xenon... http://allegro.pl/ni...2599227401.html <<< tak wygląda p11.144 a tak p11 >>> http://allegro.pl/nissan-primera-p11-sedan-i2582298244.html

Edytowane przez SlawekS25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144 zaczęły się od końca 1999r. rózniły się tylko nadwoziem i czasami światłami typu xenon... http://allegro.pl/ni...2599227401.html <<< tak wygląda p11.144 a tak p11 >>> http://allegro.pl/ni...2582298244.html

No tak teraz się potwierdza że ma P 11tylko tyle że kombiak.Różni się jeszce rozwiązaniem klimatyzacji.W P 11 jest bardzej prymitywna czyli bez wyswietlacza i ma tylko jeden prycisk A/C i to wszystko.Coś tam działa ale nie jestem nią zachwycony.Natomiast problem nadmuchu powietrza jest uciążliwy bo jak to się ma jak przy całkowitym wyłączeniu temperatury dmucha mi ciepłym powietrzem.Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz zwykłego manuala, sprawdź czy się zamyka klapka od ciepłego powietrza, bo tam raczej w ten sposób się reguluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wsadzić łapę pod konsolę od strony nóg pasażera i wyczuć klapę ruszając pokrętłem. Do klapy prowadzi od pokrętła linka w pancerzu ; pancerz w jednym miejscu złapany jest spinką. Jeśli klapa się nie domyka (co wyczujesz) należy wysunąć pancerz ze spinki, domknąć klapę i wsunąć pancerz do spinki z powrotem. To załatwia sprawę ciepłego nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wsadzić łapę pod konsolę od strony nóg pasażera i wyczuć klapę ruszając pokrętłem. Do klapy prowadzi od pokrętła linka w pancerzu ; pancerz w jednym miejscu złapany jest spinką. Jeśli klapa się nie domyka (co wyczujesz) należy wysunąć pancerz ze spinki, domknąć klapę i wsunąć pancerz do spinki z powrotem. To załatwia sprawę ciepłego nawiewu.

Serdeczne dzięki za podpowiedź i zaraz idę wsadzać łape jak mówisz a o rezultacie napiszę.Pozdrawiam.

 

Serdeczne dzięki za podpowiedź i zaraz idę wsadzać łape jak mówisz a o rezultacie napiszę.Pozdrawiam.

Niestety widać jestem mało uzdolniony co do macania bo niczego nie wymacałem.Ruszałem pokrętłem w lewo prawo a jednoczesnie trzymając dłoń pod konsolą nie trafiłem na żadną ruchomą klapkę.Dalej mam problem bo przy skręconym pokrętle na zimny nawiew dmucha mi ciepłym powietrzem.Ratuje się tu klimatyzacją bo tylko wtedy dmucha chłodem.Może trzeba zdjąć całą konsole?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w P11, ale jakoś się przyzwyczaiłem że nigdy w lecie nie wieje zimnym powietrzem, tylko zawsze te "wredne" ciepłe.

Czy rozwiązanie problemu jest takie same jak w P11.144 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt, że całkiem niedawno robiłem to u siebie mógłbym mieć wątpliwości. Jak się wsadzi łapę od dłu od strony nóg pasażera na samym dole jest kierownica rozdzielająca powietrze na prawo i lewo. Można ją łatwo zdemontować. Nad nią jest ruchoma klapa. Potem linka, pancerz , spinka czyli to, co pisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżam kotleta ;)

"Nurkowałem" pod nogami pasażera i nic nie zauważyłem ruchomego, żadnej klapki, tylko otwory od dmuchawy na nogi.

Czy może ktoś jakieś foto umieścić jak to faktycznie wygląda :)

Lato idzie, i było by miło pozbyć się ciepłego powietrza od nawiewu przy +30st.

Klimy brak, więc to jedyne wyjście poczucia odrobiny chłodu oprócz szyberku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...